Mobilní garáž můžete časem i přemístit

Andrea Berniová
22. 11. 2012 11:47
Díky garáži je vaše auto chráněno před nepřízní počasí i před zloději. Víte ale, že garáž můžete přesouvat?

Pokud necháváte své auto stát nechráněné na zahradě, možná se už teď obáváte zimy. Ta přinese spoustu sněhu, který pak budete pracně odmetat ze zasněženého auta. Navíc je možné, že jen tak nevyjedete a budete muset lopatou odstraňovat sníh od kol auta. A když přijdou kroupy, možná vašemu autu zanechají nehezké otlaky na kapotě, nebo dokonce rozbijí sklo. Pokud nemusíte své auto nechávat na přecpaném sídlištním parkovišti, ale máte rodinný dům a auto parkujete na zahradě, pořiďte mu i garáž.

Mobilní garáž nemusí zůstat na jednom místě

Když je na vaší zahradě málo místa, můžete zkusit garážové stání. To zabere podstatně méně prostoru. Jestli svému autu chcete poskytnout přístřeší, ale nehodláte stavět klasickou garáž, protože si ještě nejste jistí jejím umístěním, přemýšlejte o mobilní garáži.

Jak už název napovídá, tento typ garáže můžete přemisťovat. Potřebuje jen rovný a pevná povrch, třeba betonový. Se svým podkladem není garáž pevně spojena, je na něm jen „položena". Pokud tedy časem (například po dokončení rozvržení pozemku) zjistíte, že by garáž měla stát jinde, nemusíte ji bourat. Stačí, když mobilní garáži připravíte rovný, pevný povrch na jiném místě a pak je možné ji pomocí těžké techniky přesunout.

Existuje i mobilní dvojgaráž

Můžete vybírat z několika typů mobilních garáží. Chcete betonovou, anebo plechovou mobilní garáž? Může být i ze dřeva. Pokud máte více aut, určitě oceníte mobilní dvojgaráž.

Garáž přináší mnoho výhod. Kromě toho, že vaše auto ochrání před zloději i extrémním počasím, můžete v ní také uskladnit věci, které se jinam nevejdou: jízdní kola, pneumatiky, nebo třeba žebřík.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Zeman vetuje daňový balíček, vadí mu zvýšení slevy na poplatníka

Prezident Miloš Zeman bude vetovat daňový balíček, který mimo jiné ruší superhrubou mzdu. Důvodem je především zvýšení daňové slevy na poplatníka. Zemanovi vadí také to, že navzdory dohodě není v zákoně o dani z příjmu explicitně uvedena doba platnosti tohoto zákona. Na Twitteru o tom informoval mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. 

Zdroj: Ekonomika , ČTK
před 32 minutami

Praha najímá manažery Krupauera a Grosse pro přípravu koncertního sálu

Pražský magistrát uzavře manažerskou smlouvu se dvěma externími členy komise pro stavbu koncertního sálu na Vltavské, architektem Martinem Krupauerem a Martinem Grossem, který vlastní produkční společnost a zároveň je spoluzakladatelem Spolku pro výstavbu nového koncertního sálu v Praze. Do 30. června 2021 budou připravovat projekt, pro nějž nyní vzniká studie proveditelnosti. Manažeři mají pobírat odměnu 1600 korun za hodinu, součástí jejich práce budou studijní cesty kvůli sběru informací o obdobných stavbách. Celková cena za služby obou manažerů nepřesáhne dva miliony korun.

Praha chce na podobu nové filharmonie vypsat architektonickou soutěž, konkrétní rozhodnutí o stavbě padne na základě výsledků studie proveditelnosti. Zastupitelé nedávno schválili pořízení změny územního plánu. Stavba koncertního domu se sálem pro zhruba 2000 posluchačů by podle dřívějších odhadů měla stát přibližně čtyři miliardy korun, přesnější odhad vzejde ze studie. Budova filharmonie by mohla stát v roce 2032.

Zdroj: ČTK
Další zprávy