Tapety nejsou minulostí, mohou vypadat i moderně

Andrea Berniová
5. 6. 2012 6:39
Hrajte si s tapetami. Jednobarevné, vzorované, na celou stěnu nebo jen na její část?
Tapety dokážou ozvláštnit interiér.
Tapety dokážou ozvláštnit interiér. | Foto: Isifa/Thinkstock

Myslíte, že tapety už jsou dnes zapomenuté? Děsí vás vzpomínka na to, jak vypadaly vytapetované pokoje před lety? Dnes ale tapety nevypadají jako dřív. Když vyberete tu správnou a dobře ji umístíte, můžete interiér nevídaně oživit a dodat mu moderní a stylový vzhled. Dávno už také neplatí, že místnost musí být vytapetovaná celá - od podlahy po strop a na všech stěnách. Můžete tapety nalepit jen na jednu stěnu nebo klidně i pouze na její část. Záleží na vás.

Květiny, ornamenty nebo moře?

Tapeta dokáže zaplnit prázdnou stěnu, umí oživit interiér a dodat mu určitou atmosféru. Dnešní kvalitní tapety neztrácejí barvu a mohou být i omyvatelné. Pokud potřebujete opticky zvětšit místnost, pomůže fototapeta s realistickým motivem, který bude zobrazovat například krajinu či moře.

Není ale problém sehnat tapety s různými květinovými i jinými ornamenty či geometrickými vzory, které dotvoří váš interiér a podtrhnou jeho styl. Existují dokonce tapety s 3D efektem. Nebojte se barev. Pokud budou ladit s nábytkem či doplňky interiéru, určitě ho vhodně doplní.

Jednobarevná tapeta je střízlivější

Tapeta nemusí jen zobrazovat ornamenty ani nemusí mít podobu realistických fotografií. Může být jednobarevná. Aplikace tapet bývá dnes snazší než dřív, stejně tak jejich odstraňování. Nemusíte se bát, že pokud se vám tapeta přestane líbit, musí vás nutně čekat její pracné a únavné několikadenní odstraňování.

Kromě tapet můžete stěny v interiéru oživit ještě pomocí nejrůznějších samolepek. A proč nevzít výzdobu doslova do vlastních rukou? Stačí štětec, barva a jistá ruka. Ve vytváření různých jednoduchých maleb na zeď mohou pomoci i šablony.

--------------------------------------------------------------------------------

Nejlepší tapety pro váš byt.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Kandidát na ministra zahraničí Kulhánek přijel na schůzku s Babišem, sdělí mu své priority

Kandidát na ministra zahraničních věcí Jakub Kulhánek (ČSSD) ve čtvrtek ráno přijel na Úřad vlády na schůzku s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Své priority v úřadu chce nejdřív sdělit předsedovi vlády, řekl novinářům. Odpoledne Kulhánka na zámku v Lánech přijme prezident Miloš Zeman.

"Jak jsem se vyjadřoval pro média už předtím, nejdříve si chci promluvit s panem premiérem a s panem prezidentem," řekl Kulhánek. Náměstek ministra vnitra Kulhánek je druhou volbou vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) na ministra zahraničí, když se v úterý do čela úřadu odmítl vrátit Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Zdroj: ČTK
Další zprávy