Mobilní garáž můžete časem i přemístit

Andrea Berniová
22. 11. 2012 11:47
Díky garáži je vaše auto chráněno před nepřízní počasí i před zloději. Víte ale, že garáž můžete přesouvat?

Pokud necháváte své auto stát nechráněné na zahradě, možná se už teď obáváte zimy. Ta přinese spoustu sněhu, který pak budete pracně odmetat ze zasněženého auta. Navíc je možné, že jen tak nevyjedete a budete muset lopatou odstraňovat sníh od kol auta. A když přijdou kroupy, možná vašemu autu zanechají nehezké otlaky na kapotě, nebo dokonce rozbijí sklo. Pokud nemusíte své auto nechávat na přecpaném sídlištním parkovišti, ale máte rodinný dům a auto parkujete na zahradě, pořiďte mu i garáž.

Mobilní garáž nemusí zůstat na jednom místě

Když je na vaší zahradě málo místa, můžete zkusit garážové stání. To zabere podstatně méně prostoru. Jestli svému autu chcete poskytnout přístřeší, ale nehodláte stavět klasickou garáž, protože si ještě nejste jistí jejím umístěním, přemýšlejte o mobilní garáži.

Jak už název napovídá, tento typ garáže můžete přemisťovat. Potřebuje jen rovný a pevná povrch, třeba betonový. Se svým podkladem není garáž pevně spojena, je na něm jen „položena". Pokud tedy časem (například po dokončení rozvržení pozemku) zjistíte, že by garáž měla stát jinde, nemusíte ji bourat. Stačí, když mobilní garáži připravíte rovný, pevný povrch na jiném místě a pak je možné ji pomocí těžké techniky přesunout.

Existuje i mobilní dvojgaráž

Můžete vybírat z několika typů mobilních garáží. Chcete betonovou, anebo plechovou mobilní garáž? Může být i ze dřeva. Pokud máte více aut, určitě oceníte mobilní dvojgaráž.

Garáž přináší mnoho výhod. Kromě toho, že vaše auto ochrání před zloději i extrémním počasím, můžete v ní také uskladnit věci, které se jinam nevejdou: jízdní kola, pneumatiky, nebo třeba žebřík.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Karlovarský festival se kvůli pandemii přesouvá na srpen

Letošní 55. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se uskuteční od 20. do 28. srpna. Z tradičního termínu na přelomu června a července jej pořadatelé přesunuli kvůli pandemii koronaviru. "Posun o sedm týdnů nám nabídne lepší možnost uspořádat tuto kulturní akci tak, aby svým rozsahem byla co nejbližší podobě, na jakou jsou naši návštěvníci zvyklí," vysvětlují.

"Doufáme, že v průběhu následujících měsíců dojde k významnému rozšíření vakcinace a díky tomu zvládnutí pandemické situace tak, aby bylo možné uspořádat karlovarský festival v maximálně bezpečné formě. Jsme pochopitelně připraveni dodržet všechna platná opatření," doplňuje Jiří Bartoška, prezident festivalu. Ten loni nahradila čtyřdenní přehlídka filmů v kinech, zamýšlený podzimní překlenovací přehlídka se navzdory plánům neuskutečnila.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Odbory: Škoda chce do roku 2023 snížit počet zaměstnanců o 3000

Automobilka Škoda Auto chce podle odborů od letoška do roku 2023 snížit počet zaměstnanců o pět procent, tedy asi o 3000 lidí. Zastavil se už například nábor nepřímého personálu, a to zejména mimo výrobní oblasti. Uvedl to ve čtvrtek týdeník Škodovácký odborář. Odbory se snižováním počtu zaměstnanců nesouhlasí a chtějí snížit pětiprocentní krácení personálu na minimum. Vyjádření firmy zjišťujeme. Škoda Auto zaměstnává téměř 39 000 lidí, z toho v Česku asi 34 000. Jedná se o kmenové zaměstnance, kromě nich v automobilce pracují i agenturní pracovníci.

"Odborová organizace tento postup kritizuje, je totiž nutné nejen podat informaci, ale celý projekt projednat. Odbory KOVO rovněž nesouhlasí s číslem rácia. Udělají proto vše, aby snížily toto neodpovědně stanovené plošné rácio pět procent na minimum," uvedl týdeník.

Vedení firmy by podle odborů snížením počtu pracovníků ohrozilo projekty Škody. "Je naprosto jasné, že pokud by se v ráciu pokračovalo, vytvoříme projekt solidarity, kdy přímí pracovníci odmítnou různé modely pracovní doby, jako je 17(směnný) a 18směnný systém či další formy flexibilní práce, včetně hromadných přesčasů," sdělily odbory.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Rada: Konsolidace veřejných financí si patrně vyžádá růst daní

Vláda by měla podle Národní rozpočtové rady připravit realistickou konsolidaci veřejných financí, která by měla být proti aktuálním plánům rozsáhlejší. Je patrné, že si to vyžádá významné zvýšení daní. Vyplývá to z pravidelné čtvrtletní zprávy o stavu veřejných financí a nastavení rozpočtové politiky, kterou ve čtvrtek Národní rozpočtová rada zveřejnila. Česku podle ní hrozí, že kvůli vývoji veřejných financí narazí na takzvanou dluhovou brzdu již v roce 2024. Ještě loni v listopadu rada předpokládala, že na dluhovou brzdu narazí veřejné finance až o rok později.

Dluhová brzda stanoví hranici, při jejímž překročení musí vláda předložit návrh vyrovnaného nebo přebytkového státního rozpočtu a fondů. Stanovena je na úrovni 55 procent hrubého domácího produktu. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) v únoru poslancům řekla, že veřejný dluh by měl ke konci letošního roku stoupnout na 45 procent HDP.

"Je zřejmé, že rozsah konsolidačního úsilí v letech 2022 až 2024 bude muset být vyšší než 0,5 procenta hrubého domácího produktu ročně. Zároveň je patrné, že tato konsolidace si vyžádá významné navýšení daňové zátěže, neboť dlouhodobější výpadek příjmů v rozsahu daňového balíčku není možné zcela pokrýt redukcí výdajů, pokud by tedy nemělo dojít k výrazné redukci výdajů v největších výdajových blocích, kterými jsou sociální zabezpečení, zdravotnictví a školství, což rada nepředpokládá," uvedla NRR.

Zdroj: ČTK
Další zprávy