Zimní zahrada se bude zelenat celou zimu, využijte toho

Andrea Berniová
27. 9. 2012 10:32
Stačí dostatek místa, proskené stěny či strop a také rostliny. I během zimy si tak můžete připadat jako na jaře
I v zimě si užívejte zeleně
I v zimě si užívejte zeleně | Foto: Isifa/Thinkstock

Pomalu se můžeme rozloučit s teplým počasím, podzim už je skutečně tady. Večery budou čím dál chladnější a posezení v zahradě či na terase už nebude tak příjemné. Pokud se přesto nechcete vzdát pohody a posezení v zahradním nábytku ve společnosti zeleně, můžete si založit zimní zahradu.

Potřebujete dostatek světla a také rostliny

Zimní zahrada by měla být z velké části prosklená. Jen tak si budete opravdu připadat, jako byste seděli na terase. Nezbytný je proto také zahradní nábytek. Aby se dalo mluvit o zahradě, nemohou chybět ani rostliny.

Zimní zahrada by měla být orientovaná na jih - slunce v zimních měsících pomůže přes skleněné stěny vyhřát prostor zimní zahrady. Můžete tu třeba i snídat - stejně jako jste to byli zvyklí dělávat na jaře či v létě na terase. Posezení v příjemném prostředí plném světla a zeleně vám pomůže překlenout dlouhé a šedivé zimní období.

Možná se vám ve společnosti slunce a rostlin bude lépe pracovat či učit. I malý kousek zeleně vás v zimním období dokáže nabít energií.

Jaký materiál vybrat?

Zimní zahrada může být v přízemí a navazovat na zahradu klasickou. V létě je tak možné obě zahrady propojit. Není ale problém vytvořit zelenou oázu v patře. Základem stále zůstává dostatek prosklených ploch a hodně světla. Nosná konstrukce by měla být ze stejného materiálu jako okenní rámy. Pokud tedy máte dřevěná okna, určitě se nepouštějte do budování konstrukce z bílého plastu. Podobné stylové odlišnosti většinou nevypadají dobře.

Do zimní zahrady můžete umístit klasické pokojové rostliny. Je také možné vytvořit si třeba tropickou zimní zahradu. Počítejte ale s tím, že budete muset tropických rostlinám vytvořit specifické prostředí (vysoká vlhkost i teplota).


 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 35 minutami

KLDR odpálila podle Soulu balistickou raketu krátkého doletu

KLDR odpálila do moře balistickou raketu krátkého doletu, informovala agentura AP s odvoláním na jihokorejskou vládu. Střela spadla zřejmě do vod mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla agentura Kjódó. Severokorejský velvyslanec při OSN zhruba v téže době na Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzval Spojené státy, aby upustily od "nepřátelské politiky" vůči Severní Koreji.

Vypuštění rakety nepředstavuje okamžitou hrozbu pro americký personál, území ani pro spojence USA, sdělila v reakci armáda Spojených států, která má v Jižní Koreji na 28 000 vojáků. Odpálení střely však podle ní "zdůraznilo destabilizující dopady nedovoleného" severokorejského zbrojního programu.

Testy balistických raket zakazují KLDR rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Soul nejprve informoval o blíže neurčené střele, kterou KLDR odpálila do moře východně od svých břehů. Japonsko už tehdy uvedlo, že by mohlo jít o balistickou raketu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy