Portál Vasmajetek.cz hlídá dražby, aukce i exekuce

Ingrid Špátová
10. 11. 2011 5:17
Aukce a majetek pod kontrolou díky portálu Vasmajetek.cz
Hotel L'arbois Sainte-Maxime od Davida Hockneyho.
Hotel L'arbois Sainte-Maxime od Davida Hockneyho. | Foto: Reuters

Internetový portál Vasmajetek.cz dokáže mapovat dražby, aukce a prodej majetku státu, obcí či zabaveného majetku exekucí. V provozu je od začátku listopadu.

"V současné době neexistuje jedno místo, kde by byly přehledně publikovány tyto typy prodejů majetku ze strany státu, krajů, měst a obcí. Přitom majetek, který stát ročně prodá, se pohybuje v částkách desítek miliard korun. Rádi bychom tyto mnohdy velmi výhodné nabídky zprostředkovali široké veřejnosti," vysvětluje ředitel projektu David Hlinka.

A právě malá informovanost veřejnosti o aukcích byla prvním impulsem ke vzniku projektu. Zároveň více zájemců znamená více peněz do státní pokladny. Portál je rozdělen do tří sekcí na drobný majetek, automobily a nemovitosti. Databáze drobného majetku je přístupná zdarma, ostatní jsou zpoplatněny dvěma různými tarify. Služba hlídače majetku také automaticky zasílá uživateli vyfiltrované požadované nabídky do emailové schránky.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Írán odškodní rodiny cizinců, kteří zemřeli při sestřelení ukrajinského letadla

Teherán souhlasí s odškodněním rodin cizinců, kteří zemřeli v lednu při zkáze ukrajinského dopravního letadla sestřeleného Íránem. Dnes to podle agentury AP prohlásila švédská ministryně zahraničí Ann Lindeová. Sestřelení letadla 8. ledna krátce po startu z teheránského letiště si vyžádalo životy všech 176 lidí na palubě. Írán se po třech dnech přiznal, že jeho armáda ukrajinské letadlo neúmyslně a v důsledku lidské chyby sestřelila.

"Podepsali jsme dohodu o vzájemném porozumění, že budeme nyní společně s Íránem vyjednávat o odškodnění, o kompenzacích pro příbuzné obětí," řekla Lindeová švédské tiskové agentuře TT. Na otázku, zda Írán skutečně vyplatí odškodné, Lindeová odpověděla, že o tom není pochyb.

Švédsko s Kanadou, Ukrajinou, Británií a s Afghánistánem postupují společně s cílem vymoci na Íránu odškodné. "Očekáváme, že velmi brzy budeme mít první vyjednávání s konkrétními výsledky," řekla šéfka švédské diplomacie.

Další zprávy