Jak zachránit zkaženou bazénovou vodu? Nejen chemií

Andrea Berniová
15. 8. 2012 14:45
Pokud je voda ve vašem bazénu zakalená, nebo zezelenala, musíte ji vyčistit
Voda v bazénu by měla být průzračně čístá
Voda v bazénu by měla být průzračně čístá | Foto: Isifa/Thinkstock

O bazénovou vodu je potřeba se starat. A jak má vypadat dobře udržovaná voda v bazénu? Už na pohled musí být čistá, čirá, na stěnách bazénu nesmějí být usazeniny.

Důležité je hlídat pH - voda by neměla být příliš kyselá ani zásaditá. Ideální hodnota pH je 7, tedy neutrální. Hmyz z hladiny bazénu odstraňujte speciální síťkou, o menší nečistoty se postará filtrace, anebo bazénový vysavač.

Nezapomínejte pravidelně doplňovat chlorové tablety. Právě opomenutí některé z těchto zásad často způsobí rapidní zhoršení kvality vody v bazénu.

Ale co když už je na prevenci pozdě? Péči o bazénovou vodu jste zanedbali a teď už je ve špatném stavu. Je zakalená či přímo zelená? Jak ji zachránit?

Možná váš bazén potřebuje chlorový šok

Prvním krokem by měla být úprava pH. Použijte tak zvaný vločkovač. Díky němu se kal srazí do chuchvalců a ty vysajete bazénovým vysavačem.

Zásadní je pak důkladně filtrovat. Pokud je voda zelená, pomůže „chlorový šok", tedy speciální a velmi účinný přípravek, který vodu vydezinfikuje a také ji zbaví řas.

Stejně jako u vločkovače se pak o zbytek postará filtrace, kterou byste měli zapínat častěji a na delší dobu než obvykle.

Kupujte jen kvalitní přípravky

Správná péče o bazénovou vodu je důležitá a její zanedbání může mít nepříjemné následky - především zdravotní. Nebezpečné jsou mikroorganismy a viry, které dokáže zničit právě chlorová dezinfekce.

Péči o bazénovou vodu nikdy nepodceňujte, stále kontrolujte její pH a vzhled. Co se týče přípravků, měli byste vybírat jen ty kvalitní, rozhodně kupujte pouze přípravky s atestem, tedy ty, které mají potřebná zdravotní a hygienická osvědčení. Právě i velice levný, ale zato neúčinný přípravek může být příčinou špatné kvality vody ve vašem bazénu.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Soudce neposlal do vazby hudebníky podezřelé z extremismu

Žádný ze tří mužů, u nichž slovenská prokuratura navrhla uvalení vazby kvůli podezření z extremismu, nepůjde do vazby. Dnes o tom podle slovenských médií rozhodl soudce v Banské Bystrici. Soud rozhodoval o vazbě v případě tří lidí z devíti, kteří byli v úterý zadrženi při akci vedené slovenskou policií. Mezi zatčenými byli i členové rockové skupiny Krátký proces a bubeník kapely Horkýže Slíže Marek Viršík. Devět zatčených bylo už v úterý obviněno z výroby a rozšiřování extrémistických materiálů. Mezi obviněnými je i jeden občan ČR.

Před soud v Banské Bystrici dnes předstoupili tři členové skupiny Krátký proces. Jejich vyšetřování bude pokračovat na svobodě.

Televize Markíza dříve informovala, že skupina Krátký proces je známá extremistickými texty. Policisté při prohlídce u jednoho z jejích členů, Rastislava Rogela, podle informací Markízy našli předměty s nacistickou a hitlerovskou tematikou. Právě Rogel byl mezi třemi muži, u kterých se dnes rozhodovalo, zda budou vzati do vazby.

Skupina Horkýže Slíže podle informací deníku SME před čtyřmi lety propůjčila Rogelově skupině své studio, které patřilo bubeníkovi Viršíkovi. Ten byl podle dnešního vyjádření Silvie Markové z marketingové agentury Smart Communication po úterním výslechu propuštěn.

Petr Fořt z managementu Horkýže Slíže razii podle Markízy okomentoval slovy, že se přímo jeho skupiny netýká a její koncerty budou pokračovat bez jakýchkoli omezení. Skupina má tento týden v plánu také několik vystoupení v Česku. Petr Fořt také zdůraznil, že kapela Horkýže Slíže se od jakéhokoli extremismu distancuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy