FOR ARCH 2012 se soustředí na nízkoenergetické stavby

Andrea Berniová
4. 9. 2012 7:03
Navštivte veletrh v pražských Letňanech od 18. do 22. září
Veletrh najdete na výstavišti PVA Letňany
Veletrh najdete na výstavišti PVA Letňany | Foto: Ondřej Besperát

Přijďte se podívat na nejnavštěvovanější stavební veletrh v České republice, který má zároveň nejdelší tradici. Od 18. do 22. září, tedy od úterý do soboty, můžete v pražských Letňanech navštívit FOR ARCH. Bude pro vás otevřen vždy od 10 do 18 hodin, v sobotu pak jen do 16 hodin.

Půjde už o 23. ročník tohoto mezinárodního stavebního veletrhu. Hlavním tématem letošního veletrhu je nízkoenergetické stavění. Veletrh se tak chce přiblížit současným trendům. V budoucnu totiž bude kladen stále větší důraz na úsporu energií ve stavebnictví.

Materiály, design i ekologie

Jaké obory budou na veletrhu zastoupeny? Najdete tu třeba stavební materiály, design a architektonickou činnost, inženýrské sítě, ekologické stavby, bytové a rodinné domy, ale i chaty. Dále také administrativní budovy, konstrukce staveb, izolační materiály, okna, dveře, podlahy, střechy, nábytek a mnoho dalšího.

Mezi vystavovateli najdete mimo jiné i investory, dodavatele a výrobce, řemeslníky nebo developery. V minulém roce se veletrhu FOR ARCH zúčastnilo celkem 769 vystavovatelů. Veletrh obsáhne všechny oblasti stavebnictví, tedy stavební materiály, stroje, vybavení staveb a stavební konstrukce, ale i stavební řemesla a technologie a také samotnou realizaci staveb a jejich financování.

Nebudou chybět semináře a tiskové konference

Můžete se těšit na praktické ukázky stavebních řemesel a také na odborný doprovodný program, tedy semináře, konference a workshopy.

Semináře či tiskové konference se budou týkat využití solárního tepla v oblasti bydlení, ekologického vytápění domácností, efektivního využití biomasy či energetické náročnosti budov.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Indičtí policisté zastřelili podezřelé ze znásilnění a vraždy

Indičtí policisté zastřelili čtveřici mužů podezřelých ze znásilnění a vraždy 27leté veterinářky. Muži se pokusili během rekonstrukce na místě, kde se čin minulý týden odehrál, policisty odzbrojit a utéct. Ti ale zahájili palbu. Dva policisté jsou zranění. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC.

Spálené tělo veterinářky bylo nalezeno minulý čtvrtek pod silničním nadjezdem ve vesnici nedaleko města Hajdarábád. Podle policie byla oběť před smrtí zřejmě hromadně znásilněna, nicméně kvůli špatnému stavu jejího těla to lze jen těžko ověřit. Policie zatkla čtyři podezřelé a dočasně postavila mimo služby tři policisty, kteří podle rodiny oběti nereagovali dostatečně rychle poté, co byla veterinářka nahlášena jako nezvěstná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy