Zahradnická výstava Flora Olomouc se blíží

Andrea Berniová
12. 4. 2012 7:04
Největší výstava květin u nás nabídne přehlídku rostlin i zahradnické trhy a také poradny
Olomoucké výstaviště je tradičním pořadatelem největších zahradnických svátků v ČR.
Olomoucké výstaviště je tradičním pořadatelem největších zahradnických svátků v ČR. | Foto: www.flora-ol.cz

Olomouc - Navštivte jarní etapu výstavy Flora Olomouc. Ta se koná od čtvrtka 19. dubna do neděle 22. dubna. Bude pro vás na Výstavišti Flora Olomouc otevřena vždy od 9 do 18 hodin. Je to největší a nejstarší výstavní květinová akce u nás.

Jarní květiny i kytice pro muže

Na výstavě si můžete prohlédnout mnoho exponátů, například ten s názvem Zahrada v pohybu. Bude mít podobu květinové spirály pestrých barev, která se skládá z rozkvetlých jarních květin - například tulipánů, narcisů, hyacintů nebo lilií. Exponát vytvoří český zahradní architekt Ivar Otruba.

Svaz květinářů a floristů ČR se zase představí s vlastními květinovými přehlídkami a také exponáty floristické soutěže v aranžování na téma Kytice pro muže. Členové Svazu školkařů ČR přivezou zelené výpěstky. Výstavy se aktivně zúčastní i zahradnické školy a také ekologická centra. To ale není zdaleka všechno.

Masožravé rostliny, kaktusy i bonsaje

Uvidíte i přehlídku rostlin pro zimní zahrady, přehlídku orchidejí, přičemž je možné využít odborné poradny. Můžete si prohlédnout i výstavu rododendronů, bonsají, azalek, masožravých rostlin, kaktusů a sukulentů a dalších rostlin. Základní vstupné na výstavu je 100 korun, důchodci a studenti zaplatí 80, děti 40 korun, držitelé průkazu ZTP a ZPT-P mají vstup zdarma.

Navštivte i zahradnické trhy

Během Flory Olomouc se také budou konat jarní zahradnické trhy. Můžete na nich nakoupit květiny, okrasné rostliny a dřeviny a také zahradnické potřeby od českých a moravských zahradníků, zahrádkářů a pěstitelských firem. Najdete zde ale prodejce i z Polska, Slovenska nebo Rakouska.

V areálu můžete navštívit i veletrh Hortifarm, který se zaměřuje na drobnou zahradnickou mechanizaci a také na pomůcky a potřeby pro zahradníky a zahrádkáře.

 

Právě se děje

před 10 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy