V areálu bývalé továrny Waltrovka v pražských Jinonicích vyroste nová čtvrť

V areálu bývalé továrny Waltrovka v pražských Jinonicích vyroste nová čtvrť
Budova sídla bývalé Waltrovky, kterou skupina Penta označuje jako M1, je nyní památkově chráněná. Penta v ní možná vybuduje sociálně-kulturní centrum. Ve hře je i muzeum historických vozidel.
Zašlou slávu továrny připomínají loga Walter.
V celém areálu zůstala řada původních budov. Kromě budovy hlavního sídla firmy chce Penta do nové čtvrti začlenit další dva objekty. O jejich využití ale zatím jasno nemá.
Pozemky v areálu Waltrovky získala Penta od česko-irské společnosti Red Group. K dispozici tak má celkem 16,9 hektaru území. Až 1,5 hektaru budou zaujímat parky.
Foto: Penta Investments
Vojtěch Marek Kateřina Vokurková Vojtěch Marek, Kateřina Vokurková
10. 10. 2013 14:00

Investiční skupina Penta postaví v pražských Jinonicích novou čtvrť. V areálu bývalé továrny Waltrovka chce začít stavět letos v listopadu. Investice do administrativních a rezidenčních budov firma odhaduje na pět miliard korun. Podívejte se, jak bude nová čtvrť vypadat.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy