Tepelné čerpadlo vzduch-voda usnadní topení

Ingrid Špátová
26. 11. 2011 15:39
Tepelné čerpadlo Revel šetří peníze, zdraví i pořádek v domě
Foto: Aktuálně.cz

Aktuální možnost pohodlného vytápění starých domů nabízí tepelné čerpadlo vzduch-voda od firmy REVEL. Instalace tepelného čerpadla Revel je rychlá, snadná, bezpečná a plně funkční, navíc se může využít v libovolném místě stávající topné soustavy.

Staré objekty jsou mnohdy dosud vytápěny kotli na tuhá paliva, které vyžadují trvalou obsluhu. Jde o zajišťování paliva před zimou, jeho dosypávání do kotle, údržba ohně, odstraňování popela, čištění kotle a tak dále. S těmito fyzicky i časově náročnými se spojuje i nepořádek a zápach.

Výhody instalace tepelného čerpadla vzduch-voda LWR(b)-8kW jsou překlenutí padesáti až sta procent topného období úsporným bezobslužným zdrojem tepla, snížení potřebného množství paliva a jeho přípravy, stejně jako omezení likvidace popela. Celý dům může zároveň přejít na nižší elektrickou sazbu. Instalace čerpadla navíc přináší možnost levnější přípravy teplé vody v létě.

Technické podmínky pro instalaci jsou instalace USP sady se silným oběhovým čerpadlem, filtrací a ochranou před vysokou teplotou vody, regulace tepelného čerpadla podle pokojového termostatu a napuštění etanolu do soustavy v množství pěti až deseti procent objemu. Vliv na efekt instalace však má i řada faktorů jako stav oken, zateplení domu a jiné.

Cena za instalaci, kterou je možné zvládnout během půl dne, je asi 70 tisíc korun bez DPH.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 5 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy