Vznik třetí části Britské čtvrti začíná prodejem bytů

Veronika Skálová Veronika Skálová
6. 10. 2011 14:40
Vznikne 67 bytů, od vyššího standardu bydlení až po luxusní velké byty
Foto: Finep

Praha - Byty ve třetí etapě projektu, který označuje za svou "vlajkovou loď" začala prodávat developerká společnost Finep.

Stejně jako předcházející etapy i Britská čtvrť 3 má nabízet vyšší standard bydlení v pražských Stodůlkách, nedaleko stanice metra.

V budově bude 67 bytů od malometrážmích jedno a dvoupokojových bytů o rozloze 45 čtverečních metrů až po luxusní byty se čtyřmi pokoji  a rozlohou 119 čtverečních metrů.

Vyššímu standardu bydlení odpovídají i ceny, které se včetně DPH  se pohybují od 2 391 498 korun za 2+kk do 6 309 855 korun za 4+kk.

První etapa Britské čtvrti zahrnovala výstavbu 298 bytů, druhá pak 78 bytů. „Od zahájení prodeje první etapy projektu v květnu roku 2008 doposud nabídli 443 bytů, z nichž 80 procent je prodáno a 67 procent bytů je dokončeno," sdělil Michal Kocián, předseda představenstva Finep Holding. Hotová má být třetí etapa na podzim roku 2013.

I další velcí developeři v uplynulých týdnech zahájili prodej nových etap stávajících nebo zcela nových projektů. Očekávají totiž podzimní zvýšenou vlnu zájmu podpořenou očekávaným zvýšením snížené sazby DPH od ledna příštího roku, která se projeví i na ceně nového bydlení. Firmy optimismem nešetří - očekávají podobné prodeje jako v posledním roce před příchodem krize.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 minutami

Obavy, že se nestihne jmenování soudců, pokládá ministerstvo za předčasné

Obavy, že by do konce roku nemusela být v souvislosti s hospitalizací prezidenta Miloše Zemana jmenována padesátka navržených soudců, jsou podle ministerstva spravedlnosti zatím předčasné. Uvedl to mluvčí úřadu Vladimír Řepka. Šéf Soudcovské unie Libor Vávra v sobotu varoval, že pokud by se jmenování nestihlo, museli by kandidáti zřejmě znovu procházet výběrem. Jejich nejmenování by podle něj zároveň mohlo významně ovlivnit plynulost justice.

"Podle názoru ministerstva spravedlnosti je poslední jmenovací etapa padesáti nových soudců především organizační záležitostí. Nesdílíme obavy Soudcovské unie, že by jejich (ne)jmenování mělo mít zásadní vliv na chod justice. Zatím pracujeme s variantou, že by ke jmenování do konce roku mělo dojít," sdělil Řepka.

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) navrhla prezidentovi ke jmenování 28 žen a 22 mužů. Seznam kandidátů schválila 11. října vláda. Nejvíce z nich má zamířit k obvodním soudům spadajícím pod Městský soud v Praze. Právě pražskému městskému soudu v minulosti šéfoval Vávra.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Čínské velvyslanectví v Praze opět zkritizovalo návštěvu tchajwanské delegace v Česku, vyjádřilo nesouhlas s navazováním styků s tamními představiteli

Zdroj: ČTK
Další zprávy