Bývalá farma Bolka Polívky půjde do dražby zřejmě v říjnu

ČTK ČTK
24. 9. 2013 20:15
Podnik nově už nenese hercovo jméno.
Bolek Polívka
Bolek Polívka | Foto: ČTK

Brno - Bývalá farma Bolka Polívky půjde do dražby patrně koncem října. Jednal o tom v úterý v Brně věřitelský výbor. Případné námitky mohou věřitelé ještě podávat do konce září, řekla dnes ČTK insolvenční správkyně Petra Hýsková ze společnosti Edl a partneři. Podnik známého herce je v konkurzu od letošního dubna.

"Kdokoliv, kdo má za to, že je někde něco v nepořádku, má do 30. září lhůtu, ať se vyjádří," uvedla Hýsková. Jeden z věřitelů, Polívkův přítel Alexandr Seidl, dosud možnost prodat farmu veřejnou dražbou zpochybňoval. Podle Hýskové je dražba plánovaná na 23. října 2013. "Smlouva o provedení dražby je platná, většina s ní vyslovila souhlas," uvedla.

Polívka výstavbu farmy financoval mimo jiné z dotace. Její podmínky by podle některých mohly prodej komplikovat. Týkaly se například udržení zaměstnanosti nebo celoročního provozu. Seidlův právník dnes navrhl ukončení dotace dohodou. Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod s tím souhlasil, řekla ČTK jeho mluvčí Kateřina Dobešová. "Naše pohledávka tedy bude přeměněna na nepodmíněnou v celé její výši a byla nám přiznána plná hlasovací práva ve věřitelském výboru," uvedla.

Podle ní je cílem co nejdříve dospět v insolvenčním řízení ke zdárnému zpeněžení majetku tak, aby bylo uspokojeno co nejvíce věřitelů. "Chceme, aby to, co bylo v Olšanech vybudováno, mohlo přejít do režimu řádného fungování a zaměstnávání potřebného personálu a sloužilo svému účelu," uvedla Dobešová.

Insolvenční správkyně dosud předpokládala, že farma jako komplex by se mohla prodat za cenu mezi 15 až 20 miliony korun. Podle insolvenčního rejstříku se o farmu zajímá zahraniční investor, nebo Polívkův přítel Alexandr Seidl, který je i členem věřitelského výboru a vlastní pozemky v okolí farmy.

Podnik nově už nenese hercovo jméno. Polívka nechal obchodní firmu přejmenovat na Penzion Olšany s.r.o. "Tento krok pravděpodobně sníží hodnotu nemovitosti," řekl dnes ČTK Josef Machů z dražební kanceláře Prokonzulta.

Nefunguje ani web farmy, visí na něm pouze hercovo prohlášení. Polívka upozorňuje návštěvníky webu, že už na chod farmy nemá vliv. "Uvědomuji si, že situace v Olšanech není příznivá a velice se za to všem návštěvníkům omlouvám. Podle zákona však platí, že již nemohu do věcí podniku nijak zasahovat," uvedl Polívka v prohlášení. K osudu farmy se dosud prakticky nevyjadřoval.

 

Právě se děje

před 15 minutami

První krok k vyloučení kolegů Navalného z voleb. Ruští poslanci schválili omezení kandidátů

Ruští poslanci v prvním čtení přijali návrh zákona, který zakazuje nechat se zvolit poslancem členům organizací, prohlášených za extrémistické či teroristické. Předloha si podle agentury AFP bere na mušku hnutí uvězněného opozičního politika Alexeje Navalného, které se prokuratura snaží zakázat jako extrémistické. Děje se tak čtyři měsíce před zářijovými parlamentními volbami, před kterými se vládnoucí strana Jednotné Rusko potýká s poklesem popularity.

Pro návrh hlasovalo 293 poslanců, 45 bylo proti.

Návrh předložila skupina zákonodárců v čele s předsedou výboru pro bezpečnost a potírání korupce Vasilijem Piskarjovem z Jednotného Ruska, uvedla agentura TASS. Iniciativa předpokládá, že občan, účastnící se činnosti společenského či náboženského sdružení a organizací, které soud prohlásil za extremistické či teroristické, nemá právo být zvolen poslancem Státní dumy, dolní komory ruského parlamentu.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Zastavení stíhání Štrougala a Vajnara za střílení na hranicích je pravomocné

Zastavení stíhání bývalých vrcholných představitelů komunistického režimu Lubomíra Štrougala a Vratislava Vajnara, které se týkalo používání střelných zbraní na československých hranicích, je pravomocné. Rozhodlo o tom Městské státní zastupitelství v Praze, které se ztotožnilo se závěrem znalců, že bývalý předseda vlády i exministr vnitra trpí duševní chorobou, jež jim znemožňuje chápat smysl trestního řízení. O posunu v úterý informoval právní zástupce poškozených Lubomír Müller, informaci následně potvrdil mluvčí zastupitelství Aleš Cimbala.

Štrougalovi je 96 let a Vajnarovi 90. Policejní Úřad dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu (ÚDV) zahájil jejich stíhání v listopadu 2019. Mužům kladl za vinu zneužití pravomoci, za což jim hrozilo dva až deset let vězení. Úřad obvinil také někdejšího generálního tajemníka Komunistické strany Československa Miloše Jakeše, který ale následně ve věku 97 let zemřel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy