Postavte si dům z ekopanelů. Je to rychlé a ekologické

Andrea Berniová
25. 6. 2012 8:00
Ekopanely jsou odolnější než sádrokarton a dobře izolují
Nechte si postavit dům jednoduše a rychle
Nechte si postavit dům jednoduše a rychle | Foto: www.drevenydum.org

Zajímáte se o životní prostředí? Můžete pro něj něco udělat i při stavbě domu. Použijte ekopanely. Je to stavební materiál, který se považuje za maximálně ekologický. Ekopanel se primárně skládá z lisované slámy a z papíru (recyklované lepenky). Neobsahuje žádná pojiva ani nátěry.

Panely jsou tedy recyklovatelné. Můžete si je nechat přivézt již upravené do požadovaných rozměrů. Na ekopanely se klasicky nanáší fasáda, pokud jsou z nich postaveny obvodové stěny. Tento materiál se samozřejmě dá použít i pro oddělení místností v interiéru.

Tepelnou a akustickou izolaci oceníte

Montáž ekopanelů je poměrně rychlá. Počítá se i s následnou povrchovou úpravou - můžete na ně nanést malbu, ale i nebude problém ani s obklady nebo s přilepováním tapet, které dokážou interiér ozvláštnit. Další výhodou ekopanelů je, že velmi dobře tepelně i akusticky izolují.

Nejen že nebudete muset v zimě tolik topit, ale navíc vás bude doma méně obtěžovat hluk zvenčí - ať už půjde o projíždějící auta nebo o zvuk sekačky z vedlejší zahrady. Montáž panelů navíc není nijak složitá ani zdlouhavá. Vypadá podobně jako u dřevostaveb.

Jsou lepší než sádrokarton

Ekopanely jsou pevným stavebním materiálem. Hodí se i pro stropní podhledy. Oproti sádrokartonu jsou ekopanely odolnější, lépe akusticky izolují a jsou levnější.

V porovnání s cihlovými stěnami zase nabízejí rychlejší a čistší výstavbu. Z ekopanelů si ale také můžete postavit třeba jen zahradní domek. To je možné díky snadné úpravě panelů do potřebných rozměrů.

--------------------------------------------------------------------------------

Zajímáte se o montované domy?

 

 

Právě se děje

před 11 minutami

Stovky dětí odebraných na mexicko-americké hranici hledají rodiče

Právníkům a nevládním organizacím se nedaří najít rodiče 545 dětí, které byly odděleny od svých rodin na mexicko-americké hranici kvůli uplatňování politiky "nulové tolerance" vůči migrantům v letech 2017 a 2018. Na problém tento týden upozornil Americký svaz pro občanské svobody (ACLU).

Rozdělování rodin migrantů na hranici s Mexikem se uskutečňovalo na základě politiky nulové tolerance, kterou představila administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa v dubnu 2018. Postup vedl rozdělení mnoha rodin, než Bílý dům pod náporem kritiky od této praxe ustoupil. V roce 2018 bylo migrantům po překročení hranice odebráno asi 2700 dětí, uvádí deník The New York Times.

V červnu 2018 pak americký soud na základě žaloby podané organizací ACLU rozhodl, že úřady musejí do 30 dní zajistit opětovné spojení rozdělených rodin. Shledání dětí s rodiči se díky tomu podařilo dosáhnout u několika tisíc rodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy