Okolí Vltavy v Praze má být atraktivnější

ČTK, ab
4. 4. 2012 10:47
Pražské nábřeží by mělo lákat k návštěvě i volnočasovými aktivitami
Foto: Magistrát hl. m. Prahy

Praha - Vltavské nábřeží v Praze by mělo projít proměnou. Za tímto účelem se koná mezinárodní architektonická soutěž. Hledá náměty právě na novou podobu okolí řeky. Soutěž se týká nábřeží Vltavy a jeho blízkého okolí. Území je vymezeno dvěma mosty - železničním a Libeňským.

Návrhy by se měly zaměřit na využití současného potenciálu řeky, definování spojení řeky a metropole a také jde hlavně o vznik dobře vypadajících a přitažlivých veřejných prostranství, která nabídnou spoustu aktivit. Svůj podíl na soutěži nese i škola Architectural Institute in Prague. Uzávěrka soutěže je 14. května a návrhy zpracované v angličtině se mají odevzdávat pouze v digitální podobě.

Festival reSITE se zaměřuje na veřejná prostranství

Soutěž je pořádána v rámci festivalu reSITE. Ten se bude od 21. do 27. května konat v Praze a má v plánu zahájit debatu o změnách v urbánním plánování, které by měly vést k příjemnějšímu vzhledu veřejných prostranství nejen v hlavním městě, ale v celé republice. Hledá možnosti, jak dokázat, aby veřejná prostranství byla pro společenský život hodnotná. Festival reSITE nabídne konference, workshopy, promítání filmů, diskuze o designu veřejných prostranství. Festival si klade za cíl překonat propast zející mezi designéry, politiky, developery a veřejností.

Město se o nábřeží také zajímá

I pražská radnice se o nábřeží - pražské náplavky - začala zajímat. Hodlá vypovědět smlouvy jejich nájemcům, protože není spokojena s tím, jak náplavky spravují. Tato povinnost by měla přejít na město. Atraktivita řeky totiž není dostatečně využita a Pražané v této oblasti postrádají nabídku volnočasových aktivit.


 

Právě se děje

před 20 minutami

USA mají podle Trumpa v hledáčku třetího muže Islámského státu

Spojené státy vědí, kde se nachází třetí nejvyšší velitel samozvaného Islámského státu (IS) z doby, kdy organizaci vedl nyní už zneškodněný abú Bakr Bagdádí. Šéf Bílého domu to dnes podle agentury Reuters řekl při debatě po projevu v Ekonomickém klubu v New Yorku.

"Bedlivě pozorujeme jeho třetího muže," řekl Trump, aniž by prozradil identitu nového terče. "Jeho trojka má velký problém, protože i o něm víme, kde je," dodal americký prezident.

Vůdce teroristické organizace Bagdádí zemřel 27. října při operaci americké speciální jednotky na severu Sýrie, když na útěku odpálil nálože na svém těle. Od Bagdádího smrti se USA snaží zamezit opětovnému vzkříšení IS a zaměřují se na možné nástupce, přívržence a příbuzné bývalého vůdce organizace.

Zdroj: ČTK
Další zprávy