Finský developer staví byty se saunou

Finský developer staví byty se saunou
V celkem pěti poschodích je 28 bytů, z nichž je měsíc před dokončením prodáno přes 70 %.
Stejně jako další projekty je i ten v Hostivaři nízkoenergetický s energetickou třídou B.
Druhý v pořadí podle data plánovaného dokončení je KOTI Hájek - hotovo bude v květnu 2012. Nabídne celkem 35 bytů ve čtyřech poschodích. Finské slovo koti v názvu znamená domov.
Zatímco YIT ve Finsku vybavuje saunou všechny koupelny v domě, Češi si na tuto vymoženost musí teprve zvyknout. Proto má saunu zhruba čtvrtina bytů.
Foto: YIT Stavo
Veronika Skálová Veronika Skálová
21. 10. 2011 13:07

Finská developerská společnost YIT Stavo přišla do České republiky v roce 2008. V současnosti má tři rozestavěné projekty, první z nich bude hotov na konci roku 2011, zbylé dva v příštím roce. Kromě finské jednoduchosti chce Čechy přesvědčit třeba o tom, že mít v koupelně vlastní saunu je dobrý nápad a že počítat náklady na elektřinu se vyplatí.

 

Právě se děje

před 12 minutami

ČEZ dostal od úřadu pro jadernou bezpečnost povolení pro nový zdroj v Dukovanech

Společnost Elektrárna Dukovany II ze skupiny ČEZ toto pondělí získala od Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) povolení k umístění nového jaderného zdroje v Dukovanech. Sdělil to mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Podle firmy jde o jeden z nejvýznamnějších přípravných kroků před zahájením stavby a výběrem dodavatele. Příprava a zpracování dokumentace pro licenční řízení trvala pět let a její součástí bylo přes 200 odborných studií, analýz a rozborů, uvedl ČEZ.

SÚJB dnes na svém webu uvedl, že na posouzení žádosti spolupracoval tým inspektorů úřadu, specialistů Státního ústavu radiační ochrany a dalších expertů. Správní řízení trvalo téměř 12 měsíců. Byla při něm hodnocena zadávací bezpečnostní zpráva a další dokumenty, které se podle atomového zákona k žádosti přikládají. "Z hodnocení nevyplynuly žádné skutečnosti, které by vydání povolení bránily," řekla předsedkyně SÚJB Dana Drábová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy