Stylový byt: Toužíte žít u moře? Přizpůsobte tomu byt

td
7. 2. 2012 11:38
Nechte se unést hřejivým přímořským stylem bydlení a přeneste si náladu dovolené i domů
Foto: Ludvík Hradilek

Šumění moře, hřejivý sluneční svit a jemný mořský vítr. Kdo by v zimním období nevzpomínal na dokonalou dovolenou u moře? Proč si nepřipomenout uvolněnou atmosféru přímořských letovisek a nepřizpůsobit tomuto stylu interiér bytu? V létě poskytne příjemné osvěžení a pocit lehkosti, během zimy naopak připomene hřejivé letní dny. Stačí několik drobných úprav a pod okny uslyšíte šumění vln.

Barevná paleta mořského pobřeží v bytě


Základním požadavkem na interiér v přímořském stylu je lehkost a vzdušnost, čím více světla bude pronikat skrz okna, tím lépe. Stěny je vhodné nechat sněhově bílé, případně natřít světlým odstínem modré či béžové. Při výběru barev se inspirujte samotným mořem - barva vody, písku, oblázků a mušlí bude nejlepším rádcem.

Milujete chození naboso? V tom případě investujte do dřevěné podlahy, která skvěle podtrhne přírodní charakter prostor. V duchu přírodních materiálů by se mělo nést i další vybavení, především nábytek. Vhodný je ratan a světlé dřevo.

S doplňky šetřete, vsaďte na přírodu

U doplňků se vyplatí chovat zdrženlivě a opět pamatovat na přírodní charakter. Vytvořte dekorativní vázu plnou mušlí nebo oblázků, na zdi pověste velká zrcadla, která ještě více otevřou prostor. Zajímavým prvkem jsou krémové závěsy, které nemusí zdobit pouze okna, ale také například postel. Židle oblečte do slušivých potahů, u kterých si můžete dovolit i výraznější dekorační látku. Pokud se nebojíte odvážnějšího stylu, sáhněte po pruhované tapetě či kamenném obložení stěny.

Seriál Stylový byt

Bydlení není jen o užitnosti, ale také o designu. Připravili jsme proto seriál, který vás provede nejrůznějšími styly zařízení bytu. Stylový byt vám představí nejvhodnější materiály, dekorace a tipy, jak vytvořit fungujiící a elegantní interiér

 

Právě se děje

před 22 minutami

EU chce dohodu s Británií, čas se krátí, řekla šéfka Evropské komise

Sporná témata ve vyjednávání Evropské unie s Británií by měla být řešitelná a unie je připravena "být kreativní" při hledání kompromisu. Nehodlá však ohrozit fungování svého jednotného trhu a v případě krachu rozhovorů je připravena na neřízený rozchod se svým bývalým členem. Europoslancům to ve středu řekla předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, podle níž o osudu případné dohody rozhodnou následující dny.

Británie opustila po 47 letech evropský blok letos v lednu a od té doby se obě strany dohadují na podobě budoucích vztahů. V posledních týdnech již dopracovaly společné formulace značné části mnohasetstránkového textu společné smlouvy. Trojice hlavních sporných témat - rybolov, pravidla hospodářské soutěže a dohled nad řešením sporů - však stále zůstává otevřená. Přechodné období, po něž se na Británii vztahují unijní předpisy, potrvá přitom jen do konce tohoto roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy