V Praze vzniknou nové byty, i na místě továrny ETA

Andrea Berniová
13. 3. 2012 23:21
Geosan Development vybuduje nové byty ve Vršovicích. A nebude sám
Foto: Aktuálně.cz

Na pomezí pražských Nuslí a Vršovic by měly vzniknout nové byty. Mimo jiné se na ně přemění kancelářská budova bývalé elektrotechnické továrny ETA. Budova pochází z první republiky a její přestavbu na byty má v plánu developerská společnost Geosan Development patřící do stavební skupiny Geosan.

Čtyřicet bytů v továrně

Nejprve na jaře roku 2014 v sousedství bývalé továrny vyroste nová budova, která poskytne 114 bytů. Následně bude přestavěna právě někdejší tovární budova, kde vznikne dalších 40 bytů. Realizace první části projektu developerské společnosti by měla začít letos v létě.

Geosan Development je jednou z dceřiných společností firmy Geosan Group. Tato společnost se v tuzemsku řadí mezi přední stavební firmy. Mezi činnosti, kterými se zabývá, nepatří jen výstavba nových bytů, ale například i výstavba komunikací, čistíren odpadních vod a kanalizací nebo odstraňování starých ekologických zátěží.

Ve Vršovicích nestaví jen Geosan

Nebude se ale jednat o jediný developerský projekt uskutečněný v pražských Vršovicích. V této části města plánuje výstavbu nových bytů také společnost Crestyl. Přesněji, její projekt realizován mezi budovou Ministerstva životního prostředí a podnikem KOH-I-NOOR. Projekt nabídne potenciálním zájemcům 266 nových bytů. Společnost Crestyl realizuje své projekty v různých městech České republiky, kromě Prahy je to například Beroun, Chomutov nebo Opava.

Celkově se v Praze v loňském roce prodalo 3 791 nových bytů. Tento údaj pochází ze statistiky developerské firmy Trigema. Meziročně se tak prodej bytů zvýšil o deset procent. V Praze ale stále převažuje nabídka nad poptávkou.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Irské zdravotnictví zasáhl kybernetický útok, očkování proti covidu-19 to neovlivnilo

Počítačový systém irského zdravotnictví zasáhl kybernetický útok. Všechny informační systémy dnes byly vypnuty z důvodu ochrany před vyděračským softwarem, ale program očkování proti covidu-19 to neovlivnilo, uvedl provozovatel služeb. Podle vlády za napadením stojí mezinárodní gang a jde nejspíš o dosud nejvážnější kybernetický útok na irský stát, uvedla agentura Reuters.

Šéf irské zdravotní služby (HSE) Paul Reid řekl, že odstavení systému má fungovat jako preventivní opatření s cílem ochránit co největší množství informací.

"Je to velmi sofistikovaný útok, není to jen běžný útok. Má dopad na všechny naše národní a lokální systémy, které by byly zapojeny do všech našich služeb," řekl Reid veřejnoprávní televizi RTÉ. "Očkovací program naštěstí pokračuje, je to oddělený systém," vysvětlil Reid. Útok podle něj postihl převážně informace uložené na centrálních serverech, a ne nemocniční zařízení, lékárny nebo lékařské ambulance.

"Máme co do činění s kyberzločineckými gangy, kterým jde o peníze. Pokoušejí se zakódovat a uzamknout naše data a pak nám je nabídnout zpátky za výkupné," uvedl Ossian Smyth, náměstek vlády zodpovědný za informační systémy. "Dali jsme jasně na srozuměnou, že žádné výkupné platit nebudeme," řekl novinářům irský premiér Micheál Martin.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Arménský premiér žádal Putina o vojenskou pomoc kvůli incidentu a Ázerbájdžánem

Arménský úřadující předseda vlády Nikol Pašinjan v pátek požádal ruského prezidenta Vladimira Putina o pomoc, včetně vojenské, v souvislosti se středečním incidentem v pohraničí s ázerbájdžánskými vojáky. Premiér o tom podle agentury TASS informoval na zasedání parlamentu.

Arménské ministerstvo obrany ve středu oznámilo, že ázerbájdžánské ozbrojené síly se ve snaze "upravit hranice" pokusily provést "určité práce" v jedné z příhraničních oblastí Sjunikské provincie. Po intervenci jednotky arménské armády ázerbájdžánští vojáci tyto práce přerušili a nyní strany jednají o urovnání vzniklého konfliktu.

Premiér incident označil za pokus Ázerbájdžánu přivlastnit si území Arménie. Podle něj ázerbájdžánské ozbrojené síly překročily státní hranici a pronikly na arménské území do hloubky 3,5 kilometru.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Pohár bude bez fanoušků, vstupenky si rozdělí partneři

Fotbalová asociace České republiky nebude moci kvůli aktuálním protikoronavirovým opatřením poskytnout finalistům domácího poháru vstupenky pro volný prodej fanouškům. Povolená kapacita 10 procent diváků na stadionu je pro zápas mezi Plzní a Slavií vyhrazena dlouhodobým partnerům. Uvedli to představitelé soutěže na twitteru.

"Aktuální epidemiologická výjimka stanovuje maximální možnou hranici naplnění stadionu na deset procent celkové kapacity. Ta je určena pouze dlouhodobým partnerům a z tohoto důvodu nemůže momentálně FAČR zahájit prodej vstupenek na finálový zápas," uvedli zástupci soutěže.

"Vzhledem k aktuálním opatřením neobdrží klub od FAČR žádnou volnou kapacitu vstupenek, které by mohly být nabídnuty do volného prodeje pro fanoušky," informoval na svých stránkách i plzeňský klub.

Finálový duel, v němž mohou slávisté završit double, se uskuteční v plzeňské Doosan Aréně 20. května od 17:00.

Zdroj: ČTK
Další zprávy