Ekospol nabídne stovky bytů v Písnici

Ilona Víchová
30. 10. 2011 17:30
Developerská společnost Ekospol zahájila stavbu další etapy pražského areálu Nový park Písnice. Vzniknou tu stovky nových bytů
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: YIT Stavo

Společnost Ekospol zahájila další etapu výstavby bytového areálu Nový Park Písnice. První obyvatelé by se mohli do areálu nastěhovat začátkem roku 2013.

Etapa B navazuje na již dokončenou a vyprodanou etapu A areálu Nový Park Písnice. Společnost chce nabídnout sto osm nových bytů ve dvou, tří a čtyřpodlažních vilách. Stavba je podle vyjádření firmy reakcí na velkou poptávku po nových bytech v této lokalitě. Důvodem je zřejmě i budoucí výstavba stanice metra trasy D. Společnost uvádí, že v okamžiku zahájení stavby je už prodána skoro třetina bytů.

Ceny jsou nejspíše to, co zájemce láká. Za metr čtvereční včetně DPH zaplatí budoucí majitel čtyřicet dva tisíc korun.

Další projekty Ekospol připravuje na začátek příštího roku. Plánuje výstavbu Panorama Kyje II s devadesáti byty a Nové Měcholupy II s téměř sto čtyřiceti byty. Před zahájením výstavby je už v Nových Měcholupech rezervováno více než šedesát procent bytů.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy