Podmínky k převodu družstevních bytů zůstanou zachovány

ČTK ČTK
12. 9. 2013 16:54
Senátoři schválili zákon v souvislosti s novým občanským zákoníkem
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Svaz českých a moravských bytových družstev

Praha - Podmínky pro převody družstevních bytů a skupinových rodinných domů z vlastnictví bytových družstev, která vznikla před rokem 1992, budou zachovány novým zákonem. Senátoři jej ve čtvrtek schválili. Normu nyní dostane k podpisu prezident.

Vláda normu předložila kvůli novému občanskému zákoníku, který dosavadní úpravu tak, jak je obsažena v zákoně o vlastnictví bytů a vyhlášce o podpoře družstevní výstavby, s platností od ledna příštího roku zruší.

Nová pravidla se mají vztahovat i na převod bytů, které družstva nechala vybudovat formou nástaveb a vestaveb na domech jiných vlastníků.

Norma se týká nejen družstev, ale i zhruba 100 000 bytů a jejich uživatelů. Pokud by nebyla přijata, stavební bytová družstva by od příštího roku například neměla povinnost převádět bezúplatně byty svým členům.

Družstva by měla také problémy s vypořádáním úvěrů, které dostala, nebo s vracením státních příspěvků, pokud podmínky jejich přidělení porušila.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy