Více než jednu televizi má třetina českých rodin

ČTK ČTK
24. 10. 2013 12:53
Pětadevadesát procent rodin má televizi v obývacím pokoji, potvrdil průzkum

Praha - Více než jeden televizor má v Česku 30 procent domácností, přičemž téměř čtvrtina občanů má dvě televize a šest procent jich má tři a více. Nejčastěji mají rodiny televizní přijímač v obývacím pokoji, lze ho u nich najít ale i v ložnici nebo dětském pokoji.

Vyplynulo to z průzkumu společnosti Mediaresearch pro Asociaci televizních organizací mezi 2200 domácnostmi, které vlastní aspoň jeden televizor.

Z těchto domácností vlastnictví jednoho přijímače potvrdilo 70 procent dotázaných. Pětadevadesát procent rodin ho má v obývacím pokoji. U 15 procent domácností je televize v ložnici, u 11 procent v dětském pokoji a devět procent lidí má v kuchyni.

Lidé ale sledují televizi i mimo domov. Podle zjištění Mediaresearch ve 14 procentech případů se na ni dívají při pravidelných návštěvách příbuzných a přátel. Pět procent lidí ji sleduje v restauracích a barech a stejný počet Čechů i na svých chatách a chalupách.

"Nicméně i tak stále zůstává sledování mimo domov pouze občasnou aktivitou a v celkovém objemu sledovanosti tvoří jen několik málo jednotek procent," uvedli autoři průzkumu.

 

Právě se děje

Další zprávy