Zastřešení terasy umožní příjemné posezení i v dešti

Andrea Berniová
12. 7. 2013 11:00
Terasa bude chráněna před deštěm i chladem. Později se z ní může stát zimní zahrada
Díky zastřešení můžete na terase relaxovat za každého počasí
Díky zastřešení můžete na terase relaxovat za každého počasí | Foto: Archiv PROJEKTSTUDIO

Letní posezení na terase bude ještě příjemnější s pohodlným zahradním nábytkem. Večery pak může zpestřit letní grilování. Co když ale počasí venkovnímu relaxování nepřeje? S chladem a deštěm se vypořádá zastřešení terasy. To rozšíří obytný prostor domu i možnosti využívání terasy.

Relaxujte na terase, i když vám počasí nepřeje

Zastřešení, to může být jen průhledná střecha, ale také zcela uzavřený prostor, do kterého nepronikne déšť ani vítr. Co se týče materiálu, mívá zastřešení terasy hliníkovou konstrukci a průhledná výplň je pak tvořena odolným polykarbonátem.  Terasa by měla být otevřeným a prosvětleným prostorem, proto se klade důraz na co největší průhledné plochy. Ty ale bohužel nezastaví horké sluneční paprsky, takže se vyplatí pořídit si nad zastřešení ještě stínění, například markýzu. Zastřešení se dá vyrobit i na míru, takže netradiční půdorys terasy není problém.

Mobilní zastřešení se dá posouvat

Pokud nemá být terasa zakrytá neustále, je ideálním řešením mobilní zastřešení terasy. Dá se s ním manipulovat podle potřeby. Posuvné části zastřešení umožňují vpustit do prostoru letní vzduch. Pohybují se po pojezdových drahách a manipulace s nimi je jednoduchá, zvládne ji každý. Jednotlivé části terasy mohou být nejen posuvné, ale i otočné.

Terasa a zimní zahrada v jednom

V zimě může díky zastřešení vzniknout z terasy zimní zahrada. Ta by měla být z velké části prosklená a nemůže v ní chybět zahradní nábytek. Terasa se zastřešením bude tyto podmínky splňovat. Jen je potřeba j na podzim obohatit pokojovými či tropickými rostlinami. Zimní zahradu je ale potřeba vytápět, obzvlášť pokud v ní plánujete trávit čas. Jestli o zimní zahradu nestojíte, může být zastřešení terasa využívána k uskladnění zahradního nábytku a dalších sezónních věcí, které se během zimních měsíců nepoužívají.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 19 minutami

Libyjský maršál Haftar odstoupil dočasně z funkce, může si tím připravovat půdu pro prezidentské volby

Polní maršál Libyjské národní armády (LNA) Chalífa Haftar oznámil, že na tři měsíce odstoupí ze své funkce. Podle agentury Reuters si tak připravil půdu k možné kandidatuře v prezidentských volbách, které se mají konat v prosinci.

Haftarovy oddíly ovládají východ Libye a velkou část jižních oblastí. LNA v prohlášení uvedla, že Haftar pověřil svého náčelníka štábu, aby na tři měsíce převzal jeho povinnosti.

Vojsko maršála Haftara v minulosti bojovalo proti jednotkám libyjské armády, která stála za vládou v Tripolisu. Samotný Haftar podporoval paralelní vládu na východě země. Loni čtrnáctiměsíční boje ukončilo příměří, které také umožnilo ustavení přechodné vlády, jež má připravit prosincové volby.

Parlamentní a prezidentské volby se mají konat 24. prosince, ale jak napsala agentura AP, jejich osud je nejistý. Volební zákon, který stanoví že kandidáti na prezidenta se musejí vzdát úřadu po dobu 90 dní před volbami, vyvolal značné neshody mezi libyjskými politiky. Jeho ratifikace vedla až k odhlasování nedůvěry vládě premiéra Muhammada Dbaíby, která bude zemi do voleb řídit jako úřadující.

Zdroj: ČTK
před 22 minutami

Fed patrně příští rok začne zvyšovat svou hlavní úrokovou sazbu

Americká centrální banka (Fed) patrně příští rok začne zvyšovat svou hlavní úrokovou sazbu. Banka to oznámila po dvoudenním zasedání svého měnového výboru. Je to dříve, než prognózovala před třemi měsíci, což agentura AP interpretuje jako známku toho, že Fed znepokojují přetrvávající vysoké inflační tlaky.

Svou klíčovou úrokovou sazbu Fed ponechal v rozpětí nula až čtvrt procenta. Šéf Fedu Jerome Powell na tiskové konferenci uvedl, že banka by mohla dokončit omezování nákupu dluhopisů do poloviny příštího roku.

Pokud se bude ekonomice dařit, začne Fed omezovat nákup dluhopisů tento rok, uvedla banka v prohlášení. Cílem nákupů dluhopisů bylo snížit úrokové sazby dlouhodobých úvěrů, aby se podpořilo půjčování a utrácení. Powell dále na tiskové konferenci uvedl, že centrální banka by mohla oznámit omezení nákupu dluhopisů už na příštím zasedání v listopadu.

Plány Fedu odrážejí přesvědčení, že se ekonomika zotavila z recese vyvolané pandemií covidu-19 natolik, že banka může brzy začít omezovat svou mimořádnou podporu. S postupným posilováním ekonomiky se také zrychlila inflace na tříleté maximum, což zvyšuje tlak na Fed, aby se měnová politika zpřísnila.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Biden se v říjnu sejde s Macronem. Francouzský prezident také pošle svého velvyslance zpět do USA

Americký prezident Joe Biden se ve středu telefonicky spojil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem ve snaze urovnat diplomatickou roztržku vyvolanou novým bezpečnostním paktem Američanů s Británií a Austrálií. Bílý dům a Elysejský palác následně ohlásily na konec října setkání obou prezidentů, které se má uskutečnit v Evropě. Také informovaly o Macronově rozhodnutí poslat příští týden francouzského velvyslance zpět do USA.

Francie minulý týden přistoupila k bezprecedentnímu kroku a svého ambasadora povolala ke konzultacím v reakci na nové bezpečnostní partnerství mezi USA, Británií a Austrálií, jehož součástí je poskytnutí amerických jaderných ponorek australské armádě. Austrálie zároveň oznámila odstoupení od dohody o dodávce ponorek uzavřené v roce 2016 s francouzskou firmou Naval Group a francouzská vláda v reakcích neskrývala rozhořčení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy