Autobazary AAA mají vyšší zisk. Prodávají ale méně aut

ČTK Radek Pecák ČTK, Radek Pecák
11. 8. 2010 9:16
Provozní náklady poprvé od roku 2008 vzrostly
Foto: AAA Auto

Praha - Více než dvojnásobného čistého zisku dosáhla skupina autobazarů AAA Auto za letošní první pololetí ve srovnání se stejným obdobím loňska.. Čistý zisk letos dosáhl 2,3 milionu eur, tedy asi 57 milionů korun. V tiskové zprávě firma dále oznámila, že tržby vzrostly o 6,5 procenta na 91,6 milionu eur (2,26 miliardy Kč).

Lepšího zisku se podařilo dosáhnout navzdory tomu, že prodej aut klesl. Konkrétně o 3,4 procenta na 18 840 prodaných vozů. "Hlavním růstovým faktorem bylo efektivní řízení zásob automobilů na skladě a strategické zaměření společnosti na vysoce konkurenční doplňkové produkty a finanční služby," uvedla firma.

Trh s ojetinami je stále ještě utlumený

"Provozní náklady sice meziročně vzrostly o 4,3 %, což se stalo poprvé od zahájení restrukturalizačního a úsporného programu společností AAA AUTO na začátku roku 2008, ale vzhledem k tomu, že nárůst provozních nákladů o 4,3% byl ale pod úrovní nárůstu celkových tržeb společnosti, jež činil 6,5%, došlo k posílení celkové provozní ziskovosti společnosti. Provozní zisk EBITDA vrostl za první pololetí 2010 meziročně o 82,3% na 6,5 milionu eur," uvádí se dále ve zprávě firmy.

Trh s ojetými vozy je podle vyjádření AAA auto stále ještě utlumen. Spotřebitelé se chovají opatrně, a proto si společnost zachovává konzervativní přístup k výhledům prodejů do konce letošního roku. Přesto je od května znát jisté oživení.  

 

Právě se děje

Aktualizováno před 43 minutami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Policie odložila kauzu známek, kvůli níž skončil ministr Kremlík

Policie odložila kauzu tendru na elektronické dálniční známky, kvůli níž v lednu skončil ve funkci ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO). Odložení případu ale ještě přezkoumá státní zastupitelství. Na webu to ve středu uvedla Česká televize na základě informací Vrchního státního zastupitelství v Praze. Trestní oznámení podával premiér Andrej Babiš (ANO), který zakázku na známky označoval za předraženou.

"Věc byla policejním orgánem odložena," řekl nyní ČT státní zástupce Marek Bodlák. Pražské Vrchní státní zastupitelství však rozhodnutí policie ještě prověří. "Spisový materiál dosud nebyl kompletně přezkoumán," uvedl Bodlák.

Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) v lednu oznámil, že IT části systému elektronických dálničních známek, včetně e-shopu a mobilní aplikace, vytvoří firma Asseco Central Europe. Systém měla také firma následně čtyři roky provozovat a celkem měla od státu dostat 401 milionů korun. Zakázka byla vedena v utajovaném režimu a nebyla vyhlášena klasická veřejná soutěž. Kritizovali to opoziční poslanci, a poté i premiér uvedl, že je zakázka předražená a SFDI o ní vládu neinformoval. Zakázka byla zrušena, Babiš navrhl odvolání Kremlíka a kvůli tendru podal trestní oznámení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy