Postavte si dům z ekopanelů. Je to rychlé a ekologické

Andrea Berniová
25. 6. 2012 8:00
Ekopanely jsou odolnější než sádrokarton a dobře izolují
Nechte si postavit dům jednoduše a rychle
Nechte si postavit dům jednoduše a rychle | Foto: www.drevenydum.org

Zajímáte se o životní prostředí? Můžete pro něj něco udělat i při stavbě domu. Použijte ekopanely. Je to stavební materiál, který se považuje za maximálně ekologický. Ekopanel se primárně skládá z lisované slámy a z papíru (recyklované lepenky). Neobsahuje žádná pojiva ani nátěry.

Panely jsou tedy recyklovatelné. Můžete si je nechat přivézt již upravené do požadovaných rozměrů. Na ekopanely se klasicky nanáší fasáda, pokud jsou z nich postaveny obvodové stěny. Tento materiál se samozřejmě dá použít i pro oddělení místností v interiéru.

Tepelnou a akustickou izolaci oceníte

Montáž ekopanelů je poměrně rychlá. Počítá se i s následnou povrchovou úpravou - můžete na ně nanést malbu, ale i nebude problém ani s obklady nebo s přilepováním tapet, které dokážou interiér ozvláštnit. Další výhodou ekopanelů je, že velmi dobře tepelně i akusticky izolují.

Nejen že nebudete muset v zimě tolik topit, ale navíc vás bude doma méně obtěžovat hluk zvenčí - ať už půjde o projíždějící auta nebo o zvuk sekačky z vedlejší zahrady. Montáž panelů navíc není nijak složitá ani zdlouhavá. Vypadá podobně jako u dřevostaveb.

Jsou lepší než sádrokarton

Ekopanely jsou pevným stavebním materiálem. Hodí se i pro stropní podhledy. Oproti sádrokartonu jsou ekopanely odolnější, lépe akusticky izolují a jsou levnější.

V porovnání s cihlovými stěnami zase nabízejí rychlejší a čistší výstavbu. Z ekopanelů si ale také můžete postavit třeba jen zahradní domek. To je možné díky snadné úpravě panelů do potřebných rozměrů.

--------------------------------------------------------------------------------

Zajímáte se o montované domy?

 

 

Právě se děje

před 39 minutami

Soud EU nařídil Polsku, aby přerušilo činnost komory trestající soudce

Soudní dvůr Evropské unie ve středu nařídil Polsku pozastavit činnost nové disciplinární komory nejvyššího soudu. Nejvyšší unijní justiční instance tak vyhověla žádosti Evropské komise, aby ve věci vydala předběžné opatření. Soudci již v listopadu vyzvali polský nejvyšší soud, aby prověřil nezávislost svého disciplinárního orgánu na politické moci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy