Apríl z Bruselu: Krizi porazíme holením mužských těl

Ekonomika Ekonomika
1. 4. 2009 16:35
Do aprílové akce se zapojil i šéf EK Barosso
Nohy - holit či neholit?
Nohy - holit či neholit? | Foto: Aktuálně.cz

Brusel - Evropská komise hodlá krizi vzdorovat podporou mužského "celotělního" holení. Podle serveru EUobserver.com, který zprávu přinesl, dnes komise navrhne podporu ve výši 80 milionů eur výrobcům mužských celotělních holících strojků se sídlem v EU.

Pokud komise návrh schválí, dostanou muži mezi 25 a 49 lety kupon v hodnotě 23 euro na nákup strojků na celotělní holení. Podmínkou je, aby byly od evropského výrobce. Peníze půjdou z nevyčerpaného programu na podporu stříhání ovcí.

Učebnicový protekcionismus

"Průzkum trhu prokázal, že v těžkých časech zákazníci více kupují holicí strojky na jedno použití. Je tu skutečná hrozba, že to zhorší problém evropských skládek," řekl Euobserveru šéf Evropské komise Manuel Barosso.

Podle něj vytvoří plán 12 tisíc nových pracovních míst. Výroba strojků pro mužské holení zad, hrudi a nohou patří k silně se rozvíjejícím průmyslovým odvětvím. Podle Philipsu vloni rostlo tempem 53 procent ročně.

Jako učebnicový příklad protekcionismu však Barossův návrh kritizují američtí výrobci holicích strojků Gillette a Remington. Podle nich je vytvořen na objednávku holandského Philishave a německého Braunu.

Šéf EK Barosso ukazuje, jak moc holit či neholit. :-)
Šéf EK Barosso ukazuje, jak moc holit či neholit. :-) | Foto: Reuters

Zástupci těchto dvou evropských firem se navíc podle nevládní skupiny Alter-EU přímo podíleli na tvorbě návrhu, přičemž je v týmu doplnil i zástupce výrobců plavek Speedo.

Jde samozřejmě o vtip, i když to EUobserver.com na svých stránkách nikde výslovně nezmiňuje.

"Dnes je Apríla -:)" odpověděl na dotaz Aktuálně.cz po pravosti zprávy mluvčí Evropské komise Johannes Laitenberger. Vyšlo tak najevo, že ani seriózní zpravodajství není vždycky seriózní. A také to, že mluvčí Evropy není schopen správně napsat znak pro smajlíka. Hezkého Apríla.

 

Právě se děje

před 2 minutami
Další zprávy