Podmínky k převodu družstevních bytů zůstanou zachovány

ČTK ČTK
12. 9. 2013 16:54
Senátoři schválili zákon v souvislosti s novým občanským zákoníkem
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Svaz českých a moravských bytových družstev

Praha - Podmínky pro převody družstevních bytů a skupinových rodinných domů z vlastnictví bytových družstev, která vznikla před rokem 1992, budou zachovány novým zákonem. Senátoři jej ve čtvrtek schválili. Normu nyní dostane k podpisu prezident.

Vláda normu předložila kvůli novému občanskému zákoníku, který dosavadní úpravu tak, jak je obsažena v zákoně o vlastnictví bytů a vyhlášce o podpoře družstevní výstavby, s platností od ledna příštího roku zruší.

Nová pravidla se mají vztahovat i na převod bytů, které družstva nechala vybudovat formou nástaveb a vestaveb na domech jiných vlastníků.

Norma se týká nejen družstev, ale i zhruba 100 000 bytů a jejich uživatelů. Pokud by nebyla přijata, stavební bytová družstva by od příštího roku například neměla povinnost převádět bezúplatně byty svým členům.

Družstva by měla také problémy s vypořádáním úvěrů, které dostala, nebo s vracením státních příspěvků, pokud podmínky jejich přidělení porušila.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Kancléř Mynář se v Pekingu setkal s čínským vicepremiérem

Kancléř prezidenta Miloše Zemana Vratislav Mynář se ve čtvrtek v Pekingu setkal s jedním z čínských vicepremiérů Chu Čchun-chuem. Informovala o tom tisková agentura Nová Čína, podle které Chu Čchun-chu ocenil návštěvu v době epidemie nového typu koronaviru jako důkaz "hlubokého přátelství české vlády a lidu".

Chu Čchun-chu je čínským vicepremiérem zodpovědným za zemědělství, vodohospodářství, obchod a cestovní ruch. Mynář podle agentury Nová Čína vyjádřil v zastoupení prezidenta Zemana solidaritu s Čínou a ocenil "silná opatření", která Peking přijal, aby zastavil epidemii nového typu koronaviru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy