Rozkládací postel je praktická, vyřeší nedostatek místa

Andrea Berniová
10. 8. 2012 10:34
Díky rozkládací posteli získáte víc prostoru a budete připraveni ubytovat návštěvu
Rozkládací postel ráno složíte a získáte spoustu místa
Rozkládací postel ráno složíte a získáte spoustu místa | Foto: Reuters

Většina lidí ve svém bytě či domě stále bojuje s prostorem. Existují různé možnosti, jak získat víc místa. Můžete například prostor lépe využít, třeba vestavěnými skříněmi či závěsným nábytkem.

Dost místa ale v interiéru zabírá postel. To můžete vyřešit pořízením patrové postele, která je umístěna vysokou nad podlahou, takže pod ní můžete normálně chodit a vejdou se pod ni i skříňky či psací stůl. Je ale potřeba mít v bytě vyšší stropy.

Pokud je nemáte a bydlíte třeba v klasickém panelovém domě, můžete dosáhnout alespoň částečné úspory místa. Pomůže vám rozkládací postel.

Jaké rozkládaci postele existují?

Když není rozložená, vypadá tato postel jako jednolůžko, a tak zabírá jen polovinu místa. Kdykoli z ní ale může být manželská postel. Rozkládací postele jsou tedy velice praktické. Tento typ postele se často vyrábí z lamina, seženete ale i kovovou. Nabízejí se také různé rozměry.

Máte z čeho vybírat, řiďte se svým vkusem, ale také dalším vybavením interiéru a prostorovými možnostmi vašeho bytu. Je ale potřeba počítat s tím, že postel budete muset každý večer rozkládat a každé ráno skládat. Jinak možná v místnosti nebude k hnutí. 

Rozkládací postel se hodí i do dětského pokoje. Nikdy nevíte, kdy si vaše ratolest přivede třeba kamaráda, který u vás přespí. S rozkládací postelí budete na takové situace připraveni. Nečekaní hosté vás nikdy nepřekvapí.

Místo ušetří i postel s úložným prostorem

Pokud se vám nechce postel každý večer rozkládat, ale přesto potřebujete dvoulůžko a zároveň se do bytu už skoro nevejdete, přemýšlejte o posteli s úložným prostorem.

Pod dvě lůžka naskládáte opravdu dost věcí a možná díky tomu nebudete potřebovat několik skříněk. Pokud se nějakého nábytku zbavíte, byt bude hned vzdušnější a prostornější.


 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V New Yorku bude zákaz nočního vycházení do konce týdne, úřady ho zavedly kvůli násilnostem po smrti černocha George Floyda

Zákaz nočního vycházení od 20 hodin večer do pěti hodin ráno místního času bude v New Yorku platit do konce tohoto týdne. Dnes to oznámil starosta největšího amerického města Bill de Blasio. Tamní úřady lidem opouštět domovy zakázaly v souvislosti s násilnostmi, jež vypukly po nedávné smrti černocha George Floyda.

De Blasio podle televize CNN vyzval demonstranty, aby dnes protestovali během dne. "Pak, prosím, jděte domů, protože večer máme práci s tím, abychom ve městě udrželi klid," řekl de Blasio. Dodal, že podporuje mírumilovné protesty a varoval, že pokud demonstranti nebudou poslouchat nařízení úřadů, nezůstane to bez reakce. "Nebudeme tolerovat jakékoliv násilí. Nebudeme tolerovat útoky na policisty. Nebudeme tolerovat rozdmýchávání nenávisti," upozornil starosta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy