Mimořádná zpráva

Co s bílými stěnami: Malba, tapety, nebo samolepky?

Andrea Berniová
29. 5. 2013 16:30
Proměňte interiér k nepoznání, právě úprava stěn ho může oživit a rozveselit
Barevné stěny interiér rozzáří
Barevné stěny interiér rozzáří | Foto: www.dulux.cz

Co s nudně vypadajícím interiérem? Oživit se dá mnoha způsoby, třeba moderními barevnými dekoracemi. Možná to ale chce větší změnu - tou by mohla být úprava stěn, třeba pomocí malby, tapety či samolepek.

Zkuste doma vymalovat

Malování, to často znamená zdlouhavý proces se spoustou nepořádku. Stačí ale nakoupit speciální fólie a přikrýt jimi nábytek, okna i podlahu. Úklid pak bude mnohem snazší.

Přesahům při malování zabrání krepová lepicí páska, která po sobě na povrchu nezanechá lepidlo. I tak bude malování namáhavé, ale i jedna stěna zvýrazněná zajímavou barvou může interiér proměnit k nepoznání.

A jaké barvy použít? Záleží na vkusu majitele bytu. Všeobecně je ale lepší vybírat odstíny, k nimž není obtížné sehnat vhodné doplňky.

Díky malování může místnost vypadat větší - to když se jedna stěna vymaluje tmavší barvou než ostatní a strop zůstane světlý. Stěny nemusejí být pokryté jen jednolitou vrstvou barvy. Zajímavější bude dekorativní malba. Tu vytvoříte pomocí válečků s různými vzory.

Tapety, nebo samolepky na stěny?

Další možností úpravy stěn jsou tapety. Mohou pokrývat všechny zdi v pokoji, ale také jen jednu, nebo jen její část. Tapety mohou být jednobarevné, ale i vzorované. S výraznými vzory by se to ovšem nemělo přehánět. Existují i omyvatelné tapety - ty se obzvlášť hodí do dětských pokojů. Je možné použít samolepicí tapety. Není nutné je potírat lepidlem a jejich připevňování na stěnu je tak snazší.

Proměnou menšího rozsahu bude přilepení samolepek. Hodí se na stěny i na nábytek. Mohou zobrazovat geometrické tvary, ale i ornamenty, květiny či dětské motivy.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 56 minutami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy