Neničte si oči. Zkuste LED podsvícení televize

Andrea Berniová
7. 3. 2012 1:59
LED podsvícení televize uleví vašim očím a vypadá moderně

Pokud delší dobu sledujete televizi v temné místnosti, určitě začnete postupně vnímat nepříjemný pocit. Vaše oči jako by byly unavené, mohou začít i pálit. Je to tím, že musejí vnímat velký kontrast mezi zářivými barvami televize a tmou v místnosti. Řešením může být rozsvícená lampička umístěná kousek od televize. Díky dalšímu zdroji světla v místnosti nejsou vaše oči vystavené takovému kontrastu. V dnešní době ale existují ještě další možnosti.

Zabudované LED diody šetří vaše oči

Nejnovější ploché televizory nabízejí LED podsvícení. To znamená, že na zadní straně televize jsou umístěny LED diody, které osvětlují zeď za televizí a tím vám prokážou ještě větší službu než lampička. Světlo z diod se rozprostře za televizí, a to rovnoměrně u všech jejích okrajů. Tím odpadá někdy nutkavé a rušivé soustředění se na výrazné světlo lampičky.

Televize navíc nemusí být podsvícena jen bílým světlem. Co třeba červené, fialové nebo modré podsvícení? LED diody jsou úsporné oproti jinému zdroji světla. V současné době se totiž jedná o zdaleka nejlevnější způsob osvětlení.

Diody můžete přidat dodatečně

Pokud vlastníte plochou televizi, která nemá LED podsvícení zabudované, nezoufejte. Můžete si ho dokoupit zvlášť v podobě LED osvětlovacích pásků, ty připevnit zezadu na televizi a efekt je podobný. Můžete si koupit přímo „sadu pro podsvětlení televize", která obsahuje samolepicí LED pásek ve zvolené délce, adaptér k napájení setu, ale i dálkový ovladač s různými funkcemi.


 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Běloruská KGB zastřelila opozičníka, při zátahu zemřel také jeden z agentů

Běloruská tajná služba KGB při zátahu v bytovém domě v Minsku zastřelila muže. Po smrti je i jeden z příslušníků, informovala v úterý na svých stránkách služba. Podle agentury Belta byl zastřelený muž spojen s opozicí.

KGB označila zabitého muže za teroristu. Tímto jazykem úřady v minulosti opakovaně popisovaly demonstranty či osoby vyjadřující odpor vůči režimu běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka.

Opoziční server Naša Niva uvedl, že člena běloruské KGB zastřelil a následně sám přišel o život 32letý programátor Andrej Zelcer, který pracoval pro americkou IT firmu.

Loni v létě vypukly v Bělorusku rozsáhlé demonstrace proti oficiálnímu vyhlášení Lukašenka vítězem prezidentských voleb. Opozice je přesvědčena, že hlasování provázely podvody a že skutečnou vítězkou byla opoziční vůdkyně Svjatlana Cichanouská. Lukašenko postupně protesty tvrdě potlačil a vězněním svých odpůrců se snaží v zemi umlčet veškerý nesouhlas.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Pákistánská armáda zabila deset ozbrojenců, údajně plánovali teroristické útoky

Pákistánské ozbrojené složky zabily v přestřelce na severozápadě země deset ozbrojenců, včetně čtyř velitelů, a zabavily také mnoho zbraní. Podle armády patřili bojovníci ke skupině, která stála za nedávnými útoky na civilisty a plánovala další údery. V úterý o tom informovala agentura AP.

Armáda zasahovala v oblasti Jižního Vazíristánu v provincii Chajbar Pachtunchvá, která byla až donedávna baštou hnutí Tehríke Tálibán (TTP). To je pákistánskou odnoží islamistického afghánského hnutí. Armáda ale neposkytla o operaci žádné podrobnosti ani informace o příslušnosti zabitých ozbrojenců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy