Antivirová firma Avast ochrání i data na Facebooku

ČTK ČTK
3. 5. 2013 10:40
Cena, za kterou Avast Software koupila firmu secure.me, zůstává utajena
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Praha - Tuzemská antivirová společnost Avast Software koupila firmu secure.me, která se zabývá zabezpečením sociálních sítí a má na Facebooku 150 000 uživatelů denně. Uvedli to zástupci obou firem. Cenu nesdělili.

Aplikace od secure.me pomáhají uživatelům držet citlivé informace v bezpečí a zaměřují se na ochranu dat před programy, které mohou být nebezpečné nebo shromažďují data uživatelů. Sofistikované algoritmy secure.me analyzují a upozorňují na aktivity na Facebooku, které by mohly ohrozit soukromí uživatele, jeho bezpečí i dobrou pověst. Fungují přitom na počítačích i mobilních zařízeních.

"Vždy jsme byli fanoušky řešení a souvisejících technologií, které secure.me vyvinula a uvedla na trh, a nyní pracujeme rychlostí světla, abychom je plně integrovali do naší nabídky neplacených i prémiových produktů, tak aby pár set milionů našich uživatelů mohlo tyto výhody také využívat," uvedl ředitel technologické sekce Avastu Ondřej Vlček.

Avast díky akvizici získal klíčové technologie v oblasti ochrany soukromí na sociálních médiích, pokročilé kontroly obsahu a zabezpečení aplikací na mobilních zařízeních. Technologie použité ve facebookové aplikaci secure.me, v rozšíření do prohlížečů App Security a aplikaci pro iOS budou dostupné v produktech AVAST koncem roku 2013.

Bezpečnostní programy české společnosti Avast Software v současnosti chrání 184 milionů počítačů a mobilních zařízení po celém světě. Firma působí v oboru počítačové bezpečnosti více než 25 let. Její portfolio zahrnuje vše od bezplatného antiviru pro PC, Mac nebo Android až po prémiové produkty a služby pro firmy. Zaměstnává přes 250 lidí.

Společnost secure.me založili Mario Grobholz a Christian Sigl v roce 2009 a v současnosti má kanceláře v San Francisku a v Mnichově. Své bezpečnostní aplikace používají klienti ve více než stovce zemí.

 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy