Jak můžete získat více úložných prostor?

Andrea Berniová
19. 12. 2012 11:23
Možná se potýkate s nedostatkem místa pro uložení všech vašich věcí. Změňte to

Máte malý byt? Můžete místnosti alespoň opticky zvětšit - pomohou třeba velká zrcadla či fototapety. Pravděpodobně ale hlavně potřebujete více místa a také úložného prostoru. Už opravdu nevíte, kam naskládat oblečení, nádobí a jiné věci?

Pomůže vestavěná skříň

Zásadní je využívat prostor efektivně a neplýtvat jím. Pomohou třeba vestavěné skříně. Ty si můžete nechat vytvořit na míru a využít tak každý centimetr místa - od podlahy až po strop. Není problém instalovat vestavěnou skříň pod šikmou střechu. Vnitřní rozložení skříně je jen na vás. Může mít mnoho polic, nebo také zásuvky i tyč na ramínka s kabáty či kalhotami. Velkou výhodou vestavěné skříně jsou její posuvné dveře, které při otevírání nepotřebují žádné místo navíc.

Nakupte boxy a krabice

Máte různé předměty rozložené na poličkách? Mnohem úspornější bude, když nakoupíte stylové krabice či boxy a jednotlivé věci do nich naskládáte. Box pak postavte na polici. Do jednoho boxu se vám podaří naskládat mnohem více věcí, než kolik by se jich vešlo na samotnou polici.

Můžete mít sedací soupravu s úložnými prostory. Schováte do nich třeba peřiny, anebo boty či bundy a kabáty. Seženete také nízké boxy s víkem a kolečky, které můžete zasunout pod postel. Je jen na vás, co do nich uložíte.

Možná další úložné prostory nepotřebujete

Přemýšlejte, jestli všechny ty předměty, které nemáte kam dát, budete ještě někdy potřebovat. Pokud ne, zbavte se jich. Jen zbytečně zabírají místo, kterého máte už tak nedostatek. Když projdete všechny skříně a police a vyhodíte to, co už neupotřebíte, možná zjistíte, že vlastně žádné další úložné prostory nepotřebujete.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy