Díky zahradnímu nábytku můžete relaxovat venku

Andrea Berniová
20. 6. 2012 15:58
Vyberte si nábytek na zahradu a odpočívejte na čerstvém vzduchu
Zahradní nábytek vám umožní relaxovat na čerstvém vzduchu
Zahradní nábytek vám umožní relaxovat na čerstvém vzduchu | Foto: Isifa/Thinkstock

Pokud máte dům se zahradou, určitě se neobejdete bez zahradního nábytku. Díky němu se budete na zahradě cítit skoro jako v obývacím pokoji. Proč zůstávat doma, když si můžete užívat čerstvého vzduchu a krásného počasí venku? Právě zahradní nábytek vám nabídne pohodlí, které k odpočinku venku potřebujete.

Obzvlášť na terasu - tedy na pevný povrch - je zahradní nábytek vhodný. Můžete vybírat z různých materiálů i druhů nábytku. Chcete klasický dřevěný? Vypadá velmi přirozeně, ale je potřeba se o něj starat a někdy mu nesvědčí déšť, takže je nutné ho uklízet. Dále je tu nábytek z kovu. U stolu bývá někdy kov kombinovaný se sklem, u židlí zase s látkou.

Můžete se opalovat v křesle

Základem sady zahradního nábytku je určitě stůl. Vyberte dostatečně velký, uvažujte o tom, kolik lidí u něj většinou bude sedět. Stůl můžete doplnit židlemi nebo lavicemi. Ti, kdo se rádi opalují, by mohli ocenit ještě pohodlné polohovací křeslo. Pokud nábytek hodláte umístit na vydlážděnou terasu, je potřeba změřit, zda se tam s rezervou vejde.

Myslete na to, že židle musejí jít pohodlně vysunout - bez toho, aby už byly těsně u okraje terasy.

A co houpací síť nebo gril?

Pokud se chcete na zahradě cítit opravdu pohodlně, poohlédněte se ještě po houpací síti. Můžete ji přivázat ke dvěma stromům s vhodnou vzdáleností, ale také seženete síť s konstrukcí, na kterou se dá upevnit. Víte, že do větších sítí se vejde celá rodina?

Až zahradu vybavíte nábytkem, prozkoumejte ještě nabídku zahradních krbů a grilů. Pohodlné posezení na zahradě ke grilování přímo vybízí.

--------------------------------------------------------------------------------

Jaký zahradní nábytek bude nejlepší?

 

Právě se děje

před 38 minutami

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy