Tepelné čerpadlo vzduch-voda usnadní topení

Ingrid Špátová
26. 11. 2011 15:39
Tepelné čerpadlo Revel šetří peníze, zdraví i pořádek v domě
Foto: Aktuálně.cz

Aktuální možnost pohodlného vytápění starých domů nabízí tepelné čerpadlo vzduch-voda od firmy REVEL. Instalace tepelného čerpadla Revel je rychlá, snadná, bezpečná a plně funkční, navíc se může využít v libovolném místě stávající topné soustavy.

Staré objekty jsou mnohdy dosud vytápěny kotli na tuhá paliva, které vyžadují trvalou obsluhu. Jde o zajišťování paliva před zimou, jeho dosypávání do kotle, údržba ohně, odstraňování popela, čištění kotle a tak dále. S těmito fyzicky i časově náročnými se spojuje i nepořádek a zápach.

Výhody instalace tepelného čerpadla vzduch-voda LWR(b)-8kW jsou překlenutí padesáti až sta procent topného období úsporným bezobslužným zdrojem tepla, snížení potřebného množství paliva a jeho přípravy, stejně jako omezení likvidace popela. Celý dům může zároveň přejít na nižší elektrickou sazbu. Instalace čerpadla navíc přináší možnost levnější přípravy teplé vody v létě.

Technické podmínky pro instalaci jsou instalace USP sady se silným oběhovým čerpadlem, filtrací a ochranou před vysokou teplotou vody, regulace tepelného čerpadla podle pokojového termostatu a napuštění etanolu do soustavy v množství pěti až deseti procent objemu. Vliv na efekt instalace však má i řada faktorů jako stav oken, zateplení domu a jiné.

Cena za instalaci, kterou je možné zvládnout během půl dne, je asi 70 tisíc korun bez DPH.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

V Barmě pokračují demonstrace proti vojenské juntě

Desítky tisíc lidí vyšly v neděli do ulic barmských měst znovu protestovat proti vojenské juntě, která před víc než měsícem převzala moc v zemi. Demonstrace se podle agentury Reuters konají, přestože bezpečnostní síly v noci na dnešek provedly v největším barmském městě Rangúnu razie proti organizátorům protestů a opozičním aktivistům.

Podle záběrů zveřejněných na facebooku policie zasáhla slzným plynem a zábleskovými granáty proti účastníkům protestu ve městě Lašio v Šanském státě na severu země. V historickém městě Pugam, ležícím v centrální oblasti Barmy, se policie snažila střelbou rozehnat tamní demonstraci, není ale jasné, zda použila ostré náboje nebo gumové projektily.

Zatím nejsou zprávy, že by při nedělních demonstracích byli mrtví či zranění. Protesty v dalších městech jsou dosud podle informací Reuters poklidné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy