AutoCont dodá armádě počítače za desítky milionů

Ekonomika Ekonomika
16. 12. 2009 7:34
Firma si letos přijde z veřejných zakázek na 1,5 miliardy
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Společnost AutoCont CZ, která se zabývá výpočetní technikou, získala během pár týdnů další státní zakázku.

Zvítězila v tendru na dodávku počítačů armádě, a to za necelých 26 milionů korun, napsal deník E15.

Už koncem listopadu získala firma zakázku na zajištění servisu a obnovy výpočetní techniky v energetické společnosti ČEZ a v České poště.

Celkem by firma měla z veřejných tendrů inkasovat půldruhé miliardy korun. Úspěšná totiž byla ve třech desítkách případů.

Deník ovšem připomíná i nejproblematičtější zakázku AutoContu, jíž byl projekt Internet do škol. Vláda Miloše Zemana plánovala zvýšit za 4,5 miliardy zvýšit počítačovou gramotnost školáků.

Zatím největší a nejproblematičtější státní zakázku dostal AutoCont od vlády Miloše Zemana. Spolu s Českým Telecomem měla firma za 4,5 miliardy korun zvýšit počítačovou gramotnost školáků.

Do soutěže se přihlásilo šest zájemců, ale pět vypadlo pro nesplnění podmínek, mnohdy kuriózních. Nakonec vyhrál právě AutoCont společně s Českým Telecomem.

Nejvyšší kontrolní úřad ale konstatoval, že zakázka byla předražena o 880 milionů korun a formální chyby udělal i vítěz.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Agentura Fitch potvrdila rating Česka. Očekává, že se země s ekonomickými dopady vypořádá

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings opět potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti Česka na stupni AA-. Výhled ratingu je stabilní, což signalizuje, že agentura se hodnocení v dohledné době nechystá změnit.

Stabilní výhled podle agentury odráží očekávání, že se v Česu podaří díky přiměřené politické reakci absorbovat šok, který pandemie covidu-19 znamená pro domácí a zahraniční poptávku a že se česká ekonomika díky postupnému rušení protikoronavirových omezení a vakcinaci stabilizuje. Fitch odhaduje, že se na stavu hospodářství pozitivně projeví investice z fondů Evropské unie a vyzdvihuje silný český trh práce.

Podle české ministryně financí Aleny Schillerové není překvapením, že si ČR svou "skvělou pozici" v očích mezinárodních a nezávislých autorit bezpečně udržuje, míra veřejného zadlužení totiž zemi podle ní řadí mezi "nejdisciplinovanější ekonomiky" v EU.

Zdroj: ČTK
Další zprávy