Apríl z Bruselu: Krizi porazíme holením mužských těl

Ekonomika Ekonomika
1. 4. 2009 16:35
Do aprílové akce se zapojil i šéf EK Barosso
Nohy - holit či neholit?
Nohy - holit či neholit? | Foto: Aktuálně.cz

Brusel - Evropská komise hodlá krizi vzdorovat podporou mužského "celotělního" holení. Podle serveru EUobserver.com, který zprávu přinesl, dnes komise navrhne podporu ve výši 80 milionů eur výrobcům mužských celotělních holících strojků se sídlem v EU.

Pokud komise návrh schválí, dostanou muži mezi 25 a 49 lety kupon v hodnotě 23 euro na nákup strojků na celotělní holení. Podmínkou je, aby byly od evropského výrobce. Peníze půjdou z nevyčerpaného programu na podporu stříhání ovcí.

Učebnicový protekcionismus

"Průzkum trhu prokázal, že v těžkých časech zákazníci více kupují holicí strojky na jedno použití. Je tu skutečná hrozba, že to zhorší problém evropských skládek," řekl Euobserveru šéf Evropské komise Manuel Barosso.

Podle něj vytvoří plán 12 tisíc nových pracovních míst. Výroba strojků pro mužské holení zad, hrudi a nohou patří k silně se rozvíjejícím průmyslovým odvětvím. Podle Philipsu vloni rostlo tempem 53 procent ročně.

Jako učebnicový příklad protekcionismu však Barossův návrh kritizují američtí výrobci holicích strojků Gillette a Remington. Podle nich je vytvořen na objednávku holandského Philishave a německého Braunu.

Šéf EK Barosso ukazuje, jak moc holit či neholit. :-)
Šéf EK Barosso ukazuje, jak moc holit či neholit. :-) | Foto: Reuters

Zástupci těchto dvou evropských firem se navíc podle nevládní skupiny Alter-EU přímo podíleli na tvorbě návrhu, přičemž je v týmu doplnil i zástupce výrobců plavek Speedo.

Jde samozřejmě o vtip, i když to EUobserver.com na svých stránkách nikde výslovně nezmiňuje.

"Dnes je Apríla -:)" odpověděl na dotaz Aktuálně.cz po pravosti zprávy mluvčí Evropské komise Johannes Laitenberger. Vyšlo tak najevo, že ani seriózní zpravodajství není vždycky seriózní. A také to, že mluvčí Evropy není schopen správně napsat znak pro smajlíka. Hezkého Apríla.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Makedonská pohraniční stráž našla opuštěný kamion se 47 migranty

Hlídka pohraniční stráže Severní Makedonie objevila v blízkosti hranic s Bulharskem a Řeckem opuštěný kamion, v němž bylo pět desítek ilegálně cestujících migrantů.

Kamion, jehož řidič utekl, hlídka objevila v pátek pozdě večer. V nákladním prostoru tohoto vozidla se schovávalo 47 migrantů pocházejících z Afghánistánu, Pákistánu a Iráku, informovala policie.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hokejový útočník Frk podepsal novou smlouvu s Los Angeles

Hokejový útočník Martin Frk podepsal novou dvouletou smlouvu s Los Angeles. Šestadvacetiletý hráč by si v příštích dvou letech měl v NHL vydělat celkem 1,45 milionu dolarů. Kings o tom informovali na svém oficiálním webu.

Odchovanec Karlových Varů zamířil do Los Angeles před sezonou, v předešlých letech působil v kanadsko-americké soutěži v organizaci Detroitu. Za Kings Frk zatím odehrál osm zápasů, vstřelil pět branek a přidal asistenci. Většinu sezony působil na farmě v týmu Ontario Reign v nižší AHL.

Frk působí v zámoří od roku 2010, po třech letech v juniorské soutěži QMJHL se snažil prosadit do kádru Detroitu, což se mu stabilně podařilo jen v sezoně 2017/18, kdy za Red Wings odehrál 68 utkání s bilancí jedenácti branek a čtrnácti asistencí. Většinu času strávil útočník s vyhlášenou tvrdou střelou na farmách v AHL a ECHL. Celkem zatím v NHL nastoupil k 108 utkáním (17+20).

Loni se rodák z Pelhřimova domluvil na smlouvě s Los Angeles, která mu v případě pobytu v NHL zajišťovala plat 700.000 dolarů. Podle nového kontraktu si mírně polepší, podle webu capfriendly.com má ale garantovaný stejný plat v NHL i AHL.

před 2 hodinami

V Afghánistánu začala platit sedmidenní dohoda o omezení násilí, v zemi zůstává relativní klid

V Afghánistánu v sobotu začala platit dohoda o sedmidenním omezení násilí. V některých částech země se sice bojovníci radikálního hnutí Tálibán střetli s afghánskými bezpečnostními silami, celkově však byla situace poměrně klidná a střety ani na jedné straně nevyvolaly žádné znepokojení. Informují o tom zahraniční média.

Tálibán má 29. února před mezinárodními pozorovateli v katarské metropoli Dauhá podepsat mírovou dohodu se Spojenými státy. Podmínkou podpisu je ale dodržení dohody o omezení násilí v Afghánistánu. Tu Spojené státy považují za test, zda Tálibán skutečně dokáže udržet své bojovníky pod kontrolou, upozornila agentura DPA.

Podpis mírové dohody by mohl být prvním krokem ke stažení části z asi 13 tisíc amerických vojáků působících v Afghánistánu. Spojené státy v roce 2001 v odvetě za teroristické útoky na New York a Washington svrhly v Afghánistánu vládu Tálibánu. Ta poskytovala útočiště teroristické organizaci Al-Káida, jež stála za útoky z 11. září 2001.

Další zprávy