Vystupovat nemusíte. Prodej občerstvení přímo do auta dorazil už i na české benzinky

Ekonomika Ekonomika
28. 11. 2018 17:17
Síť čerpacích stanic MOL v Česku představila další z novinek, kterými se snaží zaujmout zákazníky mimo svůj hlavní byznys. Stále více sází na prodej občerstvení, které nyní nabízí i formou drive-in okénka. V Hradci Králové tak mohou návštěvníci čerpací stanice kromě standardních služeb nově využívat také zrychlený prodej občerstvení bez nutnosti vystupovat z auta.
Foto: MOL

MOL okénko pro rychlé občerstvení představil loni v Maďarsku. V Česku se jedná vůbec o první občerstvovací drive-in přímo provozovaný čerpací stanicí. Tuto formu prodeje totiž zákazníci znají spíše z řetězců rychlého občerstvení.

"Prostřednictvím okénka pro rychlé občerstvení si náš zákazník může objednat kávu a dalších teplé i studené nápoje nebo občerstvení, aniž by vystoupil z auta," upřesňuje Ivo Velíšek z MOL.

Foto: MOL

MOL vsadil na prodej občerstvení pod značkou Fresh Corner v roce 2015, v současnosti jich má 140. Letos v srpnu firma představila také svůj první kioskový Fresh Corner mimo čerpací stanici v pražském obchodním centru Arkády Pankrác.

MOL však není jedinou benzínkou, která se snaží odlišit od konkurence. Například síť Shell nabízí asistenční služby. Každý kdo na věrnostní kartu společnosti nasbírá body za tankování nebo občerstvení si může v následujícím měsíci vybrat zadarmo třeba pomoc s nabitím vybité baterie, opravu poškozené pneumatiky, odčerpání nesprávného paliva, dovoz nového paliva nebo právní služby.

Benzina zase nabízí rychlejší placení pohonných hmot telefonem přes QR kód. Stačí si stáhnout aplikaci Benziny.

MOL je s 306 benzínkami druhým největším provozovatelem čerpacích stanic na českém trhu. Zabývá se také distribucí a prodejem motorových paliv a maziv. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 16 minutami

Rusko zmrazilo účty rádiu Svobodná Evropa, udělilo mu několik pokut

Moskva zmrazila ruské účty americké rozhlasové stanice Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda (RFE/RL). Oznámila to stanice, kterou už dříve ruské úřady označily za "zahraničního agenta" a udělily jí několik pokut za to, že ve svém zpravodajství tuto informaci neuvádí. V moskevských kancelářích RFE/RL dnes zasahovali exekutoři, což podle stanice znamená, že se Rusko nezaplacené pokuty rozhodlo vymáhat.

Ruské úřady letos stanici vyměřily pokuty v celkové výši zhruba jednoho milionu dolarů (asi 21,7 milionu Kč). RFE/RL je odmítla zaplatit a obrátila se na Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku. "Pracovníci ruského exekutorského úřadu zahájili řízení proti ruské pobočce RFE/RL kvůli nezaplaceným pokutám uděleným za porušení kontroverzního zákona o zahraničních agentech," uvedla stanice na svých internetových stránkách. Exekutoři v kancelářích strávili zhruba dvě hodiny sepisováním majetku a vybavení, práci novinářů nenarušili.

Ruský zákon o "zahraničních agentech", který se vztahuje na nevládní politické organizace a média přijímající finanční příspěvky ze zahraničí, je široce kritizován jako pokus zdiskreditovat kritické zpravodajství. Ruský cenzurní úřad Roskomnadzor loni nařídil médiím, kterých se zákon týká, aby ke zprávám ve vysílání, příspěvkům na sociálních sítích a audiovizuálním materiálům přidávaly dlouhé prohlášení objasňující, že obsah vytvořilo médium "plnící funkci zahraničního agenta".

RFE/RL se nařízení odmítla podřídit a za porušování zákona kvůli tomu dostala několik pokut. Podle ní jsou finanční postihy součástí kampaně, která má stanici přimět k odchodu z Ruska.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pražská burza dosáhla nového rekordu, je nejsilnější od ledna 2020

Pražská burza dosáhla nejsilnější úrovně od konce loňského ledna. Index PX dnes stoupl o 1,48 procenta na 1121,81 bodu. Posílily téměř všechny hlavní emise. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Vývoj indexu pražské burzy je od loňského března, kdy se v Česku objevily první případy nemoci covid-19, silně ovlivňován vývojem epidemické situace. V lednu a únoru 2020 se index PX pohyboval až nad 1100 body. V březnu po potvrzení prvních nákaz a souvisejícím omezení obchodu, služeb, kultury, sportu či cestování se index propadl až na 690 bodů.

V létě posílil skoro na 1000 bodů, ale při podzimní druhé vlně epidemie se propadl zhruba na 840 bodů. Letos v lednu burza posílila nad 1070 bodů, po následném zesílení epidemie však index opět kolísal. Od začátku března epidemie zase zpomaluje a index postupně roste.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Vyšetřovatel kauzy kolem dotace na stavbu Farmy Čapí hnízdo Nevtípil ke konci května končí u policie, odchází do civilu, uvedl Ekonomický deník.

Zdroj: ČTK
Další zprávy