Hledáte přírodní stavební materiál? Zkuste ekopanely

Andrea Berniová
14. 1. 2013 8:12
Stavba z ekopanelů je rychlá a čistá. Tento materiál nabízí také velmi dobrou tepelnou i akustickou izolaci
Z čeho bude postavený váš dům? Zkuste ekopanely
Z čeho bude postavený váš dům? Zkuste ekopanely | Foto: Isifa/Thinkstock

Pokud plánujete na jaře začít se stavbou domu, už byste měli přemýšlet o tom, jaké stavební materiály použijete. Půjde o dřevostavbu, nebo o zděný dům? A co třeba dům z ekopanelů?

Můžete mít zdi ze slámy

Jak již označení napovídá, jde o ekologický stavební materiál. V jeho složení najdete hlavně lisovanou slámu a papír (tedy recyklovanou lepenku). Neobsahuje naopak žádná pojiva ani nátěry, je tedy recyklovatelný.

Z ekopanelů se staví obvodové zdi, ale i příčky oddělující jednotlivé místnosti. Panely se zkrátka vždy upraví tak, aby měly vhodné rozměry. Jejich montáž je navíc poměrně rychlá. Následná úprava panelů je jen na vás. Na obvodové stěny samozřejmě můžete nanést fasádu, příčky pak pokrýt malbou, obklady či tapetami.

Dobrá izolace je velkou výhodou ekopanelů

Myslíte, že takové panely nemohou dostatečně izolovat? Nemusíte se bát. Ekopanely nabízejí velmi dobrou zvukovou i akustickou izolaci. Jsou také pevné. Mohou se hodit i tehdy, když uvažujete jen o zabudování stropních podhledů. Právě jejich dobrá izolace bude v tomto případě výhodou.

Nemusíte mít z ekopanelů celý dům, stačí třeba jen příčky. Tento typ panelů by vám mohl vyhovovat více než sádrokartonové desky. Ekopanely totiž nabízejí lepší akustickou izolaci, jsou odolnější a dokonce i levnější. Mají také poměrně vysokou nosnost: můžete na ně připevnit závěsný nábytek, radiátory či zábradlí.

Ekopanely zaručují nízkou energetickou náročnost stavby. Montáž panelů je rychlá, suchá a nepříliš pracná. Pokud tedy hledáte ekologický, přírodní materiál, s nímž bude stavba rychlá a kvalitní, přemýšlejte právě o ekopanelech.

 


 

 

Právě se děje

před 26 minutami

Ve Francii zatkli kvůli útoku v Nice třetího člověka

Ve Francii zatkli v souvislosti se čtvrtečním atentátem v Nice třetího člověka. Informovala o tom dnes televizní stanice BFM, podle níž byl muž vzat do vazby v pátek večer. Jde o 33letého muže, který byl v bydlišti předchozího zadrženého. V bazilice v Nice ve čtvrtek zabil nožem pachatel dvě ženy a jednoho muže. Podezřelým je jednadvacetiletý Tunisan, jehož policie při zásahu postřelila a nyní je ve vážném stavu v nemocnici.

Francouzská policie pátrá po případných komplicích nebo lidech, k nimž pachatel mohl patřit. Jako prvního zadržela 47letého muže, po něm pak muže ve věku 35 let a nyní dalšího, o dva roky mladšího. Nacházel se na adrese, kde byl zadržen druhý podezřelý. "Snažíme se objasnit jeho roli v tom všem," citovala agentura AFP svůj zdroj.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Policie hledá svědka nehody se čtyřmi mrtvými na Pardubicku

Policie hledá svědka tragické srážky dodávky s kamionem, při níž v pátek odpoledne mezi Chvojencem a Holicemi na Pardubicku zemřeli čtyři lidé. Řidič dodávky zřejmě předjížděl jiné auto a v protisměru se čelně střetl s kamionem. Řidiče předjížděného auta nyní policie hledá.

Přihlásit se jí může na linku 158 nebo na telefonní číslo 725 871 031. Uvedla to mluvčí policie Lenka Vilímková. Letos je to zřejmě nehoda s nejvyšším počtem obětí.

Nehoda se stala na silnici I/35, která je hlavním tahem z východních Čech na Moravu. Dodávka jela od Holic ve směru na Chvojenec a Hradec Králové. Po srážce zahynuli v dodávce čtyři muži, další dva muži utrpěli zranění a záchranáři je převezli do nemocnice v Hradci Králové. Mezi mrtvými je i řidič dodávky. Řidiči kamionu se nic nestalo, alkohol ani požití drog u něj policisté nezjistili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy