Nová várka cedulí ukazuje to nejlepší, co vás v ulicích rozesmálo. Inspiroval i covid

Nová várka cedulí ukazuje to nejlepší, co vás v ulicích rozesmálo. Inspiroval i covid
Foto: Pavel Plichtik
Ekonomika Ekonomika
Aktualizováno 28. 5. 2022 8:48
Aktuálně.cz nedávno opět vyzvalo čtenáře, aby zasílali cedule a nápisy, které je nejvíce pobavily. Tentokrát mezi nimi jednoznačně dominují opatření proti šíření koronaviru, kterými se loni Česko jen hemžilo. Řada z nich přitom v mnohých situacích vyznívá až bizarně. Podívejte se, jaké snímky se probojovaly do užšího výběru.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

NATO posílí svou misi KFOR, pokud se zvýší napětí mezi Srbskem a Kosovem

Pokud se zvýší napětí mezi Kosovem a sousedním Srbskem, ke Severoatlantická aliance připravena posílit svou mírovou misi KFOR. Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg to uvedl po setkání se srbským prezidentem Aleksandarem Vučičem, se kterým jednal kvůli nedávnému napětí na kosovsko-srbské hranici. Informovala o tom agentura Reuters.

"Nyní máme v Kosovu významnou misi, vojenskou přítomnost blížící se 4000 vojáků," řekl Stoltenberg. "V případě potřeby přesuneme síly, rozmístíme je tam, kde to bude potřeba, a zvýšíme naši přítomnost. Již jsme zvýšili přítomnost na severu. Jsme připraveni udělat více," dodal.

"Přestože se situace na místě uklidnila, je odpovědností všech stran - zejména představitelů Bělehradu a Prištiny - zabránit opětovné eskalaci," řekl Stoltenberg na společné tiskové konferenci s Vučičem v Bruselu. "Vyzývám všechny strany, aby projevily zdrženlivost a zdržely se násilí. NATO nadále pozorně sleduje situaci na místě," uvedl generální tajemník. "V případě ohrožení stability je KFOR připravena zasáhnout," dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy