Jak nejlépe vybrat koupelnový nábytek?

Ingrid Špátová
27. 1. 2012 1:34
Jak vhodně zvolit vybavení koupelny? Máme pro vás několik tipů
Foto: Aktuálně.cz

Jak zajistit, aby vypadala koupelna uspořádaně a uklizeně? S poházenými kosmetickými přípravky a ručníky to půjde těžko. Ideální je tedy začít u vhodného koupelnového nábytku.

Prvním kritériem pro výběr vybavení koupelny je velikost místnosti. „Malý prostor nemůžeme zastavět nábytkem a nevhodnými zařizovacími předměty. Důležitá je vzdušnost. Robustní nábytek a hluboké skříňky koupelnu zabetonují," varuje Karel Novotný, vedoucí oddělení designu Siko koupelny. Řešením pro malý prosto může být závěsné umyvadlo či skříňka s umyvadlem.

Je třeba vybírat také nábytek odolný proti neustálému kontaktu s vodou, v nejlepším případě však zabránit, aby nábytek stál ve vodě nebo byl neustále vodou pocákaný. „Nejnáchylnějším místem jsou hrany, u kterých je velice důležité, aby byly kvalitně překryty páskou," vysvětluje Ondřej Sochor, Senior Product Manager ze Siko koupelny. Jako materiál pro koupelnový nábytek se obvykle používá laminované dřevotřískové desky či MDF desky s fóliemi dekoru dřeva či laku.

Co se barevnosti týče, svůj velký návrat prožívá bílá barva, extravagantnější odstíny jsou spíše výjimkou. „Jedná se spíš o výstřelky, které nemají příliš šancí se na trhu dlouhodoběji prosadit. Vzhledem k tomu, že je nutné sladit koupelnu jako celek - tedy obklady, dlažbu, nábytek i sanitární keramiku dohromady, nejčastěji padne volba právě na bílou barvu, která se nejsnáze kombinuje," dodává Sochor.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Británie chce příští rok zakázat vstup trestaným unijním občanům

Británie chce od 1. ledna příštího roku zakázat vstup na své území všem občanům Evropské unie odsouzeným k více než ročnímu trestu vězení. Podle britských médií by po konci brexitového přechodného období pro občany EU platila stejně přísná pravidla, jako pro zbytek světa. O návrhu ministryně vnitra Priti Patelové bude ve čtvrtek jednat britský parlament.

Do konce přechodného období, které skončí 31. prosince, platí pravidla z doby britského členství v unii a tak země může jejím občanům včetně Čechů zamítnout vstup jen ze závažných důvodů. Podle nově navrhovaného řešení by do Británie od příštího roku nesměli občané EU odsouzení k delšímu než ročnímu trestu odnětí svobody nebo osoby, které v posledním roce spáchaly trestný čin.

Britský plán má však jednu trhlinu. Počítá totiž s využitím Evropského informačního systému rejstříku trestů (ECRIS). Pokud se ale nepodaří Londýnu s Bruselem uzavřít dohodu o budoucích vztazích, nebude k němu mít Británie přístup. Řešením by mohl být přístup k informacím díky členství v Interpolu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Vydavatelství Mafra se musí omluvit Chovancovi za články o tom, že koupil za polovinu obvyklé ceny byt od uchazeče o státní zakázky

Vydavatelství Mafra se musí omluvit bývalému ministrovi vnitra Milanu Chovancovi za články o tom, že koupil za polovinu obvyklé ceny byt od uchazeče o státní zakázky. Rozhodl o tom ve čtvrtek pravomocně pražský městský soud. Ze znaleckých posudků totiž vyplynulo, že politik zaplatil zhruba běžnou částku. Omluva musí vyjít na první straně deníku Mladá fronta Dnes i na webu iDnes.cz. 

"Je to nepravdivé tvrzení, což bylo bezpečně zjištěno v odvolacím řízení," uvedl v odůvodnění rozhodnutí předseda odvolacího senátu Tomáš Novosad. Články pak podle něj navodily pocit, že Chovanec získal velmi levně byt a prodávající za to získali možnost ucházet se o státní zakázky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy