Střešní okna zajistí dostatek světla a krásný výhled

Andrea Berniová
11. 7. 2012 12:30
Dají se ovládat i na dálku, stejně jako rolety
Střešní okna pustí do vašeho domu více světla
Střešní okna pustí do vašeho domu více světla | Foto: Ondřej Besperát

Pokud stavíte dům s podkrovím určeným k obývání, určitě nezapomeňte na střešní okna. Právě ta dodávají podkrovním prostorám příjemnou atmosféru. Navíc mohou do místností přivádět dostatek světla. A pokud by na vás bylo světla nebo tepla - obzvlášť v létě - moc, můžete si pořídit rolety na střešní okna.

Podkrovní prostory jsou přímo vystaveny slunečním paprskům, které neustále ohřívají vzduch v místnosti. V takovém prostředí se nedá dobře pracovat, učit se ani spát. Právě rolety spolu s klimatizací určitě oceníte. Podkrovní byty dnes mnohdy právě díky šikmému stropu a střešním oknům vypadají luxusněji a jsou vyhledávané.

Okna ovládejte na dálku

Můžete se střešními okny manipulovat manuálně. To ale nemusí být zrovna ideální, obzvlášť pokud na ně pohodlně nedosáhnete. Nabízí se další možnost - automatické ovládání oken.

Stačí zmáčknout tlačítko na dálkovém ovládání a okna se sama otevírají a zavírají. I rolety se dají stahovat a vytahovat pomocí dálkového ovládání. Můžete i dopředu nastavit, kdy se okno pootevře nebo roleta stáhne ve vaší nepřítomnosti. Díky tomu se nebudete po parném letním dni vracet do příliš vyhřátého bytu a nedýchatelného vzduchu.

Seženete i okna vybavená dešťovým senzorem - ten okno zavře, když začne pršet. Nemusíte se tedy obávat, že déšť zničí zařízení domu či bytu.

Něco jako balkon? Balkonové okno

Můžete mít i tak zvané balkonové okno. To sahá skoro až k podlaze a rozevře se do dvou částí - horní se vyklopí nahoru jako u klasického střešního okna, spodní se pak vyklopí ven a tvoří skleněnou zábranu, která plní funkci balkonového zábradlí.


 

 

Právě se děje

před 18 minutami

USA prověřují plány Česka a dalších zemí kvůli zavedení digitální daně

Spojené státy prověřují daň z digitálních služeb, kterou plánuje zavést nebo již zavedla řada zemí, včetně České republiky. USA se již několikrát vyjádřily, že daň považují za diskriminační vůči americkým firmám a výsledkem přezkumu by mohla být odvetná cla.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

V New Yorku bude zákaz nočního vycházení do konce týdne, úřady ho zavedly kvůli násilnostem po smrti černocha George Floyda

Zákaz nočního vycházení od 20 hodin večer do pěti hodin ráno místního času bude v New Yorku platit do konce tohoto týdne. Dnes to oznámil starosta největšího amerického města Bill de Blasio. Tamní úřady lidem opouštět domovy zakázaly v souvislosti s násilnostmi, jež vypukly po nedávné smrti černocha George Floyda.

De Blasio podle televize CNN vyzval demonstranty, aby dnes protestovali během dne. "Pak, prosím, jděte domů, protože večer máme práci s tím, abychom ve městě udrželi klid," řekl de Blasio. Dodal, že podporuje mírumilovné protesty a varoval, že pokud demonstranti nebudou poslouchat nařízení úřadů, nezůstane to bez reakce. "Nebudeme tolerovat jakékoliv násilí. Nebudeme tolerovat útoky na policisty. Nebudeme tolerovat rozdmýchávání nenávisti," upozornil starosta.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Nejméně tři zranění po útoku blízko vládní čtvrti v Kábulu

V mešitě v afghánském hlavním městě Kábulu se v úterý odpálil sebevražedný útočník. Podle vládních představitelů jsou na místě nejméně tři zranění. K útoku došlo blízko pečlivě střežené diplomatické čtvrti Vazír Akbar Chán, kde sídlí desítky mezinárodních organizací včetně českého velvyslanectví.

K činu se zatím nikdo nepřihlásil. Atentátník se podle ministerstva vnitra odpálil v prostoru mešity, kde se věřící omývají před tím, než vstoupí do hlavní části komplexu. Na místo byly vyslány policejní jednotky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy