Proslulé vily v Maďarsku a Polsku

Proslulé vily v Maďarsku a Polsku
Maďarsko, Balaton-felvidék - Majorság a Káli medencében , arch. Vincze László, 2010
Maďarsko, Pécs - A Mészáros család viklána , arch. Kovács Csaba és Ásztai Bíliny, 2007-2011
Maďarsko, Budapešť - Hofer Miklós és Kuba Gellért építészek ikerháza, arch. Hofer Miklós és Kuba Gellért, 1953-1958
Maďarsko, Pécs - Családi ház a Mecsekben , arch. Dévényi Sándor, 1986-1987
Foto: FOIBOS
Věra Tůmová
30. 5. 2013 23:00

Výsledkem rozsáhlého tříletého projektu Via Villas pod taktovkou agentury Foibos jsou výstavy i souhrnné publikace k významným vilám zemí Visegrádské čtyřky a Slovinska. Podívejte se na výběr proslulých staveb v Maďarsku a Polsku (do samostatných výběrů jsme pak zařadili Česko, Slovensko a Slovinsko).

 

Právě se děje

před 3 minutami

Na Maltě zadrželi muže, kterého podezírají ze zprostředkování vraždy novinářky

Maltská policie zadržela muže, kterého považuje za zprostředkovatele vraždy novinářky Daphne Caruanaové Galiziové. S odvoláním na své zdroje o tom v úterý informovala agentura Reuters. Podle listu Times of Malta zadržený nabídl policii spolupráci výměnou za prezidentskou milost. Novinářka, která psala o korupci ve vládních kruzích, zahynula při výbuchu bomby ve svém voze v říjnu 2017.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Izraelská armáda zneškodnila čtyři rakety vypálené ze Sýrie

Izraelská armáda v úterý zneškodnila čtyři rakety, které byly na izraelské území vypáleny ze Sýrie. Agentura AP oznámila, že kvůli raketovému útoku se rozezněly varovné sirény na Golanských výšinách. Syrská agentura SANA informovala o výbuchu, který byl slyšet poblíž damašského mezinárodního letiště. Bližší informace neposkytla.

Izrael v minulých měsících útočil na íránské cíle v Sýrii a minulý týden také izraelská raketa dopadla na dům jednoho z vůdce palestinské radikální organizace Islámský džihád v Damašku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy