Veletrh ocení kutilové, zahrádkáři i kreativní tvůrci

Andrea Berniová
24. 4. 2012 4:23
Kreativita-Hobby, to je veletrh v na pražském Výstavišti, který nabídne materiál i rady

Praha - Od pátku 4. května do neděle 6. května se na Výstavišti v pražských Holešovicích bude konat Veletrh Kreativita-Hobby, který ocení každý, kdo rád tvoří a kutí, ale na své si přijdou i zahrádkáři, chataři a chalupáři. Najdete zde nepřeberné množství pomůcek, nářadí a materiálu, ale i literaturu a odbornou pomoc.

Potřeby pro dům, chatu i zahradu

Veletrh bude rozdělen na dvě části. Sekce s názvem Hobby se bude nacházet v levém křídle Průmyslového paláce a mohla by zajímat každého, kdo staví nebo rekonstruuje chatu, chalupu či dům, nebo jen rád kutí a pracuje na zahradě. Nabídne nářadí pro domácí dílnu, pracovní oděvy, materiály (dřevo, kov, kámen) a pomůcky, barvy a laky, technické vybavení, zahradní nábytek a doplňky, realizaci zahrad a zahradní architekturu, prodej rostlin a mnoho dalšího.

Jste kreativní?

V pravém křídle Průmyslového paláce pak bude umístěna sekce Kreativita. Zaměřuje se na různé domácí tvoření - ať už jde o malování, korálky, hmotu zvanou fimo, výtvarné potřeby a pomůcky, drátkování, textilní výrobky a výrobky z papíru, keramiku nebo výrobu dárků a další tvůrčí činnosti.

Sekce Kreativita tak představí různé způsoby kreativního využití volného času. Jde o prodejní veletrh, takže si můžete odnést domů pomůcky a materiál pro tvoření, ale i něco na vaši chatu či zahradu. Ve střední hale paláce vás čekají workshopy, najdete zde i dětskou dílničku a dětský koutek a také občerstvení v tradičním venkovském stylu. Bude zde umístěno i pódium, kde proběhne doprovodný program.

Otevřeno pro vás bude v pátek a v sobotu od 10 do 18 hodin, v neděli pak skončí veletrh o hodinu dříve.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska

Americký prezident Donald Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska, oznámil Pentagon. Spojené státy mají v této africké zemi zhruba 700 vojáků. Jejich úkolem je pomáhat místní armádě porazit radikály ze skupiny Šabáb, která je napojená na mezinárodní teroristickou síť Al-Káida. Misi v Somálsku se ve Spojených státech velké pozornosti nedostává, přestože je klíčovým pilířem globálních snah Pentagonu porazit Al-Káidu.

Možné důsledky stažení amerických vojáků ze Somálska se Pentagon podle agentury Reuters v prohlášení snaží zlehčit. Experti však dlouhodobě varují, že stažení těchto sil může vést k vážnému zhoršení bezpečnostní situace v africké zemi. Pentagon uvedl, že snížení počtu vojáků nepředstavuje změnu americké pozice. 

Rozhodnutí šéfa Bílého domu Reuters označil za součást širšího Trumpova záměru snížit počty amerických vojáků na zahraničních misích před tím, než v lednu 2021 opustí Bílý dům. Snížit se má také počet amerických vojáků v Iráku a Afghánistánu.

Další zprávy