Stylový byt: Toužíte žít u moře? Přizpůsobte tomu byt

td
7. 2. 2012 11:38
Nechte se unést hřejivým přímořským stylem bydlení a přeneste si náladu dovolené i domů
Foto: Ludvík Hradilek

Šumění moře, hřejivý sluneční svit a jemný mořský vítr. Kdo by v zimním období nevzpomínal na dokonalou dovolenou u moře? Proč si nepřipomenout uvolněnou atmosféru přímořských letovisek a nepřizpůsobit tomuto stylu interiér bytu? V létě poskytne příjemné osvěžení a pocit lehkosti, během zimy naopak připomene hřejivé letní dny. Stačí několik drobných úprav a pod okny uslyšíte šumění vln.

Barevná paleta mořského pobřeží v bytě


Základním požadavkem na interiér v přímořském stylu je lehkost a vzdušnost, čím více světla bude pronikat skrz okna, tím lépe. Stěny je vhodné nechat sněhově bílé, případně natřít světlým odstínem modré či béžové. Při výběru barev se inspirujte samotným mořem - barva vody, písku, oblázků a mušlí bude nejlepším rádcem.

Milujete chození naboso? V tom případě investujte do dřevěné podlahy, která skvěle podtrhne přírodní charakter prostor. V duchu přírodních materiálů by se mělo nést i další vybavení, především nábytek. Vhodný je ratan a světlé dřevo.

S doplňky šetřete, vsaďte na přírodu

U doplňků se vyplatí chovat zdrženlivě a opět pamatovat na přírodní charakter. Vytvořte dekorativní vázu plnou mušlí nebo oblázků, na zdi pověste velká zrcadla, která ještě více otevřou prostor. Zajímavým prvkem jsou krémové závěsy, které nemusí zdobit pouze okna, ale také například postel. Židle oblečte do slušivých potahů, u kterých si můžete dovolit i výraznější dekorační látku. Pokud se nebojíte odvážnějšího stylu, sáhněte po pruhované tapetě či kamenném obložení stěny.

Seriál Stylový byt

Bydlení není jen o užitnosti, ale také o designu. Připravili jsme proto seriál, který vás provede nejrůznějšími styly zařízení bytu. Stylový byt vám představí nejvhodnější materiály, dekorace a tipy, jak vytvořit fungujiící a elegantní interiér

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Vědci zkoumali tweety o klimatu, čtvrtinu vytvořili falešní "boti"

Za čtvrtinou příspěvků stály v průměrný den automatizované účty, neboli "boti". Takové je hlavní zjištění badatelů z americké Brownovy univerzity, kteří zkoumali miliony tweetů z roku 2017 na téma klimatických změn. Výsledná studie ještě nebyla zveřejněna, přístup k ní ale získal deník The Guardian. Ten na základě zjištění píše, že diskuse na Twitteru jsou "překrucovány armádou botů" ve prospěch popírání vědeckých poznatků.

Předmětem výzkumu bylo 6,5 milionů tweetů z více než měsíčného období kolem 1. června 2017, kdy americký prezident Donald Trump ohlásil odstoupení své země od pařížské klimatické dohody. Příspěvky o klimatických změnách pocházely od neautentických účtů. Ty neovládají běžní uživatelé, ale spíše software, jehož prostřednictvím může jediná osoba zadávat instrukce skupině profilů, které pak samostatně vytvářejí obsah nebo sdílejí a "lajkují" existující sdělení.

"Tato zjištění nasvědčují tomu, že mechanizovaní boti mají významný dopad při zvyšování dosahu odmítavých tvrzení o klimatické změně, včetně podpory pro Trumpovo odstoupení od pařížské dohody," cituje The Guardian z dosud nezveřejněné studie.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Na SP v Rašnově bodoval z Čechů jen Koudelka, vyhrál Geiger

V závodě Světového poháru ve skocích na lyžích v Rašnově bodoval z Čechů pouze Roman Koudelka, který obsadil 27. místo. Viktor Polášek, Vojtěch Štursa ani Čestmír Kožíšek nepostoupili do druhého kola. Vyhrál Němec Karl Geiger, který na středním můstku jako jediný dosáhl hranice sta metrů.

Koudelka skočil v prvním kole 89 metrů a mezi bodovanou třicítku postoupil z 27. místa. Ve druhém si připsal o metr kratší pokus, ale v pořadí si nepohoršil. Polášek skončil osmatřicátý těsně před Štursou, Kožíšek obsadil 45. místo.

Geiger vedl už po prvním kole, ve druhém zopakoval stometrový pokus a druhého krajana Stephana Leyheho porazil o necelých šest bodů. Třetí místo obsadil lídr Světového poháru Rakušan Stefan Kraft, průběžně druhý Geiger stáhl jeho náskok na 118 bodů.

V Rašnově dosud v rámci SP skákaly pouze ženy. Muži se po dnešní premiéře v transylvánském areálu utkají o body i v sobotu.

Další zprávy