reklama
 
 

Apple se přiznal a slíbil: iPhone vás přestane sledovat

27. 4. 2011
Apple slibuje, že už nebude sbírat taková kvanta informací o poloze svých přístrojů

USA - Společnost Apple přiznala chyby v zabezpečení informací o poloze přístrojů iPhone, iPad a iPod Touch. V příští aktualizaci operačního systému iOS slibuje nápravu.

Dvojice výzkumníků z britské University of Exeter prezentovala minulý týden své odhalení ohledně shromažďování informací o poloze přístrojů Apple. Experti objevili v iPřístrojích a počítačích jejich uživatelů nešifrovaný soubor s informací o poloze přístrojů. Data o poloze sahala až rok zpátky.

 

Apple odmítá nařčení ze sledování zákazníků a vysvětluje, že anonymní informace, získané z jejich přístrojů slouží k urychlení zjištění polohy pro potřeby zákazníka. "Zjišťování polohy čistě pomocí GPS může zabrat několik minut. Proto iPhone získává informaci z WiFi hotspotů a vysílačů mobilních operátorů, což akci zkrátí na několik sekund," píše se v tiskovém prohlášení.

Chyby napravíme

Firma přiznává, že její přístroje uchovávají zbytečně velké množství údajů (až po dobu jednoho roku), což je způsobené chybou softwaru, kterou slibují napravit v příští aktualizaci systému. Ta bude obsahovat i zabezpečení souboru, který má být do budoucna zakryptován a neměl by uchovávat data déle než sedm dní zpětně.

Aktualizace by měla vyřešit i sbírání informací o poloze, když jsou geolokační funkce přístroje vypnuty, se kterým přišel minulý týden list Wall Street Journal.

Aktualizaci operačního systému slibuje Apple dodat během několika týdnů.

autor: Jan Kovalík | 27. 4. 2011

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama