Tepelné čerpadlo vzduch-voda usnadní topení

Ingrid Špátová
26. 11. 2011 15:39
Tepelné čerpadlo Revel šetří peníze, zdraví i pořádek v domě
Foto: Aktuálně.cz

Aktuální možnost pohodlného vytápění starých domů nabízí tepelné čerpadlo vzduch-voda od firmy REVEL. Instalace tepelného čerpadla Revel je rychlá, snadná, bezpečná a plně funkční, navíc se může využít v libovolném místě stávající topné soustavy.

Staré objekty jsou mnohdy dosud vytápěny kotli na tuhá paliva, které vyžadují trvalou obsluhu. Jde o zajišťování paliva před zimou, jeho dosypávání do kotle, údržba ohně, odstraňování popela, čištění kotle a tak dále. S těmito fyzicky i časově náročnými se spojuje i nepořádek a zápach.

Výhody instalace tepelného čerpadla vzduch-voda LWR(b)-8kW jsou překlenutí padesáti až sta procent topného období úsporným bezobslužným zdrojem tepla, snížení potřebného množství paliva a jeho přípravy, stejně jako omezení likvidace popela. Celý dům může zároveň přejít na nižší elektrickou sazbu. Instalace čerpadla navíc přináší možnost levnější přípravy teplé vody v létě.

Technické podmínky pro instalaci jsou instalace USP sady se silným oběhovým čerpadlem, filtrací a ochranou před vysokou teplotou vody, regulace tepelného čerpadla podle pokojového termostatu a napuštění etanolu do soustavy v množství pěti až deseti procent objemu. Vliv na efekt instalace však má i řada faktorů jako stav oken, zateplení domu a jiné.

Cena za instalaci, kterou je možné zvládnout během půl dne, je asi 70 tisíc korun bez DPH.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Stovka světových osobností volá po podpoře Tchaj-wanu

Zhruba stovka osobností z celého světa dosud podepsala apel na demokratické země, aby vyjádřily podporu Tchaj-wanu. Ostrovní země podle nich čelí ohrožení ze strany pevninské Číny, která Tchaj-wan považuje za svou vzbouřeneckou provincii a usiluje o jeho připojení ke svému území. Výzvu zorganizovala Mezinárodní koalice pro demokratickou obnovu, která vznikla při Nadaci Fora 2000.

Mezi signatáři výzvy jsou například šahový velmistr a představitel ruské opozice Garri Kasparov, polská režisérka Agnieszka Hollandová, bývalá slovenská premiérka Iveta Radičová, europoslanec Alexandr Vondra (ODS) nebo kněz Tomáš Halík. Autoři v textu připomínají, že Tchaj-wan se po konci Čankajškova autoritářského režimu v 80. letech stal demokratickou zemí, zatímco Čína zůstává autoritářským státem a v posledních letech v ní sílí zásahy proti etnickým menšinám, jako jsou Tibeťané či Ujgurové. Připomínají také čínské porušení mezinárodní smlouvy o zachování demokratických práv v Hongkongu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy