Jak vyhřát koupelnu výhodně i stylově?

Ingrid Špátová
5. 12. 2011 10:01
Vytápění koupelny může být stylové, moderní a zároveň výhodné

Aby se člověk v koupelně cítil dobře a mohl si užívat relaxace a pohody ve vaně nebo sprše je nutné, aby byla místnost příjemně vyhřátá. K tomu je třeba přihlédnout při zařizování koupelny a zamyslet se nad vybavením.

Pro vytápění se nejčastěji užívají otopné žebříky. Ty mohou být ve stylovém provedení, hlavními výhodami jsou však cena a praktičnost. Lze na nich také usušit několik mokrých ručníků najednou. Otopné žebříky jsou k dostání v bílé variantě, nerez či chromovém provedení.

„Pořídit lze také trubkové radiátory atypických tvarů, které uspokojí i ty, kterým klasické žebříky připadají příliš obyčejné," říká Karel Novotný, vedoucí oddělení designu společnosti Siko Koupelny. „Pokud se rozhodnete pro výrazné obklady, doporučuji pečlivě vybrat takové topné těleso, které je svým vzhledem podtrhne," dodává. Mezi originální designová otopná tělesa patří například výrobky Bitherm.

Aby se zamezilo přetápění, je vhodné použít podlahové topení. Díky rovnoměrnému rozložení tepla po celé místnosti nedochází tolik k cirkulaci vzduchu a prachu, hodí se tedy pro alergiky a astmatiky. K dostání je ve dvou variantách. Topení ve formě trubek, ve kterých proudí teplá voda, má složitější instalaci. Elektrické vytápění v podobě topné fólie či samostatného topného kabelu naopak zvládne i zručnější kutil sám.

Šetrné pro alergiky je i sálavé vytápění. Náklady na pořízení a provoz jsou nízké a údržba snadná. Stačí na zeď pomocí hmoždinek přidělat topný panel s infračerveným zářením a zapojit jej do zásuvky.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Výstavu ruské avantgardy v Hluboké nad Vltavou vidělo 22 tisíc lidí

Přes 22 tisíc lidí navštívilo přehlídku děl ruské avantgardy, která o víkendu skončila. Jde o rekord v hlavní výstavní sezoně pořádající Alšovy jihočeské galerie. Poslední týden měla zámecká jízdárna v Hluboké nad Vltavou vyprodáno a na všechny zájemce se nedostalo, oznámil Aleš Seifert, ředitel galerie. Ta v příštích dnech na webu zveřejní 3D prohlídku projektu, díky němuž byla do Česka zapůjčena cenná díla Kazimira Maleviče, Vasilije Kandinského či Alexandra Rodčenka.

"Překonalo to veškeré mé sny a plány. Máme covidovou dobu, přesto se ukázalo, že výstava tohoto typu byla pro návštěvníky neskutečně zajímavá," kvituje Seifert. Úspěšnost srovnává s aktuální pražskou retrospektivou malířky Toyen. "My máme poloviční množství, limit do 40 návštěvníků za hodinu, Národní galerie měla 80 lidí na 80 minut a měla 40 tisíc návštěvníků," dodává ředitel Alšovy jihočeské galerie.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Objem úvěrů na bydlení stoupl v červnu na rekordních 39,5 miliard korun

Objem nových hypotečních úvěrů na bydlení od bank a stavebních spořitelen dosáhl v červnu 39,5 miliardy korun. Je to o 8,6 miliardy více než v květnu a o 20 miliard korun více než v červnu 2020. Letošní červen je tak nejsilnějším měsícem ve statistice, která se sleduje od roku 2014. Vyplývá to z aktuálních statistik České národní banky a České bankovní asociace.

"Dynamika růstu objemu nově poskytnutých hypoték, která byla již za květen v meziročním srovnání označená za neskutečnou, byla v červnu překonána o několik koňských délek. Lidé při porovnání vývoje sazeb vědí, že porostou, a jsou přesvědčeni, že ceny nemovitostí také nemají protisměrně působící faktory," uvedl hlavní poradce asociace Miroslav Zámečník.

Index RPSN, tedy průměrná roční procentní sazba nákladů, podle statistiky ČNB stoupl v červnu u hypotečních úvěrů o 0,05 procentního bodu na 2,26 procenta. V červnu tedy pokračoval "plíživý" růst sazeb RPSN zhruba stejným tempem jako v předchozím měsíci. Úroková sazba stoupla rovněž, a to o 0,06 bodu na 2,12 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy