Stylový byt: Toužíte žít u moře? Přizpůsobte tomu byt

td
7. 2. 2012 11:38
Nechte se unést hřejivým přímořským stylem bydlení a přeneste si náladu dovolené i domů
Foto: Ludvík Hradilek

Šumění moře, hřejivý sluneční svit a jemný mořský vítr. Kdo by v zimním období nevzpomínal na dokonalou dovolenou u moře? Proč si nepřipomenout uvolněnou atmosféru přímořských letovisek a nepřizpůsobit tomuto stylu interiér bytu? V létě poskytne příjemné osvěžení a pocit lehkosti, během zimy naopak připomene hřejivé letní dny. Stačí několik drobných úprav a pod okny uslyšíte šumění vln.

Barevná paleta mořského pobřeží v bytě


Základním požadavkem na interiér v přímořském stylu je lehkost a vzdušnost, čím více světla bude pronikat skrz okna, tím lépe. Stěny je vhodné nechat sněhově bílé, případně natřít světlým odstínem modré či béžové. Při výběru barev se inspirujte samotným mořem - barva vody, písku, oblázků a mušlí bude nejlepším rádcem.

Milujete chození naboso? V tom případě investujte do dřevěné podlahy, která skvěle podtrhne přírodní charakter prostor. V duchu přírodních materiálů by se mělo nést i další vybavení, především nábytek. Vhodný je ratan a světlé dřevo.

S doplňky šetřete, vsaďte na přírodu

U doplňků se vyplatí chovat zdrženlivě a opět pamatovat na přírodní charakter. Vytvořte dekorativní vázu plnou mušlí nebo oblázků, na zdi pověste velká zrcadla, která ještě více otevřou prostor. Zajímavým prvkem jsou krémové závěsy, které nemusí zdobit pouze okna, ale také například postel. Židle oblečte do slušivých potahů, u kterých si můžete dovolit i výraznější dekorační látku. Pokud se nebojíte odvážnějšího stylu, sáhněte po pruhované tapetě či kamenném obložení stěny.

Seriál Stylový byt

Bydlení není jen o užitnosti, ale také o designu. Připravili jsme proto seriál, který vás provede nejrůznějšími styly zařízení bytu. Stylový byt vám představí nejvhodnější materiály, dekorace a tipy, jak vytvořit fungujiící a elegantní interiér

 

Právě se děje

Aktualizováno před 9 minutami

Cizinci, kteří v Praze brutálně napadli číšníka, si odsedí pět let ve vězení

Bratři Armin a Aräsh Nahviovi z Nizozemska si odpykají 5,5 roku a pět let vězení za loňské brutální napadení číšníka v centru Prahy. Pražský vrchní soud potvrdil, že muži spáchali těžké ublížení na zdraví, nikoliv pokus o vraždu, jak skutek kvalifikovala státní zástupkyně. Arminovi snížil odvolací senát trest o půl roku, Aräshovi výši původního trestu potvrdil. Součástí verdiktu je i desetileté vyhoštění obou bratrů z ČR.

Devětadvacetiletý Armin a o tři roky starší Aräsh přicestovali v dubnu 2018 do české metropole s dalšími přáteli na rozlučku se svobodou. Na zahrádce restaurace u obchodního centra Quadrio se skupina dostala do sporu s obsluhou, protože si do podniku přinesla vlastní alkohol a odmítala odejít. Z následné bitky vyšel nejhůře číšník, který přispěchal na pomoc manažerovi restaurace. Po útoku zůstal ležet v bezvědomí s komplikovanými zlomeninami lebky a s krvácením do mozku. Musel se podrobit několika operacím a zažádal si o invalidní důchod.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Policie v Londýně zakázala další protesty hnutí Extinction Rebellion

Londýnská policie zakázala další protesty členů ekologického hnutí Extinction Rebellion (Vzpoura proti vyhynutí) v britské metropoli. V prohlášení z pondělního večera podle BBC varovala, že kdo se demonstrací zúčastní od pondělních 22:00 SELČ, může být zatčen. Někteří aktivisté ale v úterý podle agentury Reuters v protestech pokračovali, jejich cílem se stalo sídlo ministerstva dopravy.

Jedna ze zakladatelek hnutí vyšplhala nad vchod do budovy na protest proti plánovanému projektu trati pro vysokorychlostní vlaky, který si podle kritiků vyžádá kácení lesů. Pak se snažila kladivem rozbít skleněnou výplň. Aktivistku nakonec sundal jeden z policistů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy