Vystupovat nemusíte. Prodej občerstvení přímo do auta dorazil už i na české benzinky

Ekonomika Ekonomika
28. 11. 2018 17:17
Síť čerpacích stanic MOL v Česku představila další z novinek, kterými se snaží zaujmout zákazníky mimo svůj hlavní byznys. Stále více sází na prodej občerstvení, které nyní nabízí i formou drive-in okénka. V Hradci Králové tak mohou návštěvníci čerpací stanice kromě standardních služeb nově využívat také zrychlený prodej občerstvení bez nutnosti vystupovat z auta.
Foto: MOL

MOL okénko pro rychlé občerstvení představil loni v Maďarsku. V Česku se jedná vůbec o první občerstvovací drive-in přímo provozovaný čerpací stanicí. Tuto formu prodeje totiž zákazníci znají spíše z řetězců rychlého občerstvení.

"Prostřednictvím okénka pro rychlé občerstvení si náš zákazník může objednat kávu a dalších teplé i studené nápoje nebo občerstvení, aniž by vystoupil z auta," upřesňuje Ivo Velíšek z MOL.

Foto: MOL

MOL vsadil na prodej občerstvení pod značkou Fresh Corner v roce 2015, v současnosti jich má 140. Letos v srpnu firma představila také svůj první kioskový Fresh Corner mimo čerpací stanici v pražském obchodním centru Arkády Pankrác.

MOL však není jedinou benzínkou, která se snaží odlišit od konkurence. Například síť Shell nabízí asistenční služby. Každý kdo na věrnostní kartu společnosti nasbírá body za tankování nebo občerstvení si může v následujícím měsíci vybrat zadarmo třeba pomoc s nabitím vybité baterie, opravu poškozené pneumatiky, odčerpání nesprávného paliva, dovoz nového paliva nebo právní služby.

Benzina zase nabízí rychlejší placení pohonných hmot telefonem přes QR kód. Stačí si stáhnout aplikaci Benziny.

MOL je s 306 benzínkami druhým největším provozovatelem čerpacích stanic na českém trhu. Zabývá se také distribucí a prodejem motorových paliv a maziv. 

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy