Autobazary AAA mají vyšší zisk. Prodávají ale méně aut

ČTK Radek Pecák ČTK, Radek Pecák
11. 8. 2010 9:16
Provozní náklady poprvé od roku 2008 vzrostly
Foto: AAA Auto

Praha - Více než dvojnásobného čistého zisku dosáhla skupina autobazarů AAA Auto za letošní první pololetí ve srovnání se stejným obdobím loňska.. Čistý zisk letos dosáhl 2,3 milionu eur, tedy asi 57 milionů korun. V tiskové zprávě firma dále oznámila, že tržby vzrostly o 6,5 procenta na 91,6 milionu eur (2,26 miliardy Kč).

Lepšího zisku se podařilo dosáhnout navzdory tomu, že prodej aut klesl. Konkrétně o 3,4 procenta na 18 840 prodaných vozů. "Hlavním růstovým faktorem bylo efektivní řízení zásob automobilů na skladě a strategické zaměření společnosti na vysoce konkurenční doplňkové produkty a finanční služby," uvedla firma.

Trh s ojetinami je stále ještě utlumený

"Provozní náklady sice meziročně vzrostly o 4,3 %, což se stalo poprvé od zahájení restrukturalizačního a úsporného programu společností AAA AUTO na začátku roku 2008, ale vzhledem k tomu, že nárůst provozních nákladů o 4,3% byl ale pod úrovní nárůstu celkových tržeb společnosti, jež činil 6,5%, došlo k posílení celkové provozní ziskovosti společnosti. Provozní zisk EBITDA vrostl za první pololetí 2010 meziročně o 82,3% na 6,5 milionu eur," uvádí se dále ve zprávě firmy.

Trh s ojetými vozy je podle vyjádření AAA auto stále ještě utlumen. Spotřebitelé se chovají opatrně, a proto si společnost zachovává konzervativní přístup k výhledům prodejů do konce letošního roku. Přesto je od května znát jisté oživení.  

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Lille ukončilo letitou nadvládu PSG v Superpoháru

Fotbalisté Lille ukončili letitou nadvládu Paris St. Germain ve francouzském Superpoháru. V dnešním utkání hraném v Tel Avivu zvítězil mistrovský celek 1:0 brankou portugalského záložníka Xeky ze závěru prvního poločasu.

Paris St. Germain vyhrál předchozích osm ročníků Superpoháru včetně toho předchozího, který se kvůli pandemii koronaviru hrál až letos v lednu. Pařížané v minulé sezoně po třech letech nevyhráli ligu, ale uspěli alespoň v domácím poháru po vítězství 2:0 nad Monakem.

O Superpohár hráli svěřenci Mauricia Pochettina bez hvězdného Kyliana Mbappého. V posledních 20 minutách si odbyl soutěžní premiéru po příchodu z Liverpoolu kapitán nizozemské reprezentace Georginio Wijnaldum.

Francouzský fotbalový Superpohár v Tel Avivu:

Lille - Paris St. Germain 1:0 (1:0)

Branka: 45. Xeka.

Lille vyhrálo Superpohár poprvé v historii a ukončilo osm ročníků trvající nadvládu PSG.

před 2 hodinami

Nevládní organizace zachránily za poslední den ze Středozemního moře 500 migrantů

Lodě nevládních organizací v neděli poskytly pomoc a přijaly na palubu zhruba 500 migrantů, které vylovily ve střední části Středozemního moře, mezi Libyí, Tuniskem, Itálií a Maltou. Oznámila to francouzská organizace SOS Méditerranée. Její loď v sobotu zachránila dalších 200 osob a na palubě má v současnosti na 550 migrantů, uvedla agentura AFP.

Nejvýznamnější zásah byl v noci na neděli nedaleko libyjských břehů. "Záchranná akce v mezinárodních vodách byla velice nebezpečná, velké plavidlo postavené ze dřeva s více než 400 osobami na palubě začalo nabírat vodu," uvedla francouzská organizace. Záchranné akce se účastnily i lodě Sea Watch 3 a Nadir německých organizací Sea Watch a ResQship. Při dalším zásahu nedaleko Malty loď Ocean Viking přijala na palubu dalších 100 migrantů.

Za posledních 48 hodin lodě zachránily zhruba 700 migrantů, kterým poskytly základní pomoc.

Podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky z Afriky do Evropy připlulo letos dosud po Středozemním moři zhruba 45 000 lidí. To je výrazně více než za stejné období v loňském roce. Více než polovina tohoto počtu připadá na trasu z Libye a Tuniska do Itálie a na Maltu. S růstem pokusů dostat se do Evropské unie se ale zvyšuje i počet úmrtí na moři. Mezinárodní organizace pro migraci uvedla, že v první polovině letošního roku zemřelo ve Středozemním moři přes 1100 migrantů, což je také více než vloni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy