Ekospol nabídne stovky bytů v Písnici

Ilona Víchová
30. 10. 2011 17:30
Developerská společnost Ekospol zahájila stavbu další etapy pražského areálu Nový park Písnice. Vzniknou tu stovky nových bytů
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: YIT Stavo

Společnost Ekospol zahájila další etapu výstavby bytového areálu Nový Park Písnice. První obyvatelé by se mohli do areálu nastěhovat začátkem roku 2013.

Etapa B navazuje na již dokončenou a vyprodanou etapu A areálu Nový Park Písnice. Společnost chce nabídnout sto osm nových bytů ve dvou, tří a čtyřpodlažních vilách. Stavba je podle vyjádření firmy reakcí na velkou poptávku po nových bytech v této lokalitě. Důvodem je zřejmě i budoucí výstavba stanice metra trasy D. Společnost uvádí, že v okamžiku zahájení stavby je už prodána skoro třetina bytů.

Ceny jsou nejspíše to, co zájemce láká. Za metr čtvereční včetně DPH zaplatí budoucí majitel čtyřicet dva tisíc korun.

Další projekty Ekospol připravuje na začátek příštího roku. Plánuje výstavbu Panorama Kyje II s devadesáti byty a Nové Měcholupy II s téměř sto čtyřiceti byty. Před zahájením výstavby je už v Nových Měcholupech rezervováno více než šedesát procent bytů.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Jablonec a Liberec odehrají v boji s pandemií imaginární derby

Fotbalisté Jablonce a Liberce sice kvůli pandemii nového koronaviru a přerušení ligy nebudou moci o prvním dubnovém víkendu odehrát plánované podještědské derby na hřišti, zápas se ale uskuteční aspoň imaginárně. Severočeští rivalové začnou v pondělí na odložené utkání prodávat vstupenky v hodnotě 100 korun a výtěžek věnují Krajské nemocnici v Liberci na podporu v boji s nemocí COVID-19.

Fanoušci si mohou v internetové síti Ticketstream kupovat lístky až do neděle, kdy se mělo derby původně hrát. Počet charitativních vstupenek není nijak omezen.

"Místo prestižní fotbalové bitvy se teď svádí jiný a mnohem zásadnější boj, a to boj o lidské životy. Nesvádí ho fotbalisté na zeleném trávníku, ale zdravotníci v nemocnicích. Jejich soupeř je bohužel obzvlášť zákeřný a o to jsou jejich statečné a obětavé výkony obdivuhodnější. V tom boji jim všichni musíme aspoň symbolicky pomoct," uvedly kluby ve společném prohlášení.

Fanoušci po zaplacení obdrží e-mailem speciální elektronickou vstupenku. "Poslouží vám jako stálá připomínka toho, že když to bylo třeba, nezůstali jste v ofsajdu. Věříme, že se v našem kraji najde dost lidí, kteří své zdravotníky v jejich zápase nenechají samotné. Pořiďte si svou vstupenku na derby proti koronaviru, pořiďte ji i svým blízkým. Nikdy nevíte, kdy někdo z nich pomoc zdravotníků bude taky potřebovat," dodali severočeští rivalové.

Podobnou iniciativu spustila nedávno Zbrojovka Brno, která se snaží vyprodat někdejší stadion Lužánky při imaginárním utkání se Slavií. Jde o připomínku slavného zápasu z října 1996, na který dorazilo 44.120 diváků, což je dodnes nejvyšší návštěva samostatné ligy. Výtěžek z virtuálních vstupenek získá na boj s koronavirem brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích.

Další zprávy