Vznik třetí části Britské čtvrti začíná prodejem bytů

Veronika Skálová Veronika Skálová
6. 10. 2011 14:40
Vznikne 67 bytů, od vyššího standardu bydlení až po luxusní velké byty
Foto: Finep

Praha - Byty ve třetí etapě projektu, který označuje za svou "vlajkovou loď" začala prodávat developerká společnost Finep.

Stejně jako předcházející etapy i Britská čtvrť 3 má nabízet vyšší standard bydlení v pražských Stodůlkách, nedaleko stanice metra.

V budově bude 67 bytů od malometrážmích jedno a dvoupokojových bytů o rozloze 45 čtverečních metrů až po luxusní byty se čtyřmi pokoji  a rozlohou 119 čtverečních metrů.

Vyššímu standardu bydlení odpovídají i ceny, které se včetně DPH  se pohybují od 2 391 498 korun za 2+kk do 6 309 855 korun za 4+kk.

První etapa Britské čtvrti zahrnovala výstavbu 298 bytů, druhá pak 78 bytů. „Od zahájení prodeje první etapy projektu v květnu roku 2008 doposud nabídli 443 bytů, z nichž 80 procent je prodáno a 67 procent bytů je dokončeno," sdělil Michal Kocián, předseda představenstva Finep Holding. Hotová má být třetí etapa na podzim roku 2013.

I další velcí developeři v uplynulých týdnech zahájili prodej nových etap stávajících nebo zcela nových projektů. Očekávají totiž podzimní zvýšenou vlnu zájmu podpořenou očekávaným zvýšením snížené sazby DPH od ledna příštího roku, která se projeví i na ceně nového bydlení. Firmy optimismem nešetří - očekávají podobné prodeje jako v posledním roce před příchodem krize.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Junior Lamparter předčil na MS dospělé sdruženáře, Vytrval byl 22.

Rakušan Johannes Lamparter udržel vedení po skoku a stal se sdruženářským mistrem světa na velkém můstku. Devatenáctiletý Rakušan mezi dospělými triumfoval jen tři týdny po té, co získal juniorský světový titul. Nejlepším českým reprezentantem byl tentokrát Jan Vytrval, který obsadil 22. místo, což je jeho nejlepší umístění na vrcholné akci.

Další zprávy