Jak můžete získat více úložných prostor?

Andrea Berniová
19. 12. 2012 11:23
Možná se potýkate s nedostatkem místa pro uložení všech vašich věcí. Změňte to

Máte malý byt? Můžete místnosti alespoň opticky zvětšit - pomohou třeba velká zrcadla či fototapety. Pravděpodobně ale hlavně potřebujete více místa a také úložného prostoru. Už opravdu nevíte, kam naskládat oblečení, nádobí a jiné věci?

Pomůže vestavěná skříň

Zásadní je využívat prostor efektivně a neplýtvat jím. Pomohou třeba vestavěné skříně. Ty si můžete nechat vytvořit na míru a využít tak každý centimetr místa - od podlahy až po strop. Není problém instalovat vestavěnou skříň pod šikmou střechu. Vnitřní rozložení skříně je jen na vás. Může mít mnoho polic, nebo také zásuvky i tyč na ramínka s kabáty či kalhotami. Velkou výhodou vestavěné skříně jsou její posuvné dveře, které při otevírání nepotřebují žádné místo navíc.

Nakupte boxy a krabice

Máte různé předměty rozložené na poličkách? Mnohem úspornější bude, když nakoupíte stylové krabice či boxy a jednotlivé věci do nich naskládáte. Box pak postavte na polici. Do jednoho boxu se vám podaří naskládat mnohem více věcí, než kolik by se jich vešlo na samotnou polici.

Můžete mít sedací soupravu s úložnými prostory. Schováte do nich třeba peřiny, anebo boty či bundy a kabáty. Seženete také nízké boxy s víkem a kolečky, které můžete zasunout pod postel. Je jen na vás, co do nich uložíte.

Možná další úložné prostory nepotřebujete

Přemýšlejte, jestli všechny ty předměty, které nemáte kam dát, budete ještě někdy potřebovat. Pokud ne, zbavte se jich. Jen zbytečně zabírají místo, kterého máte už tak nedostatek. Když projdete všechny skříně a police a vyhodíte to, co už neupotřebíte, možná zjistíte, že vlastně žádné další úložné prostory nepotřebujete.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Únosci misionářů na Haiti žádají výkupné 17 milionů dolarů

Ozbrojenci, kteří v sobotu na Haiti unesli 17 misionářů z USA a Kanady, žádají za jejich propuštění výkupné 17 milionů dolarů (372,6 milionu korun), napsal dnes list The Wall Street Journal. Haitská policie i americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) jsou s únosci v kontaktu. Vyjednávání s nimi by mohla trvat i několik týdnů, varoval haitský ministr spravedlnosti Liszt Quitel. Bílý dům uvedl, že politikou USA je s únosci nevyjednávat.

Skupina unesených, mezi nimiž je i pět dětí, se hlásí ke křesťanské organizaci Christian Aid Ministries. Cizince unesli v haitské metropoli, když se po návštěvě sirotčince chystali k cestě autobusem na letiště. Za únosem stojí kriminální skupina 400 Mawozo, která působí v dané oblasti.

před 3 hodinami

Na severu Indie zemřelo kvůli záplavám v posledních dvou dnech 41 lidí

Nejméně 41 životů si na severu Indie vyžádaly záplavy a sesuvy půdy, které způsobily několik dní trvající silné deště. Uvedly to dnes podle agentury AFP indické úřady. Meteorologové navíc varovali, že i v nadcházejících dnech očekávají v oblasti intenzivní srážky.

Úřady severoindického státu Uttarákhandu, který z větší části tvoří pohoří Himálaj, oznámily, že sesuvy půdy dnes zabily 35 lidí a v pondělí 6 osob. Podle jednoho z místních představitelů oslovených AFP napáchaly intenzivní srážky v odlehlých místech této horské oblasti značné škody. Kvůli výstrahám meteorologů byly v Uttarákhandu zavřeny školy a pozastaveny turistické aktivity.

Sesuvy půdy postihují himálajské oblasti Indie pravidelně, jejich počet ale podle odborníků narůstá kvůli globálnímu oteplování, tání ledovců, odlesňování a budování přehrad s vodními elektrárnami, napsala agentura AFP. V únoru zahynulo zhruba 200 lidí, když se pod druhou nejvyšší indickou horou Nandá Déví utrhl kus ledovce a zřítil se do řeky. Ohromná masa vody následně zničila jednu menší přehradu s vodní elektrárnou a druhou větší poškodila.

Povodně v posledních dnech postihly i jih Indie. Ve státě Kérala si podle agentury AP vyžádaly nejméně 28 obětí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy