Češi počítačové hry umí. Podívejte se na nejúspěšnější tituly tuzemských studií

Ondřej Neufus ČTK Ondřej Neufus, ČTK
30. 11. 2019 16:37
Belgický herní festival Meet & Build připomněl světu, že se čeští vývojáři počítačových her řadí mezi světovou elitu. Také podle organizátorů je český herní průmysl vzhledem k velikosti země nebývale úspěšný. Důkazem toho je i nově ohlášený nákup tuzemského studia Beat Games, které koupil Facebook. Aktuálně.cz nyní přináší přehled nejúspěšnějších her z produkce českých herních studií.
Foto: Shutterstock

Úspěch na belgickém festivalu

V Česku je téměř stovka herních firem, jejichž obrat každoročně stoupá a loni dosáhl tří miliard korun. "Jsme zhruba stejně velké země a my se od vás můžeme učit, co se povedlo vašemu hernímu průmyslu," řekl dokonce o Česku před začátkem festivalu v Charleroi nedaleko belgické metropole jeho ředitel Julien Annart.

Díla některých tvůrců mají světový ohlas a organizátoři proto pozvali ve spolupráci s Českým centrem Brusel jejich tvůrce do Charleroi. Stovky návštěvníků akce si mohou vyzkoušet například procházku vizuálně vytříbeným světem Chuchla od studia Amanita Design, rytmickou práci se světelným mečem ve virtuální realitě Beat Saber od tvůrců z Beat Games či se seznámit s realitou protektorátního Československa ve hře Attentat 1942, která vznikla na Univerzitě Karlově.

  • Na dalších kartách si přečtěte o úspěšných českých projektech.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy