Central Group nabídne i luxus, začne u Národního muzea

Ekonomika Ekonomika
4. 9. 2013 20:00
Developerská společenost začne stavět "exkluzivní bytové domy"
Rezidence U Muzea.
Rezidence U Muzea. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Developerská společnost Central Group oznámila, že vstupuje do segmentu luxusního bydlení a zahajuje výstavbu exkluzivního bytového domu na pražských Vinohradech.

U Národního muzea postaví dům se 42 luxusními byty, prodej chce zahájit ve druhé polovině příštího roku. Generálním dodavatelem je společnost Průmstav. V následujících dvou letech plánuje Central Group další luxusní projekty.

První projekt se jmenuje Rezidence U Muzea a vznikne v proluce v Římské ulici jen zhruba 150 metrů od budovy Národního muzea. "Nabídne například kamenné obklady, hliníková okna, skleněná zábradlí a velmi luxusní řešení společných prostor domu," říká vedoucí marketingu Central Group Martina Pavlisová.

"V každém bytě bude samozřejmostí klimatizace, dále podlahové vytápění, dřevěné podlahy, předokenní žaluzie na elektrické ovládání, designově řešené exkluzivní koupelny, masivní dřevo na podlahách teras a další luxusní prvky. Navíc, všechny byty budou mít zabezpečovací systém s dotykovou klávesnicí," dodává. Společnost zatím nezveřejnila ani přibližnou cenu.

Na jaře příštího roku chce Central Group zahájit prodej několika stovek "vysoce nadstandardních" bytů v lokalitě Rezidence Central Plaza v Praze 3. Menší luxusní projekty připravuje na Břevnově, v Košířích a ve dvou smíchovských lokalitách Smíchova - na Nikolajce a na Zatlance. Velký luxusní projekt pak firma chystá na Kavčích horách v Praze 4 vedle Centrálního parku a v návaznosti na areál České televize.

Společnost Central Group se dosud zaměřovala především na střední a vyšší střední segment nového bydlení. Za devatenáct let prodala přes 10 tisíc nových bytů, domů a parcel ve 124 lokalitách. "Na pražském trhu nového bydlení máme dlouhodobě více než třetinový podíl," říká šéf společnosti Dušan Kunovský. Hlavní zaměření na střední segment bydlení se podle něj nezmění.

Central Group je jedním z lídrů tuzemského bytového trhu, zaměřuje se především na Prahu a okolí. Loni společnost prodala celkem 1309 bytů a zvýšila čistý zisk na rekordních 888,6 milionu korun.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 37 minutami

Německá vláda chce regulovat ceny plynu, opatření dosáhne 200 miliard eur

Německá vláda podpoří regulaci cen plynu zvláštním stabilizačním fondem až za 200 miliard eur, zruší i nový poplatek za obstarání plynu, řekl Scholz.

V Německu začne od soboty platit nový poplatek za obstarání plynu, který zdraží odběratelům tuto energetickou surovinu o 2,4 centu za kilowatthodinu (kWh), což může u domácností činit ročně i stovky eur (tisíce Kč). Očekává se ale, že vláda tento poplatek zruší, neboť ho kritizuje nejen opozice, ale i představitelé vládních stran. Není tak vyloučeno, že kancléř dnes oznámí i zrušení poplatku.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Putin podepsal dekret týkající se zákazu tranzitu kamionů ze Západu přes Rusko

Ruský prezident Vladimir Putin dnes podepsal dekret, kterým zmocňuje vládu k zákazu tranzitu kamionů z některých západních zemí přes ruské území. Zákaz, jenž vstupuje v platnost okamžitě, se týká zemí, které přijaly podobné restrikce vůči Rusku, uvedla agentura Reuters. Mezi státy, které omezily vstup ruským kamionům na své území, patří hlavně země Evropské unie.

EU zavedla zákaz vstupu nákladních automobilů ruských a běloruských podniků na své území už letos v dubnu. Unijní zákaz byl součástí pátého souboru sankcí, který EU přijala kvůli útoku ruských vojsk na Ukrajinu. Ruské jednotky k operacím využívají také běloruské území. Zákaz nicméně zahrnuje řadu výjimek včetně přepravy pošty, paliv, potravin či léků.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Česko získá 2,7 miliardy korun od USA na modernizaci armády nebo kybernetickou ochranu

Česko dostane od Spojených států podporu 106 milionů dolarů, tedy zhruba 2,7 miliardy korun, na modernizaci armády, částečnou kompenzaci dodávek na Ukrajinu, která čelí ruskému útoku, a kybernetickou ochranu. Schválil to americký Kongres, sdělilo české ministerstvo obrany a americké velvyslanectví v Praze.

Sto milionů dolarů půjde z amerického programu Zahraničního vojenského financování jako součást Kongresem schváleného druhého balíčku pomoci Ukrajině. Šest milionů dolarů z Fondu pro čelení ruskému vlivu podpoří vybudování týmů kybernetické ochrany, které vzniknou v české armádě, uvedlo ministerstvo.

Podle premiéra Petra Fialy (ODS) americká finanční pomoc dokazuje, že klíčoví spojenci Česka vědí o české podpoře Ukrajině a oceňují ji. "I díky těmto prostředkům budeme schopni ještě lépe a rychleji nahradit vojenský materiál, který jsme darovali našim ukrajinským přátelům a zrychlit postupnou modernizaci armády," dodal.

Podobně se vyjádřila ministryně obrany Jana Černochová (ODS). "Dar vnímáme právě jako výraz uznání za to, jak Česko od začátku konfliktu Ukrajině pomáhá a jak zodpovědně se stavíme k bezpečnosti své a našich spojenců," řekla. Peníze podle ní půjdou i na další pomoc Ukrajině. Česko patří mezi největší poskytovatele vojenské pomoci napadené zemi. Od začátku konfliktu před více než sedmi měsíci darovala Ukrajině vojenský materiál za víc než 3,8 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ekonomická nálada v EU i eurozóně se v září dále zhoršila

Ekonomická nálada v Evropské unii i v eurozóně se v září dál zhoršila. Důvěra klesá v podnikatelském sektoru i mezi spotřebiteli. Index ekonomické nálady v EU se meziměsíčně snížil o 3,5 bodu na 92,6 bodu, v České republice index klesl o 2,2 bodu na 88,3 bodu. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnila Evropská komise (EK).

Důvěra se snížila ve všech sektorech ekonomiky, včetně průmyslu, služeb a maloobchodu, a mezi spotřebiteli. Na vině je hlavně růst inflačních očekávání.

V samotné eurozóně se index v září snížil o 3,6 bodu na 93,7 bodu. Analytici podle agentury Reuters očekávali pokles indexu na 95 bodů.

Důvěra domácnosti v EU se snížila o 3,5 bodu na rekordní minimum minus 29,9 bodu. Na rekordním minimu byla i důvěra v eurozóně, kde klesla o 3,8 bodu na minus 28,8 bodu. Spotřebitelé očekávají v příštích měsících zhoršení finanční situace a předpokládají omezení plánů na velké nákupy.

Inflační očekávání po poklesu v předchozích měsících ve všech sledovaných sektorech rostla. Evropská centrální banka (ECB) přitom slíbila, že bude bojovat proti růstu cen zvyšováním úrokových sazeb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy