Lité podlahy lákají díky rychlé realizací i vzhledu

td
9. 1. 2012 10:40
Do moderního interiéru patří i dokonale hladká a barevně sladěná litá podlaha

I když dříve lité podlahy nacházely své uplatnění zejména v průmyslových objektech, pozvolna se dostávají i do rodinných domů a bytů. Velkou oblibu získávají díky jednoduché montáži a unikátním technickým vlastnostem. Lité podlahy lze použít jako podklad pod vlastní podlahovou krytinu, ale i jako finální úpravu celé podlahy. Vyšší cenu snadno dorovnají úspory za náročné pokládání dalších vrstev krytiny, ale i odolný povrch a snadná údržba.

Hlavní výhodou litých nebo anhydridových podlah je neobvykle rychlá montáž. Podlahová směs se přiváží v tekutém stavu a již druhý den po realizaci je po podlaze možné chodit. Díky unikátnímu složení je litá podlaha dokonale hladká a rovná. Extrémně se hodí v případě, že chcete v domě rozvést podlahové topení, anhydridová podlaha se totiž snadno velmi snadno prohřívá. Lité podlahy díky nespočtu výhod nahradily klasické podlahy z betonu, které vyžadují mnohem časově náročnější realizaci.

Další výhodou anhydridových podlah je nižší zátěž, kterou kladou na svůj podklad. Proto se hojně využívají při opravách a rekonstrukcích stropních konstrukcí. Lité podlahy se ale nehodí jen jako spodní vrstva pod finální dlažbu či plovoucí podlahu, stále častěji se objevuje i jako finální úprava podlahy. Unikátní materiál totiž nabízí možnost zvolit libovolný barevný odstín podlahy, která pak snadno dotváří vzhled bytu a působí velmi moderním dojmem.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Kofola koupila stoprocentní podíl v Karlovarské Korunní a Ondrášovce

Skupina Kofola koupila stoprocentní podíl ve společnostech Karlovarská Korunní a Ondrášovka. Transakci musí ještě schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Kofola cenu obchodu po dohodě s druhou stranou nezveřejnila. Dokončení obchodu firmy očekávají v první polovině příštího roku.

Kofola uvedla, že nákupem Karlovarské Korunní a Ondrášovky chce rozšířit své portfolio o tradiční české minerální vody a posílit na českém trhu svou pozici v kategorii balených vod.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Osobností roku podle časopisu Time je ekologická aktivistka Greta Thunbergová

Osobností roku, kterou každoročně vybírá americký časopis Time, se v tomto roce stala švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová. Teprve šestnáctiletá dívka se snaží přesvědčit světové politiky k výraznějšímu boji proti klimatickým změnám. Stojí za globálním studentským hnutí Fridays for Future, které upozorňuje na měnící se podnebí. Letos vystoupila například na klimatickém summitu OSN v New Yorku. Kvůli svým aktivitám také letos přerušila školu.

Zdroj: Zahraničí
před 1 hodinou

Ruská televize bude vysílat seriál se Zelenským, Putin se na něj ale nepodívá

Ruská televize pustí ve středu večer vůbec poprvé seriál s nynějším ukrajinským prezidentem a bývalým hercem Volodymyrem Zelenským v roli učitele dějepisu, který se jako bojovník proti korupci stane hlavou státu. Mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina již oznámil, že se jeho šéf dívat nebude.

Na seriál Sluha národa, jehož název nyní nese i strana ukrajinského prezidenta, se Rusové dosud mohli podívat jen na internetu, poznamenala agentura AFP. Připomněla, že i ve skutečné volební kampani se Zelenskyj letos držel svého seriálového předobrazu jako prostého člověka z lidu, který chce rozbourat zkorumpovaný systém. Stanice TNT nyní seriál pouští na obrazovky jako "fikci, která se stala skutečností".

Zdroj: ČTK
Další zprávy