Downtown Dejvice: Stavba kancelářského komplexu začíná

Andrea Berniová
9. 4. 2013 18:00
První etapa projektu Downtown Dejvice začíná
V pražských Dejvicích se chystá několik nových staveb, takto má vypadat Vítězné náměstí.
V pražských Dejvicích se chystá několik nových staveb, takto má vypadat Vítězné náměstí. | Foto: PPF Real Estate

V pražských Dejvicích bude stát administrativní centrum Downtown Dejvice, jehož stavba právě začala. Stavbaři vykáceli a oplotili pozemek v blízkosti Vítězného náměstí, kde centrum vznikne.

Celá stavba bude stát 1,5 miliardy korun. V příštím roce, přesněji během posledního čtvrtletí, by měla být dokončena etapa The Blox, tedy první část projektu.

The Blox poskytne kancelářské prostory o rozloze 16 tisíc metrů čtverečních. Ve třech suterénních patrech vzniknou parkovací místa pro 225 aut. Hlavní vstup do budovy bude ústit na Evropskou třídu. Boční pak do revitalizovaného parčíku o rozloze půl hektaru. V parčíku by mělo být i dětské hřiště.

Následovat bude stavba objektu Telehouse, který nabídne 20 000 čtverečních metrů komerčních ploch. Telehouse vznikne díky přestavbě telefonní ústředny v ulici Generála Píky. Tento projekt by měl být dokončen v roce 2016. Budova se bude skládat ze šesti nadzemních a čtyř podzemních pater.

Centrum vznikne u zastávky metra

Centrum Downtown Dejvice zaplní prostor vedle hotelu Diplomat u výstupu ze stanice metra. Společnost bpd development, která výstavbu centra zahájila, už nyní jedná o pronájmu kanceláří s prvními zájemci.

Pozemek, kde dlouho plánované administrativní centrum vznikne, patří Praze 6. Výstavba se ale nelíbí opozici.

Společnost bpd development investuje do developerských projektů, ale také přímo do nemovitostí zejména v České republice. Zabývá se projektováním a výstavbou komerčních i rezidenčních nemovitostí.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Při požáru ubytovny na Sibiři zemřelo 11 lidí, další dva jsou zranění

Jedenáct lidí zemřelo a další dva utrpěli zranění při požáru dřevěné ubytovny pro zahraniční pracovníky v Tomské oblasti na západní Sibiři. S odkazem na místní úřady o tom informovala agentura TASS. Podle uzbeckého ministra pro mimořádné situace pocházelo deset obětí z Uzbekistánu. Jedenáctý mrtvý byl Rus.

Podle ruského ministerstva pro mimořádné události požár vypukl v 04:00 místního času (23:00 SEČ) a zcela zničil objekt o rozloze kolem 200 metrů čtverečních. "Podle posledních informací tam žilo 14 lidí, dvěma se podařilo utéct a 11 dalších zemřelo. Osud zbývající osoby je neznámý," sdělil agentuře TASS místní představitel.

Všechny oběti pracovaly pro dřevařskou společnost Greenwood. Shořelá budova přitom podle ruských úřadů nebyla určena pro bydlení. Na místo neštěstí dorazil gubernátor Tomské oblasti Sergej Žvačkin a nařídil požární bezpečnostní kontrolu v celém regionu.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Bývalé sídlo Tuzexu v centru Prahy koupila skupina Generali, plánuje rozsáhlou rekonstrukci objektu

Dům v centru Prahy, v němž v minulosti sídlil například Tuzex, získala skupina Generali. Budovu na rohu ulic Jeruzalémská a U Půjčovny čeká rozsáhlá rekonstrukce. Cenu transakce ani plánované využití domu Generali neuvedla. V roce 2017 změnil majitele za 355 milionů korun. Podle odborníků by vzhledem k lokalitě byla vhodná přestavba na hotel nebo rezidenční bydlení. Informuje o tom deník E15.

Objekt U Půjčovny 10 je v památkově chráněné lokalitě. Jde o rohový dům se dvěma nezávislými vchody a vjezdem. V budově je kromě komerční plochy 14 bytů. Celá budova má pět nadzemních podlaží. Objekt je z poloviny dřevěná vestavba se zděnými obvodovými zdmi. Součástí areálu je velký sál, který lze využívat na konference. K objektu patří sousední parcela, která byla využívána jako hřiště.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zda bude mít Kubera státní pohřeb, rozhodne rodina, Senát jeho nástupce zvolí v únoru

Den po náhlém úmrtí předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS) se v úterý sejde organizační výbor horní komory Parlamentu, složený z vedení Senátu a zástupců senátních klubů. Očekává se, že jeho členové se vyjádří mimo jiné ke způsobu, jakým Senát uctí Kuberovu památku, a také k výběru jeho nástupce. V novodobé historii země je to poprvé, kdy ve funkci zemřel jeden z nejvyšších ústavních činitelů.

Kubera stál v čele horní parlamentní komory od předloňského roku. Zda bude mít státní pohřeb či pohřeb se státními poctami, záleží na rozhodnutí rodiny.

První místopředseda Senátu Jiří Růžička (za STAN) předpokládá, že Senát by se k volbě nového předsedy mohl sejít na mimořádné schůzi v první polovině února. Kandidáty mohou podle zákona navrhnout senátorské kluby i jednotliví senátoři.

Zdroj: ČTK
Další zprávy