Rekonstrukce bytu, kde bylo příliš mnoho oken

Rekonstrukce bytu, kde bylo příliš mnoho oken
Horší už to bylo s dispozicí obytného prostoru, který měl příliš mnoho oken. Nakonec se ukázalo, že nějaké okno prostě musí zmizet. Velmi radikální přeměna si ovšem žádala rady odborníků...
Mladí partneři hledali pomoc na internetu, vyptávali se známých. Nakonec se rozhodli pro studio Věry a Petra Tomíčkových. U nich je zaujal svěží přístup a mnoho originálních nápadů a vychytávek, které jim konvenovaly.
Balkon, který tvoří koridor mezi obývacím pokojem a ložnicí, je teď v létě velmi vhodným prostorem k snídani. Tuto ranní "bohoslužbu" je ovšem možné dělat i v obývacím pokoji nebo dokonce v ložnici, kterou manželé Tomíčkovi pojali jako opravdu hodně variabilní místnost.
Byt je natolik prostorný, že jej v budoucnu bude moci obývat i rodina s dětmi. Pokoj, který by měl jednou sloužit jako dětský, pojali Věra a Petr Tomíčkovi tak, aby nebylo nutné časem dělat nějaké zásadní změny. Dbali na to, aby v pokoji bylo co nejvíce úložných prostor, umístili tam zajímavě řešené zrcadlo a na míru vyrobený skříňkový nábytek doplnili bílým otočným křeslem ze syntetické kůže. Stěny pokrývají velmi hravé samolepky s motivy květin. A co je zajímavé? Na černé středy květin je možné psát nebo kreslit křídou.
Foto: Panel Plus/ totostudio
Věra Tůmová
13. 8. 2013 18:00

Slunný byt 3+kk v Brně nadchl budoucí majitele nejen dispozicí a netradičně umístěným balkonem, ale i kouzelným výhledem. Jedinou nevýhodou bylo příliš mnoho oken. Mladý pár se na tom shodl i s odborníky. Podívejte se, jak si s tím poradili. Proměnu bytu pro časopis Panel Plus zaznamenal Jan Chára.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Praha rozšíří zákaz reklamy v centru, přibudou dvě nová pásma

Pražský magistrát rozšíří nařízení, kterým jsou zakázány plakáty, plachty a další reklamní nosiče v Pražské památkové rezervaci, na velkou část metropole. Ke stávajícímu nejpřísnějšímu omezení v historickém centru přibudou dvě pásma, první ve čtvrtích okolo rezervace a druhé sahající na jihu až na Nové Dvory, na severu do Troji, na východě do Malešic a na západě do Motola. Rozšíření by mělo začít platit v červenci příštího roku.

Rozšířením se podle schváleného dokumentu zvýší území podléhající regulaci ze zhruba devíti na více než 111 kilometrů čtverečních, tedy asi na dvanáctinásobek.

V Pražské památkové rezervaci se zákaz bude nově týkat i reklamních stojanů. V prvním novém pásu bude ze zákazu vyňata reklama šířená zvukem či obrazem, reklama na dopravních prostředcích, reklamní periodický tisk a reklamní převleky. V pásmu nejdále od centra budou zakázány pouze dodatečné konstrukce na dopravních prostředcích a reklamní plachty.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Kryštof přesouvá vánoční koncerty v O2 areně na prosinec 2021

Kvůli opatřením proti šíření koronaviru kapela Kryštof přeložila oba prosincové vyprodané koncerty v pražské O2 areně na příští rok. Prodáno bylo přes 30 tisíc vstupenek, které zůstávají v platnosti i na nové termíny. Lístky z pátku 4. prosince 2020 platí na nový termín 18. prosince příštího roku. Vstupenky ze soboty 5. prosince platí na 19. prosince 2021.

Na koncertě měla zaznít i píseň Vánoční, kterou Richard Krajčo a skupina Kryštof před dvěma lety nahráli s Karlem Gottem a po dohodě ji představili až nedávno, rok po Gottově loňském úmrtí. Skupina Kryštof kvůli opatřením proti šíření koronaviru vedle O2 areny již přeložila osm letních festivalů Kryštof Kemp.

Zdroj: ČTK
Další zprávy