V areálu bývalé továrny Waltrovka v pražských Jinonicích vyroste nová čtvrť

V areálu bývalé továrny Waltrovka v pražských Jinonicích vyroste nová čtvrť
Budova sídla bývalé Waltrovky, kterou skupina Penta označuje jako M1, je nyní památkově chráněná. Penta v ní možná vybuduje sociálně-kulturní centrum. Ve hře je i muzeum historických vozidel.
Zašlou slávu továrny připomínají loga Walter.
V celém areálu zůstala řada původních budov. Kromě budovy hlavního sídla firmy chce Penta do nové čtvrti začlenit další dva objekty. O jejich využití ale zatím jasno nemá.
Pozemky v areálu Waltrovky získala Penta od česko-irské společnosti Red Group. K dispozici tak má celkem 16,9 hektaru území. Až 1,5 hektaru budou zaujímat parky.
Foto: Penta Investments
Vojtěch Marek Kateřina Vokurková Vojtěch Marek, Kateřina Vokurková
10. 10. 2013 14:00

Investiční skupina Penta postaví v pražských Jinonicích novou čtvrť. V areálu bývalé továrny Waltrovka chce začít stavět letos v listopadu. Investice do administrativních a rezidenčních budov firma odhaduje na pět miliard korun. Podívejte se, jak bude nová čtvrť vypadat.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy