Sádrokraton je lehký a levnější než stavba zděných stěn

Andrea Berniová
7. 6. 2012 7:00
Pořiďte si stěny ze sádrokartonu - je to rychlé
Stěna ze sádrokartonu
Stěna ze sádrokartonu | Foto: Panel Plus

Rekonstruujete nebo stavíte dům? Nebo chcete jen rozdělit místnost v bytě na dvě menší? Může vám pomoci sádrokarton. Nemusíte tak stavět zděné stěny. I díky tomu je sádrokarton v posledních letech tolik oblíbený. Nabízí rychlou realizaci a méně starostí a nepořádku. 

Pokud potřebujete provést rekonstrukci bez zbytečných průtahů, jsou pro vás sádrokartonové desky ideálním řešením. Téměř hned po instalaci sádrokartonu je možné provádět další úpravy. Jeho povrch je dokonale rovný, což u zděných stěn někdy nemusí být pravidlem. Výhodou jsou i nižší náklady, které jsou dnes také často rozhodující.

Tento materiál je obzvlášť vhodný pro podkrovní prostory rodinného domu, je totiž lehký. Příliš tedy nezatěžuje nosnou konstrukci stavby.

Sádrokarton dokáže regulovat vlhkost

Pokud bojujete s vlhkostí v interiéru, kromě jiných opatření (jako je hydroizolace či pohlcovače vlhkosti) by mohl pomoci právě i sádrokarton. Ten totiž dokáže regulovat vlhkost v místnosti. Oceníte určitě další vlastnosti sádrokartonu, například zdravotní nezávadnost či nehořlavost.

Pokud nejste lhostejní ke stavu životního prostředí, určitě vás potěší, že při montování sádrokartonu vzniká minimum odpadu. Navíc je tento materiál recyklovatelný, odolný a dlouho vydrží.

Změna není tak složitá

Když se vám způsob rozdělení interiéru přestane líbit, můžete ho změnit. Demontáž sádrokartonů rozhodně není tolik obtížná jako bourání cihlových zdí a jejich opětovná stavba. Jednodušší je také vést vnitřkem sádrokartonu stavební instalace. Pokud se bojíte, že sádrokarton propustí více hluku než zeď, zkuste akustické desky.

--------------------------------------------------------------------------------

Čeká vás rekonstrukce bytu nebo domu? Zkuste sádrokarton.

 


 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V 88 letech zemřela filozofka Eva Formánková. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77

Ve věku 88 let zemřela filozofka a redaktorka Eva Formánková. V 60. letech stála u vzniku edice Váhy, která se věnovala nemarxistické filozofii. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77. Formánková zemřela v neděli v Praze, poslední rozloučení se uskuteční v pátek od 14:30 na olšanském hřbitově. ČTK o tom dnes informoval její syn Jaroslav Formánek.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Příští rok bude pro ochranu klimatu rozhodující, prohlásil generální tajemník OSN

Příštích 12 měsíců bude pro světové společenství rozhodující v boji proti klimatické krizi. Prohlásil to ve středu podle agentury DPA generální tajemník OSN António Guterres na madridské konferenci OSN o změnách klimatu (COP25). Je podle něj třeba uskutečnit to, co vědci označují za nezbytné.

"V roce 2020 musíme splnit, co vědci stanovili jako nezbytnost, nebo my a všechny následující generace zaplatíme nesnesitelnou cenu," varoval Guterres. Svět se podle něj bude oteplovat a stávat nebezpečným rychleji, než se kdy pokládalo za možné. Emise oxidu uhličitého budou muset od příštího roku začít klesat, pokud mají zůstat cíle pařížské klimatické dohody na dosah. "Potřebujeme větší ctižádost, více solidarity a více naléhavosti," vyzval Portugalec.

COP25 ve španělské metropoli zasedá od 2. prosince a skončí tento pátek. Tématem je boj s klimatickými změnami a detaily týkající se realizace pařížské klimatické dohody z roku 2015. Ta má za cíl udržet vzestup průměrné globální teploty co nejvíce pod dvěma stupni Celsia, pokud možno na 1,5 stupni v porovnání s teplotou v předindustriálním období. Zachování současných podmínek by ovšem podle vědců mohlo znamenat oteplení do konce tohoto století až o tři stupně Celsia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy