X-Loft kolauduje nové byty již v prosinci

TD
8. 12. 2011 10:24
Ateliérové byty X-Loft, které šetří energii, jsou k nastěhování již během prosince
Foto: Vojtěch Marek

Bydlení v moderních loftech láká kupce díky otevřenému prostoru, atraktivnímu půdorysu a samozřejmě také prestiži. Jedním z projektů, který se na ateliérové prostory přímo zaměřuje, jsou energeticky úsporné byty X-Loft v pražské Libni. První byty z komplexu mají být zkolaudovány již během prosince 2011, další přibudou v září příštího roku.

Projekt X-Loft představuje atraktivní variantu luxusního bydlení a snaží se uspokojit vysokou poptávku po loftových bytech. Zároveň eliminuje jednu z největších nevýhod, které s sebou velké otevřené prostory často nesou - složité vytápění a velkou energetickou náročnost. Proto jsou všechny byty v komplexu nízkoenergetické, nebo pasivní. Díky eleganci a originalitě získal projekt X-Loft  cenu veřejnosti a 3. místo v hodnocení odborné poroty v regionu Praha 8 v soutěži Projekt roku 2011. Ještě stále se v objektu nachází volné byty a ukázkové prostory jsou otevřeny pro veřejnost.

Nabídka nevšedních bytů potěší zejména milovníky světla, vzdušnosti a designu, právě proto bývají lofty nejvhodnější zejména pro mladé lidi či podnikatele. Kvůli absenci uzavřených místností totiž často vzniká pocit nedostatečného soukromí, obyvatelé se musí vypořádat také s nulovou zvukovou izolací. Na oplátku však ateliérové byty nabízí luxusní bydlení, krásné výhledy a vysoce estetické prostředí. Koupě loftu se považuje za velmi dobrou a trvalou investici a o byty je značný zájem. Podobný projekt nabízející ateliérové prostory jsou také Lofty Lochkov v Praze 5.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 minutami

USA považují jednání Číny vůči menšině Ujgurů za genocidu. Peking se dopouští zločinů proti lidskosti, řekl Pompeo

Administrativa prezidenta Donalda Trumpa v posledních 24 hodinách svého mandátu oznámila, že považuje zacházení Číny s menšinou Ujgurů v autonomní oblasti Sin-ťiang na západě země za genocidu. Uvedl to ministr zahraničí Mike Pompeo, podle nějž se Peking vůči menšině dopouští zločinů proti lidskosti. Agentura Reuters oznámení označila za další nepříjemný úder Číně, k němuž dochází necelý den před nástupem demokrata Joea Bidena do prezidentské funkce.

Zdroj: ČTK
před 11 minutami

Místopředsedou Nejvyššího soudu nejspíš bude Petr Šuk. Zeman podle předsedy Angyalossyho akceptoval jeho návrh, ale chce se ještě s kandidátem setkat

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Írán zařadil odcházejícího prezidenta USA Trumpa a několik členů jeho administrativy na svůj sankční seznam za "terorismus a spáchání nelidských činů"

Írán zařadil odcházejícího amerického prezidenta Donalda Trumpa a několik členů jeho administrativy na svůj sankční seznam za "terorismus a spáchání nelidských činů". Informovala o tom dnes agentura Reuters s tím, že jde spíše o symbolický krok.

Sankce předpokládají zadržení jakéhokoli majetku dotyčných v Íránu, přičemž není známo, že by některý z vrcholných amerických představitelů v Íránu nějaký majetek měl. Země neudržují diplomatické styky od začátku 80. let a Trumpova administrativa od roku 2018 na Írán uvalovala sankce značně poškozující íránskou ekonomiku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy