Prohlédněte si, jak vypadají nejzdařilejší fasády roku 2011

Prohlédněte si, jak vypadají nejzdařilejší fasády roku 2011
Inovativní a odvážné řešení všech zúčastněných se projevilo hlavně v novém členění okenních otvorů, zejména prosklených lodžií.
Zvolený rastr dává objektu sympatický výraz "otevřené" fasády.
Vítěz kategorie: Rodinný dům - novostavba 
RD Kudlov, Zlín - Kudlov 
Architekt/projektant: Ateliér Europrojekta, Ing. arch. Martin Kareš 
Zhotovitel fasády: Libor Zapletal. 
Porotce zaujalo především hmotové řešení zdůrazněné barevností fasády a jednoduchostí vzhledem k dramatickému svažitému terénu.
Vítěz kategorie: Rodinný dům - novostavba 
RD Kudlov, Zlín - Kudlov 
Architekt/projektant: Ateliér Europrojekta, Ing. arch. Martin Kareš 
Zhotovitel fasády: Libor Zapletal
Foto: Baumit / Panel Plus
Věra Tůmová
7. 6. 2012 0:00

Rekonstrukce panelového domu v Sudoměřské ulici v Praze 3 získala titul Fasáda roku. Prohlédněte si kompletní výsledky 12. ročníku soutěže pořádané společností Baumit.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Google po volbách v USA zablokuje volební reklamu

Společnost Google bude po amerických prezidentských volbách, které se uskuteční 3. listopadu, na své platformě blokovat volební reklamu. S odvoláním na mluvčí Googlu o tom informovala agentura Reuters. Podle zpravodajského webu Axios napsal Google svým inzerentům, že nebude po volebním dni zobrazovat reklamy "odkazující na kandidáty, volby a výsledky voleb vzhledem k tomu, že se letos bude sčítat bezprecedentní množství hlasů". Blokace by podle mluvčí Google mohla trvat týden i déle.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Kvůli výměně pražců je do úterního rána přerušen provoz části metra C

Provoz metra na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov je od soboty až do úterního rána přerušen. Důvodem je pokračující výměna dřevěných pražců za betonové. Místo metra v daném úseku pojedou autobusy.

Na trase C se musí pražce vyměňovat po větších částech, a to kvůli zabezpečovacímu zařízení, které musí být celé vypnuto. Například na trase A funguje jiný typ zabezpečení, který umožňuje výměnu jednotlivých pražců v noci. To na trase C nelze.

Pro cestující dopravní podnik zavedl od soboty do pondělí náhradní autobusovou dopravu s označením XC na trase Pražského povstání - Pankrác - Budějovická - Kačerov.

před 2 hodinami

Biden označil Lukašenka za diktátora. Trumpa zkritizoval za to, že o dění v Bělorusku mlčí

Kandidát Demokratické strany na amerického prezidenta Joe Biden označil běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka za diktátora. Svého republikánského protivníka v boji o Bílý dům Donalda Trumpa kritizoval, že k současné situaci v Bělorusku mlčí, informovala agentura Reuters.

Biden uvedl, že stojí na straně demonstrantů, kteří podle něj vyjadřují pokojně svůj názor a požadují nové volby. Bývalý viceprezident USA také vyzval, aby Minsk propustil několik konkrétních vůdců opozice. Označil je za "politické vězně".

V Bělorusku už sedmý týden trvají demonstrace proti Lukašenkově setrvání v úřadu. Mnoho Bělorusů je přesvědčeno, že jeho vítězství v srpnových volbách je zfalšované, a opozice, stejně jako EU, jeho vítězství neuznává. Protesty, jejichž účastníci žádají Lukašenkův odchod a nové volby, pokračují přes mnohdy brutální policejní zákroky a zatýkání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy