Mobilní garáž můžete časem i přemístit

Andrea Berniová
22. 11. 2012 11:47
Díky garáži je vaše auto chráněno před nepřízní počasí i před zloději. Víte ale, že garáž můžete přesouvat?

Pokud necháváte své auto stát nechráněné na zahradě, možná se už teď obáváte zimy. Ta přinese spoustu sněhu, který pak budete pracně odmetat ze zasněženého auta. Navíc je možné, že jen tak nevyjedete a budete muset lopatou odstraňovat sníh od kol auta. A když přijdou kroupy, možná vašemu autu zanechají nehezké otlaky na kapotě, nebo dokonce rozbijí sklo. Pokud nemusíte své auto nechávat na přecpaném sídlištním parkovišti, ale máte rodinný dům a auto parkujete na zahradě, pořiďte mu i garáž.

Mobilní garáž nemusí zůstat na jednom místě

Když je na vaší zahradě málo místa, můžete zkusit garážové stání. To zabere podstatně méně prostoru. Jestli svému autu chcete poskytnout přístřeší, ale nehodláte stavět klasickou garáž, protože si ještě nejste jistí jejím umístěním, přemýšlejte o mobilní garáži.

Jak už název napovídá, tento typ garáže můžete přemisťovat. Potřebuje jen rovný a pevná povrch, třeba betonový. Se svým podkladem není garáž pevně spojena, je na něm jen „položena". Pokud tedy časem (například po dokončení rozvržení pozemku) zjistíte, že by garáž měla stát jinde, nemusíte ji bourat. Stačí, když mobilní garáži připravíte rovný, pevný povrch na jiném místě a pak je možné ji pomocí těžké techniky přesunout.

Existuje i mobilní dvojgaráž

Můžete vybírat z několika typů mobilních garáží. Chcete betonovou, anebo plechovou mobilní garáž? Může být i ze dřeva. Pokud máte více aut, určitě oceníte mobilní dvojgaráž.

Garáž přináší mnoho výhod. Kromě toho, že vaše auto ochrání před zloději i extrémním počasím, můžete v ní také uskladnit věci, které se jinam nevejdou: jízdní kola, pneumatiky, nebo třeba žebřík.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Lékárníci požadují přístup k záznamům o lécích, které pacienti pobírají

Lékárníci chtějí mít stejný přístup do lékového záznamu pacienta jako lékaři. Jen tak podle nich mohou poskytnout pacientům co nejlepší péči. Léková novela nyní čeká ke schválení ve Sněmovně. Lékárníkům vadí, že Senát navrhl, aby si pacienti mohli vybrat, kteří lékaři a lékárníci budou moci nahlížet do pacientových lékových záznamů.

Vládní novela má v duchu původního záměru zajistit, že ošetřující lékaři a lékárníci budou sdílet údaje o lécích, které má pacient předepsané. Smyslem je zabránit předepisování léků, jejichž vzájemné užívání by mělo nežádoucí účinky na pacienta.

Návrh senátorů Jitky Seitlové a Václava Hampla z klubu KDU-ČSL má však umožnit, aby pacient mohl souhlas s nahlížením do lékového záznamu udělit všem lékařům a lékárníkům, nebo pouze vybraným. Souhlas by mohl udělit kdykoliv a kdykoli jej také odvolat. Senátoři to zdůvodnili mimo jiné obavami ze zneužití možnosti zjistit, jaké léky pacient bere.

"Obavy ze zneužití údajů jsou naprosto zbytečné. Lékárníci jsou jednak vázáni mlčenlivostí stejně jako lékaři, lékový záznam je navíc opatřen řadou zabezpečení. Pouze lékárník, ze všech pracovníků v lékárně, bude moci na základě vlastního osobního bezpečnostního certifikátu vstupovat do tohoto systému," sdělil dnes prezident lékárnické komory Lubomír Chudoba. Navíc, v lékovém záznamu bude zaznamenána kompletní elektronická stopa a případné zneužití bude podléhat významným finančním sankcím i trestněprávní odpovědnosti, dodal.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Skončila odstávka druhého bloku jaderné elektrárny Dukovany

V jaderné elektrárně Dukovany v sobotu skončila odstávka druhého bloku. Výroba elektřiny měla původně začít na konci června, ale kvůli opravě netěsnosti v parogenerátoru se odstávka o téměř tři měsíce prodloužila.

"Elektřinu začal blok dodávat ve 12:57 hodin", řekl mluvčí elektrárny Jiří Bezděk. V Dukovanech tak nyní pracují tři ze čtyř výrobních bloků. Na prvním výrobním bloku energetici dokončují plánovanou odstávku pro výměnu paliva.

"Přednost má vždy bezpečnost a jistota o stavu zařízení. Proto jsme si na diagnostice stavu, přípravě postupu, samotné opravě i následných zkouškách dali mimořádně záležet. Teprve na základě vyhovujících výsledků jsme se rozhodli druhý výrobní blok Jaderné elektrárny Dukovany opět uvést do provozu," uvedl ředitel Jaderné elektrárny Dukovany Miloš Štěpanovský.

Plánovaná odstávka prvního bloku skončí na přelomu září a října. Elektrárna Dukovany je v provozu od roku 1985. Loni dodala do sítě 14,25 TWh elektřiny. ČEZ prověřuje možnosti provozu nynějších bloků přibližně do roku 2045.

Zdroj: ČTK
Další zprávy