Veletrh Antique se zaměří na spojení starého a nového

Andrea Berniová
9. 4. 2013 12:00
Tématem veletrhu starožitností Antique je vzájemné působení moderního designu a starožitností
Veletrh starožitností Antique se blíží
Veletrh starožitností Antique se blíží | Foto: Jan Langer

Ve čtvrtek 18. dubna začíná 31. veletrh starožitností Antique. Ve výstavní síni Novoměstské radnice na pražském Karlově náměstí bude otevřen návštěvníkům až do neděle 21. dubna, a to vždy od 10 do 19 hodin. V neděli pak od 10 do 17 hodin.

Tentokrát se veletrh zaměří na vzájemné působení moderního designu a starožitností, na vztah starého a nového umění a designu v interiéru.

Právě s pomocí starožitných prvků je totiž možné vnést do moderního interiéru nádech originality. Ne vždy je vhodné kombinovat doplňky různých stylů či materiálů, ale díky pečlivému výběru může jeden odlišný prvek interiér vhodně ozvláštnit.

Chybět nebude ani doprovodný program, na kterém se podílí Asociace návrhářů interiérů. Přímo na veletrhu je možné si zakoupit starožitné dekorace či nábytek.

Pro starožitnosti i radu

Veletrh Antique se koná vždy na jaře a na podzim. Pořádá ho Asociace starožitníků a prezentují se na něm desítky vystavovatelů z celé České republiky

Vystavovatelé mohou návštěvníkům kromě prodeje předmětů také poradit, jak poznat hodnotu starožitnosti, kterou mají doma. Součástí veletrhu je i udělení ceny za nejlepší expozici a exponát.

Minulý podzimní veletrh Antique se zaměřoval na designový nábytek, secesní skleněné výrobky či šperky. Ten jarní zase na biedermeier, empír, romantismus či novogotiku.

Asociace starožitníků, která veletrh pořádá, sdružuje nejen obchodníky se starožitnostmi, ale také restaurátory, soudní znalce, historiky umění či sběratele starožitností a uměleckých předmětů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Okamura bude obhajovat funkci předsedy opoziční SPD

Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) si na sobotní celostátní konferenci zvolí své vedení na příští tři roky. S ohledem na koronavirovou epidemii se jednání bude konat on-line. Funkci předsedy bude obhajovat Tomio Okamura, který hnutí vede od jeho vzniku v roce 2015 a do předloňské konference bylo jeho jméno i v názvu uskupení.

Tříletý mandát ve vedení hnutí obhájil Okamura v polovině července 2018, kdy na volební konferenci v Praze získal 150 ze 152 hlasů, jeden delegát byl proti a Okamura nehlasoval. Funkci si tehdy udržel i místopředseda hnutí a šéf poslaneckého klubu Radim Fiala, kterému delegáti dali 149 hlasů. Členy končícího předsednictva jsou ještě poslanci Radovan Vích a Radek Rozvoral a bývalý poslanec Jaroslav Holík. Na sobotní konferenci bude 85 delegátů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy