Popcorn i cukrovou vatu si můžete připravit doma

Andrea Berniová
6. 11. 2013 12:00
Jednoduché přístroje umožní, abyste si i doma mohli pochutnat na pouťových dobrotách
Připravte si domácí popcorn z kukuřice, je to jednoduché
Připravte si domácí popcorn z kukuřice, je to jednoduché | Foto: Wikipedia.org

Cukrovou vatu a sladký či slaný popcorn si můžeme připravit i doma. Budete na to potřebovat neobvyklé spotřebiče, které v kuchyni jen tak někdo nemá.

Připravit si čerstvou a levnou cukrovou vatu ve vlastní kuchyni je opravdu jednoduché. Je k tomu potřeba jen výrobník cukrové vaty a cukr. Do stroje na cukrovou vatu se nasype obyčejný, hnědý či třtinový cukr. Dávkuje se pomocí odměrky a k přibarvení se dají použít potravinářská barviva.

Pak stačí přístroj zapnout, chvíli v jeho vrchní nádobě pomalu kroužit špejlí či speciální tyčkou na vatu a oblíbená pouťová dobrota je na světě.

Borůvková i karamelová cukrová vata

Sehnat se dají i různé druhy ochuceného cukru v několika barvách.  Barevný cukr na cukrovou vatu s mnoha příchutěmi nabízejí například v obchody a e-shopy, které prodávají i výrobník. Domácí cukrová vata může mít třeba příchuť vanilky, zeleného jablka, borůvky, banánu, karamelu, jahody či pomeranče. Může být růžová, žlutá, fialová, oranžová i zelená. Některé přístroje si kromě cukru poradí i s tvrdými bonbony - také z nich dokážou vytvořit cukrovou vatu.

Přístroj nabízí několik výrobců, a to s různými funkcemi a v odlišných cenových relacích. Nejlevnější výrobník cukrové vaty stojí méně než tisíc korun. Jednotlivé přístroje se liší výkonem, ale i průměrem nádoby či designem. Horní nádoba může být snímatelná a dá se tak dobře čistit.

Popcornovač pracuje bez tuku

Můžete si pořídit i vlastní přístroj na popcorn. Ten dokáže díky horkému vzduchu či halogenovému ohřívání během několika minut přeměnit kukuřici na křupavý popcorn. Prodává se kukuřice různých příchutí a barev určená přímo do popcornovačů. Popcorn může mít sladké i slané příchutě, například ořechovou, máslovou, sýrovou či karamelovou. Dá se dokonce sehnat i bio kukuřice pro výrobu popcornu. Hotový popcorn se dá dochutit i dodatečně.

Stejně jako je tomu u výrobníku cukrové vaty, i základní popcornovač stojí několik stokorun. Popcornovače se mohou lišit svou kapacitou, tedy množstvím kukuřice, které dokážou najednou zpracovat. Výroba popcornu v popcornovači probíhá bez použití oleje či tuku.

--------------------------------------------------------------------------------

Potřebujete další vybavení do kuchyně?

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy