Chcete v zimě ušetřit peníze za topení? Zateplujte

Andrea Berniová
1. 8. 2012 8:58
Díky zateplení se chlad do vašeho domu nedostane tak snadno

Už teď přemýšlíte o tom, jak to udělat, abyste letošní zimu konečně platili za topení méně? Můžete nechat vyměnit okna. Starými a netěsnícími okny se do místností v zimě dostává hodně chladu, i když si to nemusíte uvědomovat.

Nová plastová okna budou dobře těsnit. Nepustí dovnitř chlad a ven teplo. Jen nezapomínejte pravidelně větrat, abyste u sebe doma nevytvářeli ideální prostředí pro plísně. Chlad ovšem přichází nejen okny, ale i stěnami. Proto pokud chcete opravdu efektivní ochranu před zimou, nechte si dům zateplit.

Aby se zateplení v budoucnu nevyplatilo, musely by výrazně klesnout ceny tepla, což není pravděpodobné.

Co je dobré vědět?

Do zateplení fasády budete muset hodně investovat. Zaplatíte ale za stálé řešení, které vám pomůže dlouhodobě snižovat výdaje za vytápění domu. Nechte si ale od odborníka doporučit typ a sílu izolačního materiálu. Důležitý je proto energetický audit. Ten vám napoví, jak moc máte dům zateplit, do jaké míry je to ještě efektivní.

Pokud chcete, aby se zateplování obešlo bez problémů, potřebujete pro tento typ rekonstrukce projektovou dokumentaci. Důležité je technické posouzení stavu domu. Vyplatí se totiž provést veškeré nutné opravy ještě před zateplením.

Kvalita je velmi důležitá

Pečlivě vybírejte firmu, která dodá materiál a provede zateplení. Je lepší svěřit tento úkol osvědčené firmě, i když o něco dražší, než později litovat, protože zateplení bylo provedeno nekvalitně.

Se zateplením nejen ušetříte za vytápění, ale budete se doma v zimě cítit lépe. Už nebudete muset volit mezi pohodou v teple a tím pádem vysokým účtem za topení, anebo naopak ušetřenými penězi, za které ale „zaplatíte" ne zrovna příjemným pobytem v chladu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 minutami

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek se ve středu vydá na svou první zahraniční cestu na Slovensko

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) se příští středu 28. dubna, týden po svém jmenování do vlády, vydá na svou první zahraniční cestu. Jak bývá u nejvyšších českých ústavních činitelů po rozpadu společné federace nepsanou tradicí, povede na Slovensko. Kulhánek to večer oznámil na twitteru po dnešním telefonátu se svým polským protějškem Zbigniewem Rauem.

Polskému ministrovi zahraničí poděkoval za slova podpory, které Rau vyjádřil České republice. "Pozval mě do Polska, kam se moc rád vydám. Na první zahraniční cestu pojedu ve středu na Slovensko a pak i do Maďarska. Spolupráce ve V4 je priorita," uvedl šéf české diplomacie.

před 17 minutami

Tenistka Siniaková ve čtvrtfinále v Istanbulu podlehla jedničce Mertensové

Česká tenistka Kateřina Siniaková si semifinále v Istanbulu nezahraje. Ve čtvrtfinále nestačila na turnajovou jedničku Elise Mertensovou z Belgie, které podlehla dvakrát 4:6.

Siniaková se sedmnáctou hráčkou světa prohrála za hodinu a 36 minut. Ve druhé sadě Češka vedla už 4:1, ale náskok neudržela a Mertensové podlehla i ve čtvrtém vzájemném utkání.

Čtyřiadvacetiletá Siniaková, které ve světovém žebříčku patří 69. místo, promarnila možnost ukončit téměř dvouleté čekání na postup do semifinále. Naposledy si v něm zahrála předloni v Bronxu, ve čtvrtfinále se představila poprvé od loňského září.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Biden v červnu přiletí do Evropy na summity G7 a NATO, oznámil Bílý dům

Americký prezident Joe Biden v červnu navštíví Británii a Belgii, aby se osobně zúčastnil summitů skupiny G7 a Severoatlantické aliance. Oznámila to v pátek jeho mluvčí Jen Psakiová. Podle ní půjde o první zámořskou cestu současného šéfa Bílého domu.

Vrcholná schůzka skupiny G7, do níž kromě USA patří ještě Británie, Francie, Japonsko, Kanada, Itálie a Německo, je na programu od 11. do 13. června v anglickém Cornwallu. Bruselský summit NATO navazuje 14. června. V Bruselu se Biden zapojí i do oddělených jednání s lídry Evropské unie.

"Tato cesta zdůrazní jeho odhodlání obnovit naše spojenectví, oživit transatlantické vztahy a jednat v úzké spolupráci s našimi spojenci a multilaterálními partnery ve snaze reagovat na globální výzvy a lépe chránit americké zájmy," uvedla v komuniké Psakiová.

Prohlášení v závěru zmiňuje "potenciální další prvky" ohlášené cesty, což podle agentury AFP ihned vyvolalo spekulace o eventuálním setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. O Rusku se každopádně bude mluvit na summitu NATO. Jeho "agresivní" jednání ve čtvrtek označil za jedno z témat generální tajemník aliance Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy