Čedok hospodařil vloni se ziskem. Tržby mu přesto klesly

ČTK ČTK
30. 6. 2014 18:41
Čedok z loňského 15milionového zisku pokryje předchozí ztráty, které činily 40 miliónů korun.
Foto: Čedok

Praha - Cestovní kancelář Čedok vloni hospodařila se ziskem téměř 15,3 milionu korun. Větší část ze zisku společnost použije pro úhradu předloňské téměř 40milionové ztráty, oznámil po dnešní valné hromadě řekl marketingový ředitel společnosti Tomáš Brejcha.

Valná hromada dnes rovněž zvolila bývalého generálního ředitele Miroslava Rese členem dozorčí rady.

Na pokrytí ztráty z minulých let po dnešním zasedání vyčlení společnost 14,5 milionu korun a přes 760 tisíc korun bude směřovat do povinného rezervního fondu. Ve srovnání s rokem 2012 cestovní kanceláři klesly tržby o 300 milionů na 2,8 miliardy korun.

Čedok je nejstarší tuzemskou cestovní kanceláří, na českém trhu působí od roku 1920. Nyní ji vlastní americká Odien Group, které patří i polovina cestovní kanceláře Eso travel.  

 

Právě se děje

před 8 minutami

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nedostal z Hradu pozvánku na 28. října

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zatím nedostal pozvánku na slavnostní udílení státních vyznamenání na Pražském hradě 28. října. Pozvání nedostal ani loni. Nejvyšší žalobce se zhruba před dvěma lety odmítl dostavit na schůzku s prezidentem Milošem Zemanem v době, kdy státní zastupitelství dohlíželo na vyšetřování kauzy v Lesní správě Lány.

"Od té doby, kdy pan nejvyšší státní zástupce odmítl schůzku s panem prezidentem za situace, kdy bylo Nejvyšší státní zastupitelství činné v kauze Lesní správy Lány, pan nejvyšší státní zástupce žádné pozvání na Hrad nedostal a s žádným už ani nepočítá," řekl tehdy mluvčí nejvyššího žalobce Petr Malý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy